Dziennik Przedsiebiorcy

Publikacja 01.08.2018

KW_TAGS

Domowe biuro

Coraz więcej osób pracuje w charakterze wolnych strzelców lub zdalnie. Wiąże się to z zamianą firmowego biuro na dom. Zastanawiasz się, jak zagospodarować sobie przestrzeń do pracy tak, by działać wydajnie? W takim razie ten tekst jest dla Ciebie.

Dogodne położenie

Lokalizacja to sprawa, o której warto pomyśleć na samym początku. Najlepiej, żeby Twoje miejsce pracy mieściło się w cichym zakątku domu czy mieszkania. Koniecznie zadbaj o dopływ świeżego powietrza i światła. Okno znacząco wpływa na samopoczucie. Jeśli lubisz, gdy do pokoju wpada duża ilość światła, postaw na ekspozycję. Uwaga, koniecznie zamontuj rolety, żaluzje bądź zasłony. W letnich miesiącach słońca może być nieco za wiele.

Podstawowe umeblowanie

W przypadku gdy wiesz, że czeka Cię sporo pracy w pozycji siedzącej, wygodne krzesło oraz przestronne biurko to podstawa. Koniecznie zwróć uwagę na wysokość blatu. Nie powinien być on zamontowany za wysoko. W przeciwnym razie po kilku godzinach możesz odczuć ból w barkach. Twoje łokcie powinny swobodnie leżeć na powierzchni blatu. Przy umeblowaniu najlepiej sprawdzają się biurka ze stelażem o regulowanej wysokości albo fotele biurowe z analogiczną funkcją.

domowe biuro praca zdalna

Drukowanie, kserowanie, skanowanie

Każde biuro operujące dokumentacją papierową potrzebuje sprzętu do skanowania, kserowania oraz drukowania. Poleganie na lokalnych punkach ksero jest na dłuższą skalę droższe, dlatego warto zaopatrzyć się w urządzenie wielofunkcyjne. Najnowsze modele, takie jak Brother DCP-J105, umożliwiają bezprzewodowe drukowanie, skanowanie do wiadomości e-mail oraz konwersję do wszystkich niezbędnych formatów. Dzięki takiemu sprzętowi w kilka chwil załatwisz wszelkie niezbędne formalności.

Organizacja pracy

Porządek w dokumentach, narzędziach itp. jest niezwykle istotny dla prawidłowego funkcjonowania Twojej działalności. Zaopatrz się w meble i akcesoria, które pomogą Ci w codziennej organizacji. Jeżeli masz więcej miejsca, kup regał, a na jego półkach poukładaj wszelkiego rodzaju teczki, segregatory czy książki. W mniejszych pomieszczeniach tę funkcję mogą przejąć półki. Pomocne będą też biurkowe organizery na przyrządy do pisania oraz dokumentację bieżącą.

domowe biuro freelander

Wyciszenie świata zewnętrznego

Potrzebujesz do pracy ciszy? Cóż, idealną opcją byłoby wygłuszenie całego pomieszczenia, ale tę opcję zazwyczaj trzeba odsunąć na bok. Zainwestuj w dobrej jakości słuchawki, które będą wygodne nawet przy kilkugodzinnym użytkowaniu. W internecie jest mnóstwo playlist stanowiących tło do pracy. Puść gotową składankę albo przygotuj autorską kompozycję utworów, przy których będziesz działać efektywnie.

Kropka nad i

Biuro to miejsce, w którym przebywa się stosunkowo długo. Warto, żeby jego wnętrze było nie tylko doskonale zorganizowane, ale również zachęcało do przebywania w nim. Dywan, kilka wywołanych zdjęć, świeca o przyjemnym zapachu czy powieszony na ścianie plakat od razu przełamią surowy charakter pomieszczenia.

Dołącz do dyskusji

FacebookGoogle Bookmarks

Czytaj również

dotPR

Konkurs dla psiarzy – Purina buduje Psie Stacje

Jeśli brakowało Wam w okolicy wybiegów dla psów, to teraz macie okazję się o nie postarać! Marka Purina® DOG CHOW® ogłosiła konkurs, w którym wystarczy...

Cyberprzestępstwo - okup wart 325 mln USD?

Przychody z okupów w ramach jednej kampanii cyberprzestępców sięgnęły 325 mln USD. Nowy raport McAfee Labs

PR-imo

Co czwarty programista będzie kobietą?

Branża IT należy do jednych z najlepiej rozwijających się oraz otwartych na różnorodność. Choć nadal 90 proc. programistów to mężczyźni, sytuacja...

Johokobo, o współpracy z Krakowską firma IT Adrem Software

Jak Japończycy oceniają współpracę z Krakowską firmą IT AdRem współpracę, co cenią w polskim podejściu do pracy i biznesu?

Tłumaczenie ustne - czy jest to trudne

Tłumaczenie ustne - czy jest to trudne?

W przypadku tłumaczeń ustnych mamy do czynienia z materiałem mówionym. Wymaga to od tłumacza nie tylko doskonałej znajomości języka oraz specjalizacji,...

Terminale-ręczne

Terminale ręczne

Terminale ręczne to nic innego jak małe, przenośne komputery zintegrowane z czytnikiem kodów lub opcjonalnie z anteną RFID, służące do odczytywania i...

PR-imo

Czy Konstytucja dla Nauki zatrzyma rozwój polskiego IT?

Konstytucja dla Nauki, czyli przedstawiony 19 września br. projekt nowej ustawy o szkolnictwie wyższym, może doprowadzić do jeszcze większego deficytu...

Barbórka - infografika GUS

Ile osób pracuje w górnictwie, jakie jest przeciętne wynagrodzenie? Ile węgla jest produkowane, a ile eksportowane?