Dziennik Przedsiebiorcy

Publikacja 16.05.2019

KW_TAGS

Opakowania z nadrukiem

Oryginalne opakowanie produktu to jeden z najważniejszych elementów, który wpływa na rozwój i rozpoznawalność marki, zdecydowanie ułatwiając przy tym osiągnięcie przez firmę sukcesu. Nie ma przy tym znaczenia branża, w jakiej działa przedsiębiorstwo. Jeśli klient będzie kojarzył dany produkt lub usługę, szczególnie ze względu na przykuwające uwagę opakowanie, szansa, że wybierze ten, a nie inny towar, wielokrotnie wzrasta.

Opakowanie ważniejsze niż produkt?

Badania konsumenckie, od kilku lat niezmiennie potwierdzają, że im opakowanie atrakcyjniejsze i bardziej dostosowane do rodzaju towaru, tym większa szansa, że produkt łatwo się sprzeda. Zatem, planując działania związane z budowaniem wizerunku marki, warto zadbać również o spersonalizowane opakowania z nadrukiem. Można je zamówić w tym sklepie: www.rajapack.pl/opakowania-z-nadrukiem Do wyboru są torby, taśmy, kartony i przylgi kurierskie, wykonywane według własnego projektu. Szeroki wybór produktów umożliwia dobór opakowania, które będzie idealnie dostosowane do potrzeb marki i pozwoli odpowiednio ją wypromować.

Opakowanie z nadrukiem – rzadko jednorazowego użytku

Idealne opakowanie to takie, które swoim wyglądem wyróżnia się spośród innych, a tym samym zachęca do zakupu produktu. Dla wielu klientów, bardzo ważna jest również możliwość wielokrotnego użytku torby, pudełka czy kartonu, w którym jest umieszczony towar. Jeśli opakowanie będzie miało schludny i elegancki wygląd, klient chętnie sięgnie po umieszczony w nim produkt. Z kolei wykonanie z wytrzymałego materiału dodatkowo sprawi, że konsument użyje opakowania ponownie. W kartonach można przechowywać różnego rodzaju drobiazgi, tak samo w domu, jak i w garażu. Dla odmiany, torebki można wykorzystać podczas zakupów, używać jako opakowania na drugie śniadanie, a jeśli są wyjątkowo eleganckie – zapakować w nie prezent. Takie wielokrotne korzystanie z opakowań z nadrukiem, zbliża konsumenta do marki, z którą coraz bardziej się utożsamia.

Oryginalne opakowanie – sposób na większą rozpoznawalność marki

Opakowanie, które jest zaprojektowane nie tylko w funkcjonalny sposób, ale też przyciąga atrakcyjnym designem, podnosi wartość samego produktu. Warto zatem, na etapie planowania działań marketingowych, pomyśleć o opakowaniach z nadrukiem. To właśnie spersonalizowane torby, kartony, a nawet taśmy, są w stanie skutecznie przyciągnąć uwagę i sprawić, że marka stanie się bardziej rozpoznawalna. Warto przy tym wspomnieć o kilku zależnościach. Jakich?

  • Konsumenci, którzy wielokrotnie używają toreb z nadrukiem, realnie wpływają na rozpoznawalność marki.
  • Klienci, którzy pozostawiają opakowanie z nadrukiem na dłużej, przywiązują się do firmy, którą ono reklamuje.
  • Tylko opakowania o ciekawym i oryginalnym designie, pozwolą wyróżnić się na rynku.
  • Poświęcenie czasu na przygotowanie spersonalizowanych opakowań na produkty się opłaca. To doskonałe narzędzie promocji, które pozwala osiągnąć firmie spore korzyści.

Opakowania z nadrukiem to klucz do sukcesu w wielu branżach. Przyciągający uwagę design, a jednocześnie funkcjonalność i wykonanie z wysokiej jakości materiałów powodują, że klienci dużo chętniej wybierają konkretny produkt, a przy tym otrzymują opakowanie, z którego z powodzeniem mogą korzystać na co dzień.

 
Artykuł sponsorowany

Komentarze  

Marlene
@ Marlene 02.10.2019 07:21
Witam, osobiście absolutnie zgadzam się z powyższym !

my [cenzura] :: Kinga: http://futurekids.radom.pl/

Dołącz do dyskusji

FacebookGoogle Bookmarks

Czytaj również

Farmacja tłumaczenie

Farmacja - czy wymaga tłumaczenia?

Przemysł farmaceutyczny jest jedną z najprężniej rozwijających się gałęzi gospodarki. Wpływa on bezpośrednio na jakość naszego życia – na jego długość...

PR-imo

Rewolucja w podejściu do outsourcingu w IT - teraz robi się to inaczej

Ostatnie tygodnie upłynęły pod znakiem negatywnych zmian i drastycznych, biznesowych ruchów - z uwagi na pandemię faktem stały się masowe zwolnienia,...

SEM_promocja

Jak skutecznie wypromować markę?

Skuteczna promocja marki to długotrwały proces we wszystkich kanałach komunikacji. Największego wysiłku wymaga jednak w sieci, gdyż to branża e-commerce...

dotPR

Współczesne narzędzia pracy dla firm usługowych

Coraz częściej i coraz chętniej korzystamy ze specjalistycznych produktów, zabiegów, form leczenia oraz usług. Konieczność planowania wizyt w czasie,...

Eko nie znaczy drożej

Gwarancją rzeczywistej wartości produktów ekologicznych są międzynarodowe certyfikaty. Warto o nie pytać sprzedającego.

Kosze_prezentowe

Luksusowe kosze delikatesowe. Podarunek firmowy w dobrym stylu

Wypełnione markowymi produktami gourmet food kosze delikatesowe to jeden z najpopularniejszych podarunków firmowych. Co można w nich znaleźć?

bezpieczeństwo-informatyczne

Bezpieczeństwo informatyczne w firmie – o czym należy pamiętać?

Prowadząc firmę należy bezwzględnie zadbać o bezpieczeństwo informatyczne. Nawet małe uchybienia w systemie mogą prowadzić do bardzo dużych strat.

Monitoring Maszyn budowlanych

Chcesz zwiększyć nadzór nad maszynami budowlanymi? Skorzystaj z...

Maszyny budowlane nie należą do tanich, dlatego ich utrata w wyniku kradzieży może być bolesna. Do tego realizując budowę daleko od siedziby swojej...