Dziennik Przedsiebiorcy

Publikacja 11.02.2019

KW_TAGS

brc-szkolenia

Z czasem BRC zyskał na zaufaniu innych krajów i obecnie jest wykorzystywany na całym świecie.

Cały standard BRC podzielony jest na zbiór zaleceń oraz wytycznych dla firm z sektora spożywczego.

Posiadanie przez firmę certyfikatu BRC w obrębie marki lub danego produktu jest dowodem na prawidłowe przejście testów jakościowych badanego przedmiotu, który finalnie uznawany jest za bezpieczny dla konsumentów.

Kiedy certyfikat BRC FOOD jest konieczny, a kiedy nie?

Jeśli chcemy rozwinąć działalność firmy w obrębie dystrybucji wytwarzanych przez nas produktów na Wielką Brytanię lub zostać dostawcą na tym terenie, wówczas certyfikat jest niezbędny.

W przypadku produkcji artykułów non-food jak np. kosmetyki, nie ma konieczności wdrażania BRC FOOD. Zastosowanie w takim typie produkcji ma jednak BRC Consumer Products.

W produkcji opakowań lub materiałów mających kontakt z żywnością zastosowanie ma norma BRC IOP.

Norma BRC- podział na sekcje

Norma BRC określa kilka sekcji, które w całości składają się na certyfikat.

  • Zaangażowanie zarządu i ciągłe doskonalenie

Aby system był sprawny, kierownictwo firmy musi stosować się do standardu oraz zobowiązać się do jego rozwoju.

  • Plan bezpieczeństwa żywności

Efektywny i miarodajny program HACCP, który analizuje zagrożenia oraz krytyczne punkty kontroli w oparciu o identyfikację produktu, oszacowanie ryzyka w procesie produkcji i obrotu produktu.

  • Bezpieczeństwo żywności oraz System Zarządzania Jakością

Oparte na normie ISO 9000. Obejmuje wymagania specyfikacji produktu, zatwierdzania dostawców czy wycofywania produktów.

  • Standardy zakładu

Określa oczekiwane warunki środowiska produkcyjnego oraz układ pomieszczeń i urządzeń, a także sposób utrzymywania porządku w obrębie maszyn produkcyjnych w tym: utrzymywanie czystości, gospodarka odpadami. Wdrożenie zasady GMP (Dobra Praktyka Produkcyjna) oraz GHP (Dobra Praktyka Higieniczna).

  • Kontrola produktu

Określa wymogi projektowania produktu, jego opakowania oraz kontrolę i testy. W skład kontroli wchodzi również zarządzanie alergenami i składnikami pochodnymi.

  • Kontrola procesu

Kontrola operacji i ilości oraz kalibracja urządzeń do monitorowania i pomiarów

  • Personel

Szkolenie personelu z zakresu BHP, kontrola higieny i stosowania odzieży ochronnej.

Wersje BRC

BRC 6- wersja standardu obowiązująca od 1 stycznia 2012 do 30 czerwca 2015 roku. Zawierała ona zmiany w procesie audytowania, oceny audytu oraz wymagań w dokumentacji systemu bezpieczeństwa żywności.
BRC 7, znana również jako BRC FOOD v7- obowiązująca od 1 lipca 2015 roku. Jej wdrożenie ma na celu określenie kryteriów bezpieczeństwa żywności, jakości oraz wymagań operacyjnych w przestrzeni organizacji produkcyjnej.

Szkolenie BRC

Ustawa o Bezpieczeństwie Żywności nakłada na każdą firmę z sektora spożywczego obowiązek zachowania wszelkich procesów bezpieczeństwa oraz jakości w dystrybucji, marketingu oraz sprzedaży produktów spożywczych. Kontrole i badania firm spożywczych dokonywane są w ramach standardu BRC.

Szkolenia z zakresu normy BRC prowadzi firma Pakuła Consulting, posiadająca referencje wielu znanych marek, dla których wdrożyła rozwiązania BRC. Pakuła Consulting to zespół składający się z wielu wykwalifikowanych specjalistów ze swoich dziedzin w tym: chemii czy technologii żywności.

Wdrożenie BRC przez Pakuła Consulting jest przeprowadzane gruntownie i indywidualnie dla każdego przedsiębiorstwa, zarówno w formie otwartych jak i zamkniętych szkoleń.

Dołącz do dyskusji

FacebookGoogle Bookmarks

Czytaj również

dotPR

SMS – najlepszy kontakt „w drodze”

Mówiąc o możliwościach wykorzystania SMS-ów w transporcie i spedycji, warto na wstępie zaznaczyć, że sprawdzają się one zarówno w przypadku prywatnej,...

Jakie prezentowe z okazji Komunii Świętej są najpopularniejesze?

Smartfony – to tegoroczne hity prezentowe z okazji Komunii Świętej. Bardzo popularne są też laptopy oraz gry i konsole, zwłaszcza sprzedawane w zestawach.

Elektronicy i embeddowcy pilnie poszukiwani

„Rynek pracy dla programistów jest obecnie bardzo korzystny” – mówi Lehmann. „Dobre płace i warunki to tylko jedna strona benefitów.

Comunicativo

Taras w salonie, a salon na tarasie – dzięki drzwiom tarasowym...

Granica między tarasem a salonem to już przeszłość. Teraz te dwa światy mogą z sobą współgrać. Wszystko za sprawą nowoczesnych drzwi przesuwnych T-Slide...

Barbórka - infografika GUS

Ile osób pracuje w górnictwie, jakie jest przeciętne wynagrodzenie? Ile węgla jest produkowane, a ile eksportowane?

PR-imo

Polacy chcą zostać programistami, ale 83 proc. z nich nie wie jak

12,6 tys. zł brutto miesięcznie - tyle średnio zarabia specjalista IT w Polsce. Wysokie zarobki kuszą, ale nie rozwiązują problemu związanego z...

Startup-adventure

Nomee zwycięzcą Burda Startup Adventure. “Ten projekt...

Zwycięzcą 5. edycji Startup Adventure został projekt Nomee – idealne rozwiązanie dla małej gastronomii, które może zrewolucjonizować rynek. Dzięki...

PR-imo

Znaleźli niszę na rynku usług kurierskich

Ich pomysł na biznes upraszcza do minimum procesy związane z wysyłaniem paczek. Aplikacja Mitto+, którą stworzyli samodzielnie od podstaw, to pierwsze...