Dziennik Przedsiebiorcy

Publikacja 03.09.2018

KW_TAGS

LogoHR-Find-Job

Gdy czytamy o najróżniejszych korzyściach, jakie świadczą agencje z zakresu HR, zwykle da się dostrzec tylko pozytywne kwestie takiego rozwiązania nie dla pracowników, ale głównie dla najróżniejszych firm. Zdziwicie się, jak dużo może Wam dać współpraca z agencją pracy! Pozwólcie, że opowiemy wam o tym jak będzie ona przebiegać! Czy jest się czego bać?

Dawne czasy

Niegdyś poszukując pracy, zwykle udawaliśmy się do siedziby firmy lub też uderzaliśmy wprost do ich skrzynki mailowej, licząc na to, że ktoś trafi na naszego maila i zainteresuje się naszymi dokumentami aplikacyjnymi. Jak możecie się domyślić, prawdopodobieństwo, że dojdzie do tego jest stosunkowo niskie, gdyż wiadomość może zaginąć wśród wielu ważnych wiadomości, a my nigdy nie dowiemy się tego, co mogło być powodem odrzucenia naszej aplikacji. Może chodziło o zagubienie maila, brak wakatów a może po prostu nie byliśmy odpowiedni dla tejże organizacji?

Redukcja ryzyka

Takie ryzyko znacznie spada, gdy zdecydujemy się na poszukiwanie pracy przez agencję. Po pierwsze, należy pamiętać, że pracują tam wykwalifikowani specjaliści, dla których dopasowywanie kandydatów do poszczególnych wakatów swoich zleceniodawców to codzienność. Zależy im na tym, aby każdy kandydat w ich bazie, znalazł odpowiednie dla posiadanych umiejętności stanowisko. Nie zawsze jednak trafimy na ten etat, który sobie wymarzyliśmy, jednak w ramach pracy agencji, otrzymamy kilka ofert od Klientów o zbliżonej charakterystyce. Żaden z nich nie jest jednak dobierany w myśli zasady „chybił trafił”, gdyż zanim otrzymamy jakąkolwiek ofertę, nasze umiejętności zostaną sprawdzone. Możemy także potraktować to jako faktyczny test tego, czy na przykład wiedza z zakresu programowania w danym języku lub znajomość wymaganego języka obcego jest wystarczająca do danego stanowiska. Dzięki temu mamy pewność, że nasze CV nie jest nieświadomie podkoloryzowane!

Podsumowanie

Skorzystanie z pomocy agencji pracy jak np. Lobo HR ma jak widać korzyści nie tylko dla firm, ale również dla potencjalnych pracowników! Dziś nie jesteśmy zmuszeni walczyć o zatrudnienie wyłącznie na własną rękę i spokojnie możemy skorzystać z ewentualnej pomocy doświadczony w procesach rynku pracy specjalistami. Stąd też, jeżeli będziecie kiedyś szukać pracy – pomyślcie o którejś z agencji pracy!

Dołącz do dyskusji

Kod antyspamowy
Odśwież

FacebookGoogle Bookmarks

Czytaj również

Bridge to MassChallenge Warsaw

Znamy zwycięzców bostońskiego bootcampu Bridge to MassChallenge Warsaw

Pilotażowa odsłona programu akceleracyjnego Bridge to MassChallenge Warsaw dla startupów z Europy Środkowo-Wschodniej dobiegła końca. Poznaj zwycięzców.

PR-imo

Wielkopolska fabryka sushi podwaja moce i zwiększa zatrudnienie

Na ponad 10 mln zł szacowana jest wartość fabryki dań gotowych Sushi Factory z podpoznańskiego Robakowa. Przedsiębiorstwo właśnie zainwestowało kolejne...

Co z oczu administratora, to nie z serca. Białe plamy na mapie sieci...

Niemal w każdej firmie zdarzają się białe plamy na mapie architektury sieciowej. Czy można ich uniknąć?

PR-imo

Jak odzyskać stronę, sklep lub bloga, gdy stało się najgorsze, a nie...

Atak hakerski, błąd ludzki, zła wola lub awaria serwera – to cztery częste przyczyny utraty strony, sklepu internetowego czy bloga. Co zrobić, gdy taka...

Sektor finansowy inwestuje w big data, chmurę i rozwiązania mobilne

Według najnowszych danych IDC, globalne instytucje finansowe wydały w 2015 r. 114 miliardów dolarów na big data, chmurę i rozwiązania mobilne.

Jaki DELL wybrać

Laptopy Dell – jaki model poleasingowy wybrać?

Dell jest jednym z najpopularniejszych producentów notebooków, komputerów, tabletów i monitorów. Rozwiązania technologiczne dostarczane przez...

Wymiana walut przez internet? Ile można oszczędzić?

Kupujesz w zagranicznych sklepach internetowych? A może wyruszasz w podróż? Sprawdź, ile możesz zaoszczędzić, wymieniając pieniądze w sieci.

Consulting and more

6 porad, jak dział IT może efektywniej wpłynąć na rozwój firmy

Działy IT powinny pełnić funkcję źródła nowych inspiracji w polskich firmach – mówił Daniel Kierdal na tegorocznej konferencji OSEC Forum. Wdrażając...