Dziennik Przedsiebiorcy

Publikacja 24.06.2021

KW_TAGS

Inwestowanie aktywne i pasywne

CFD czyli kontrakty na różnice kursowe oraz ETF czyli fundusze inwestycyjne to dwie najczęściej wybierane opcje handlu dostępne na światowym rynku. Czym różnią się od siebie te instrumenty finansowe? Sprawdź, którą warto wybrać?

ETF i CFD - definicje

Co różni CFD od ETF? Kontrakt na różnice kursowe czyli CFD to produkt lewarowany o wysokim ryzyku. Fundusz giełdowy najczęściej śledzi indeks bazowy i przez inwestorów jest uważany za produkt o stosunkowo niskim poziomie ryzyka. Z kolei fundusz ETF jest przedmiotem obrotu giełdowego i występuje jako skuteczny oraz mało ryzykowny sposób uzyskania dostępu do określonych rynków.

ETF a CFD

Jakie są różnice najważniejsze pomiędzy ETF a CFD? ETFy uważa się za niskokosztowe inwestycje, gdyż istnieje tylko nieznaczna roczna opłata za zarządzanie nimi. Nie istnieją również bieżące opłaty odsetkowe, gdyż fundusze własne są zobligowane do inwestowania w ETFy.

CFD versus ETF wymagają jedynie inwestowania pewnej określonej sumy depozytu zabezpieczającego, a w sytuacji przetrzymywania ich przez noc, naliczane są odsetki od uzyskanej w ten sposób dźwigni finansowej.

ETF vs CFD, pozwalają na uzyskanie dostępu do produktu, który na bieżąco śledzi cenę instrumentu bazowego. Ogólnie rzecz ujmując, inwestorzy nie otrzymają kredytu.

Inwestowanie aktywne a pasywne

CFD to kontrakt, który zapewni kupno lub sprzedaż za cenę początkową śledzonego składnika aktywów. Potem następuje odwrócenie i zamknięcie kontraktu z dokładnie przeciwną sprzedażą lub zakupem na tym samym instrumencie. Zwykle, jeśli inwestor chce zwiększyć dźwignię finansową, używa kontraktów CFD, stosując tak zwane inwestowanie aktywne. Tym sposobem pożycza większą kwotę na transakcję i zwiększa potencjalne zyski bądź oczywiście straty.

Jako produkt pochodny wysokiego ryzyka, CFD idealne nadają się do stosowania strategii krótkoterminowych. Można także zastosować CFD do zabezpieczania ekspozycji w ETF-ach, lecz nie można tego samego powiedzieć w odwrotnej sytuacji.

Jeśli jesteś zainteresowany inwestowaniem w te instrumenty finansowe, sprawdź który broker CFD zapewnia do nich dostęp przy najniższych spreadach i prowizjach, a następnie otwórz konto demo i sprawdź swoją wiedzę w praktyce.

Jeden z największych minusów funduszy ETF sprawia, że można za ich pomocą uzyskać ekspozycję na wybrane sektory lub nawet cały rynek akcji, ale generalnie nie ma zbyt dużego wyboru ekspertów w portfelu aktywów.

Jedna z największych różnic pomiędzy kontraktami CFD a ETF to fakt, że te pierwsze są z reguły częściej wykorzystywane do spekulacji. Z kolei te drugie idealnie pasują do inwestycji długoterminowych. Jako produkty lewarowane, tradycyjne kontrakty CDF są przedmiotem obrotu dziennego.

Komentarze  

Margherita
@ Margherita 16.11.2021 03:43
La pagina cһe stai leggendo, ad esempio, һa un interesse Testo/Codice ⅾel 63%.


Мy page; posizionamento siti web
brescia: https://dafi.ro/user/profile/246
Shad
@ Shad 20.10.2021 09:57
Nie da się wypozycjonować strony, jeżeli jej struktura jest niezrozumiała dla Google.


my homepage ... pozycjonowanie
stron w wyszukiwarkach: http://businessinvestments.club/blogs/viewstory/28650

Dołącz do dyskusji

FacebookGoogle Bookmarks

Czytaj również

desahome

DESA Home – nowy sklep oferujący największy wybór sztuki oraz designu

Swoją działalność właśnie rozpoczął sklep oferujący największy wybór sztuki oraz designu – DESA Home. Wyróżnikiem DESA Home jest możliwość zakupu online...

dotPR

Kiedy Ci się marzy efektywna promocja sprzedaży…

    Promocja sprzedaży to niezwykle istotny element działań marketingowych. Może nie tylko dostarczyć szybkich i mierzalnych wyników, ale również...

Organizacja konferencji

Jak zorganizować najlepszą konferencję biznesową?

Kiedy organizujemy bardzo ważną konferencję biznesową, to powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Bardzo ważne będzie budżet...

Innowacyjne metody płatności przelewy 24

Innowacyjne metody płatności – dlaczego warto z nich korzystać?

Dylemat polegający na odwiecznym pytaniu – „gotówka, czy karta?” już niebawem odejdzie do lamusa. Współczesna ekspansja innowacyjnych technologii...

Konkursu dla startupów CODE_n

Przez trzy dni w ramach festiwalu CODE_n wybrani pionierzy, wizjonerzy, naukowcy, zespoły ds. innowacji z czołowych firm oraz zainteresowani goście będą...

PR-imo

Tak się tworzy programistów. Wrocławski startup podbija rynek usług...

700 proc. wzrost przychodów, 2. miejsce w rankingu najlepiej zarabiających firm informatycznych w Polsce i zagraniczna ekspansja. Szkoła programowania...

Co zrobić gdy administrator sieci IT idzie na urlop

Urlop pracownika jest zupełnie naturalną rzeczą i – zwłaszcza w okresie wakacyjnym – nie wzbudza w nikim niepokoju. Jednak nie w każdym przypadku.

Postępowanie UOKiK w sprawie: 1&1 Internet i home.pl

UOKiK wydał postanowienie o przedłużeniu o cztery miesiące terminu na zakończenie postępowania w sprawie koncentracji polegającej na przejęciu przez 1&1...