Dziennik Przedsiebiorcy

Publikacja 01.08.2018

KW_TAGS

Domowe biuro

Coraz więcej osób pracuje w charakterze wolnych strzelców lub zdalnie. Wiąże się to z zamianą firmowego biuro na dom. Zastanawiasz się, jak zagospodarować sobie przestrzeń do pracy tak, by działać wydajnie? W takim razie ten tekst jest dla Ciebie.

Dogodne położenie

Lokalizacja to sprawa, o której warto pomyśleć na samym początku. Najlepiej, żeby Twoje miejsce pracy mieściło się w cichym zakątku domu czy mieszkania. Koniecznie zadbaj o dopływ świeżego powietrza i światła. Okno znacząco wpływa na samopoczucie. Jeśli lubisz, gdy do pokoju wpada duża ilość światła, postaw na ekspozycję. Uwaga, koniecznie zamontuj rolety, żaluzje bądź zasłony. W letnich miesiącach słońca może być nieco za wiele.

Podstawowe umeblowanie

W przypadku gdy wiesz, że czeka Cię sporo pracy w pozycji siedzącej, wygodne krzesło oraz przestronne biurko to podstawa. Koniecznie zwróć uwagę na wysokość blatu. Nie powinien być on zamontowany za wysoko. W przeciwnym razie po kilku godzinach możesz odczuć ból w barkach. Twoje łokcie powinny swobodnie leżeć na powierzchni blatu. Przy umeblowaniu najlepiej sprawdzają się biurka ze stelażem o regulowanej wysokości albo fotele biurowe z analogiczną funkcją.

domowe biuro praca zdalna

Drukowanie, kserowanie, skanowanie

Każde biuro operujące dokumentacją papierową potrzebuje sprzętu do skanowania, kserowania oraz drukowania. Poleganie na lokalnych punkach ksero jest na dłuższą skalę droższe, dlatego warto zaopatrzyć się w urządzenie wielofunkcyjne. Najnowsze modele, takie jak Brother DCP-J105, umożliwiają bezprzewodowe drukowanie, skanowanie do wiadomości e-mail oraz konwersję do wszystkich niezbędnych formatów. Dzięki takiemu sprzętowi w kilka chwil załatwisz wszelkie niezbędne formalności.

Organizacja pracy

Porządek w dokumentach, narzędziach itp. jest niezwykle istotny dla prawidłowego funkcjonowania Twojej działalności. Zaopatrz się w meble i akcesoria, które pomogą Ci w codziennej organizacji. Jeżeli masz więcej miejsca, kup regał, a na jego półkach poukładaj wszelkiego rodzaju teczki, segregatory czy książki. W mniejszych pomieszczeniach tę funkcję mogą przejąć półki. Pomocne będą też biurkowe organizery na przyrządy do pisania oraz dokumentację bieżącą.

domowe biuro freelander

Wyciszenie świata zewnętrznego

Potrzebujesz do pracy ciszy? Cóż, idealną opcją byłoby wygłuszenie całego pomieszczenia, ale tę opcję zazwyczaj trzeba odsunąć na bok. Zainwestuj w dobrej jakości słuchawki, które będą wygodne nawet przy kilkugodzinnym użytkowaniu. W internecie jest mnóstwo playlist stanowiących tło do pracy. Puść gotową składankę albo przygotuj autorską kompozycję utworów, przy których będziesz działać efektywnie.

Kropka nad i

Biuro to miejsce, w którym przebywa się stosunkowo długo. Warto, żeby jego wnętrze było nie tylko doskonale zorganizowane, ale również zachęcało do przebywania w nim. Dywan, kilka wywołanych zdjęć, świeca o przyjemnym zapachu czy powieszony na ścianie plakat od razu przełamią surowy charakter pomieszczenia.

Dołącz do dyskusji

FacebookGoogle Bookmarks

Czytaj również

Comunicativo

Słońce odgrywa istotną rolę w rozwoju różnych chorób skóry

- wywiad z profesor dr hab. n.med. Ewą Robak, specjalistą dermatologiem

bitcoin moneta kryptowaluta

Gorączka złota XXI wieku, czyli do czego może prowadzić pogoń za...

Wartość rynku kryptowalut przekroczyła 750 miliardów dolarów . Zainteresowanie technologią i samym systemem wirtualnych walut nie słabnie, a wręcz...

Co zrobić gdy administrator sieci IT idzie na urlop

Urlop pracownika jest zupełnie naturalną rzeczą i – zwłaszcza w okresie wakacyjnym – nie wzbudza w nikim niepokoju. Jednak nie w każdym przypadku.

Nie stać Cię na spłatę kredytu firmowego? Otrzymałeś nakaz zapłaty?

Kredyt bankowy to jedno z najchętniej wykorzystywanych źródeł finansowania działalności gospodarczej. Sięgamy po nie w momencie zakładania działalności,...

dotPR

Polska firma, która zrewolucjonizowała rynek mebli na wymiar

Polskie meble biją rekordy sprzedaży za granicą i są istotną częścią krajowej gospodarki. Z analiz Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów wynika,...

Rozmowa podczas jazdy UK

Kary dla kierowców z telefonami w UK

Dlaczego warto warto powstrzymać się od jego używania w czasie jazdy.

Domowe biuro

Co powinno się znaleźć w domowym biurze?

Coraz więcej osób pracuje w charakterze wolnych strzelców lub zdalnie. Wiąże się to z zamianą firmowego biuro na dom. Zastanawiasz się, jak...

PR-imo

Tego nie mówi się o backupie strony i poczty – aż 1400 proc. różnicy...

Ponad 80 proc. polskich firm doświadczyło przynajmniej jednego cyberataku w 2017 roku. Mimo tego nadal rzadko porusza się kwestie związane z backupem...