Dziennik Przedsiebiorcy

Publikacja 01.08.2018

KW_TAGS

Domowe biuro

Coraz więcej osób pracuje w charakterze wolnych strzelców lub zdalnie. Wiąże się to z zamianą firmowego biuro na dom. Zastanawiasz się, jak zagospodarować sobie przestrzeń do pracy tak, by działać wydajnie? W takim razie ten tekst jest dla Ciebie.

Dogodne położenie

Lokalizacja to sprawa, o której warto pomyśleć na samym początku. Najlepiej, żeby Twoje miejsce pracy mieściło się w cichym zakątku domu czy mieszkania. Koniecznie zadbaj o dopływ świeżego powietrza i światła. Okno znacząco wpływa na samopoczucie. Jeśli lubisz, gdy do pokoju wpada duża ilość światła, postaw na ekspozycję. Uwaga, koniecznie zamontuj rolety, żaluzje bądź zasłony. W letnich miesiącach słońca może być nieco za wiele.

Podstawowe umeblowanie

W przypadku gdy wiesz, że czeka Cię sporo pracy w pozycji siedzącej, wygodne krzesło oraz przestronne biurko to podstawa. Koniecznie zwróć uwagę na wysokość blatu. Nie powinien być on zamontowany za wysoko. W przeciwnym razie po kilku godzinach możesz odczuć ból w barkach. Twoje łokcie powinny swobodnie leżeć na powierzchni blatu. Przy umeblowaniu najlepiej sprawdzają się biurka ze stelażem o regulowanej wysokości albo fotele biurowe z analogiczną funkcją.

domowe biuro praca zdalna

Drukowanie, kserowanie, skanowanie

Każde biuro operujące dokumentacją papierową potrzebuje sprzętu do skanowania, kserowania oraz drukowania. Poleganie na lokalnych punkach ksero jest na dłuższą skalę droższe, dlatego warto zaopatrzyć się w urządzenie wielofunkcyjne. Najnowsze modele, takie jak Brother DCP-J105, umożliwiają bezprzewodowe drukowanie, skanowanie do wiadomości e-mail oraz konwersję do wszystkich niezbędnych formatów. Dzięki takiemu sprzętowi w kilka chwil załatwisz wszelkie niezbędne formalności.

Organizacja pracy

Porządek w dokumentach, narzędziach itp. jest niezwykle istotny dla prawidłowego funkcjonowania Twojej działalności. Zaopatrz się w meble i akcesoria, które pomogą Ci w codziennej organizacji. Jeżeli masz więcej miejsca, kup regał, a na jego półkach poukładaj wszelkiego rodzaju teczki, segregatory czy książki. W mniejszych pomieszczeniach tę funkcję mogą przejąć półki. Pomocne będą też biurkowe organizery na przyrządy do pisania oraz dokumentację bieżącą.

domowe biuro freelander

Wyciszenie świata zewnętrznego

Potrzebujesz do pracy ciszy? Cóż, idealną opcją byłoby wygłuszenie całego pomieszczenia, ale tę opcję zazwyczaj trzeba odsunąć na bok. Zainwestuj w dobrej jakości słuchawki, które będą wygodne nawet przy kilkugodzinnym użytkowaniu. W internecie jest mnóstwo playlist stanowiących tło do pracy. Puść gotową składankę albo przygotuj autorską kompozycję utworów, przy których będziesz działać efektywnie.

Kropka nad i

Biuro to miejsce, w którym przebywa się stosunkowo długo. Warto, żeby jego wnętrze było nie tylko doskonale zorganizowane, ale również zachęcało do przebywania w nim. Dywan, kilka wywołanych zdjęć, świeca o przyjemnym zapachu czy powieszony na ścianie plakat od razu przełamią surowy charakter pomieszczenia.

Dołącz do dyskusji

Kod antyspamowy
Odśwież

FacebookGoogle Bookmarks

Czytaj również

Freelancer - zawód przyszłości?

w Polsce przybywa osób decydujących się na rozwój swoich pomysłów biznesowych. W naszym kraju zarejestrowane jest niemal 3 mln. jednoosobowych...

Polacy przekonują się do zielonych produktów - Komentarz ekspercki

Według badań RetailMeNot, 60% konsumentów chętnie kupuje zielone produkty, jeśli w dłuższej perspektywie generują oszczędności w budżecie domowym.

Sto tysięcy mieszkań lepsze od „500 plus”?

Na początku kwietnia b.r. oficjalnie wystartował rządowy program „Rodzina 500 plus”. Jego koszt jest duży nawet w skali całego budżetu.

dotPR

Konkurs dla psiarzy – Purina buduje Psie Stacje

Jeśli brakowało Wam w okolicy wybiegów dla psów, to teraz macie okazję się o nie postarać! Marka Purina® DOG CHOW® ogłosiła konkurs, w którym wystarczy...

Nie stać Cię na spłatę kredytu firmowego? Otrzymałeś nakaz zapłaty?

Kredyt bankowy to jedno z najchętniej wykorzystywanych źródeł finansowania działalności gospodarczej. Sięgamy po nie w momencie zakładania działalności,...

Dlaczego firmy boją się monitorowania sieci? - co mogą stracić, a co...

“U mnie wszystko działa i nie muszę monitorować” czy też… “dawno straciłem nadzieję”? Dlaczego firmy boją się monitorowania sieci?

Waluta euro w jakich jest krajach

Jakie kraje mają walutę euro i dlaczego?

Dzisiejsze światowe systemy finansowe, mają swój początek (lub uległy znacznym przeobrażeniom) w okresie dwóch wielkich wojen światowych, jakie...

Comunicativo

Zdrowie po łódzku

Pierwsze miesiące tego roku upłynęły łodzianom pod znakiem przeziębienia i grypy. W okresie styczeń-marzec aż 19,66% wszystkich pacjentów Salve...