Dziennik Przedsiebiorcy

Publikacja 29.09.2021

KW_TAGS

Kona MMCars

Kona to jeden z najlepiej sprzedających się crossoverów na europejskim rynku. Trzeba przyznać, że koreański producent idealnie odczytał trendy i trafił w gusta klientów, którzy oczekują dziś samochodów nie tylko efektownych stylistycznie, ale też funkcjonalnych i wszechstronnych. Taki też jest Hyundai Kona. Przyjrzeliśmy się bliżej temu modelowi i wiemy już, jakie ma atuty w rywalizacji z bardzo liczną konkurencją.

Niezawodny napęd hybrydowy

Hyundai Kona jest szczególnie chętnie wybierany w hybrydowym wariancie napędu. Koreański producent stosuje tutaj dobrze znane rozwiązanie mild hybrid, czyli tzw. miękką hybrydę. Zaletą tej technologii jest całkowita bezawaryjność, która wynika z prostoty konstrukcji.

Najważniejsze jest natomiast to, że mild hybrid rzeczywiście przyczynia się do obniżenia zużycia paliwa, dając przy tym kierowcy odczucie lepszej dynamiki pojazdu (wspomaganie silnika benzynowego dodatkowym momentem obrotowym podczas ruszania i przyspieszania).

Dopracowany napęd elektryczny

Hyundai mocno inwestuje w elektryfikację swoich samochodów i osiąga na tym polu niezaprzeczalne sukcesy. Jednym z nich jest napęd elektryczny w modelu Kona. Zeroemisyjna wersja crossovera zachwyca dynamiką, ale przede wszystkim zasięgiem, mogąc pokonać aż do 480 kilometrów na jednym ładowaniu. To czyni z Kony Electric znakomity wybór przede wszystkim do miasta, natomiast tym samochodem bez obaw można się też wybrać w trasę.

Bardzo bogate wyposażenie

Hyundai Kona pozytywnie zaskakuje poziomem wyposażenia. Zaskakuje, ponieważ trudno byłoby oczekiwać w samochodzie tej klasy systemów komfortu i bezpieczeństwa jeszcze do niedawna zarezerwowanych dla segmentu premium.

Przede wszystkim warto tutaj wspomnieć o systemie Bluelink Connected, który umożliwia wydawanie komend głosowych za pośrednictwem smartfonu. Do tego dochodzi pakiet usług Hyundai Live, system zapobiegania zderzeniom, asystent pasa ruchu, kamera cofania czy aktywny tempomat. Biorąc pod uwagę poziom wyposażenia Kona jest jednym z najkorzystniej wycenionych crossoverów na rynku.

Kona N

W gamie znalazło się również miejsce na wyjątkowo ekscytującą wersję Hyundaia Kona, czyli N. Samochód jest napędzany silnikiem T-GDI o mocy 280 KM, oferującym moment obrotowy na poziomie aż 392 Nm. Warto podkreślić, że jest to wersja inspirowana motorsportem, dostarczająca mnóstwo emocji za kierownicą.

5 lat gwarancji

Hyundai Kona, podobnie jak inne modele koreańskiego producenta, jest objęty aż 5-letnią gwarancją – co ważne bez limitu kilometrów. To ostateczne potwierdzenie wysokiej jakości wykonania tego samochodu, który powinien zainteresować osoby ceniące sobie święty spokój i przewidywalne koszty eksploatacji.

Jak Hyundai Kona wypada w realnych warunkach użytkowych? Możesz to sprawdzić podczas jazdy testowej, na którą umówisz się wygodnie online na stronie internetowej autoryzowanego dealera koreańskiej marki – MM Cars Hyundai Katowice. Dzięki dużej dostępności samochodów testowych możesz sprawdzać Konę w różnych wariantach napędu i wyposażenia.

Dołącz do dyskusji

FacebookGoogle Bookmarks

Czytaj również

Tom-par-firma-logo

ToM-PaR z nagrodą Gazele Biznesu

Niezmiernie miło nam poinformować, że nasza firma rodzinna ToM-PaR znalazła się w gronie laureatów prestiżowej nagrody Gazele Biznesu, którą...

PR-imo

Tak się tworzy programistów. Wrocławski startup podbija rynek usług...

700 proc. wzrost przychodów, 2. miejsce w rankingu najlepiej zarabiających firm informatycznych w Polsce i zagraniczna ekspansja. Szkoła programowania...

Eko nie znaczy drożej

Gwarancją rzeczywistej wartości produktów ekologicznych są międzynarodowe certyfikaty. Warto o nie pytać sprzedającego.

Praca przemysł motoryzacyjny

Kogo potrzebuje przemysł motoryzacyjny?

Samochody towarzyszą nam od ponad 100 lat. Ich produkcja na dobre rozpoczęła się w Stanach Zjednoczonych Ameryki pod koniec XIX wieku. W początkowym...

Jak korzystać z zielonych budynków? Ekoedukacja pilnie potrzebna

W ciągu ostatnich lat Polska poczyniła znaczne postępy w rozwoju zielonego budownictwa. Według badań przeprowadzonych przez Colliers, tylko w latach...

Jak dobrze wyliczyć i uzasadnić budżet IT?

Chcąc odpowiednio przygotować budżet i uzasadnić wszystkie ujęte w nim koszty, szefowie IT muszą przede wszystkim stworzyć opartą na konkretnych celach...

PR-imo

5 tys. zł/m-c na start - tak zarabia tester bez doświadczenia. Po...

Kilkadziesiąt ofert pracy w serwisach rekrutacyjnych miesięcznie, zarobki zbliżone do pensji programistów, szybkie awanse okraszone sporymi podwyżkami,...

Polacy wysyłają o 88 proc. więcej paczek za granicę

Rok 2015 okazał się przełomowym dla usług KEP, obejmujących przesyłki kurierskie, ekspresowe i paczkowe.