Dziennik Przedsiebiorcy

Publikacja 28.07.2018

KW_TAGS

Ford informacja prasowa

Ford w swojej nowej strategii postanowił skupić się mocniej na samochodach typu SUV oraz samochodach dostawczych, które dla tej marki są najbardziej rentownymi rodzajami samochodów.

Zmiana w sposobie działania firmy Ford na rynku Europejskim spowodowana jest w główniej mierze rykoszetem jaki w markę trafiła decyzja związana z Brexitem. Zawirowania na ryku skutkowały dla marki Ford stratą 73 milionów dolarów, w porównaniu z zyskiem 88 milionów w roku ubiegłym.

Jim Farley, który jest Szefem Globalnych Rynków w firmie Ford, powiedział, że samochody dostawcze osiągają nawet 13% marży zysku w Europie, dlatego jest to kierunek w którym firma ma zamiar inwestować:

Bez wątpienia musimy przeprojektować Europę, koncentrując działalność na naszym dochodowym biznesie lekkich samochodów dostawczych – powiedział Jim Farley. SUV-y były również częścią tego planu. Plany alokacji kapitału są teraz zgodne z możliwościami biznesowymi SUV i LCV

Ford suv

Ford robi właściwy ruch, powiedział Ian Fletcher, główny analityk IHS Markit. "Ford nie może sobie pozwolić tylko na majsterkowanie. W przeszłości podjęli restrukturyzację i wciąż narzekają na brak rentowności w regionie. Muszą zrobić duży krok, bo inaczej znajdą się w tej samej sytuacji.

Dołącz do dyskusji

Kod antyspamowy
Odśwież

FacebookGoogle Bookmarks

Czytaj również

KRD-wezwanie-emailem

E-mailem wezwiesz dłużnika do zapłaty

Będzie szybciej i prościej. Łatwiej dla wierzycieli i trudniej dla dłużników. Już 13 listopada br. wchodzi w życie znowelizowana Ustawa o udostępnianiu...

Comunicativo

Czy Twoja firma jest już gotowa na system ERP?

Jesteśmy za mali, nie stać nas jeszcze na wdrożenie, jakoś dajemy sobie radę na dotychczasowych systemach… Wdrożenie systemu ERP jest odkładane ze...

Postępowanie UOKiK w sprawie: 1&1 Internet i home.pl

UOKiK wydał postanowienie o przedłużeniu o cztery miesiące terminu na zakończenie postępowania w sprawie koncentracji polegającej na przejęciu przez 1&1...

Johokobo, o współpracy z Krakowską firma IT Adrem Software

Jak Japończycy oceniają współpracę z Krakowską firmą IT AdRem współpracę, co cenią w polskim podejściu do pracy i biznesu?

Badanie cen robót i obiektów drogowych oraz mostowych

W badaniu cen robót i obiektów drogowych oraz mostowych uczestniczy około 250 podmiotów,  specjalizujących się w budownictwie drogowym i mostowym,...

Elastyczność umów najmu. Czy można coś zmienić?

Rolą dobrego doradcy jest - między innymi - pomoc klientowi przy sformułowaniu odpowiednich zapisów w umowach najmu dotyczących powierzchni biurowych.

Nauka angielskiego dla firmy

Nauka angielskiego rozwiązaniem dla firm

Prowadzisz własną firmę i chcesz, aby z każdym dniem rozwijała się na różnych płaszczyznach, a tym samym przynosił zamierzone efekty?

Rodo-zmiany-w-instytucjach-panstowych

RODO wprowadza zmiany w ustawach istotnych dla instytucji państwowych

Przepisy RODO w dużej mierze zmusiły Ustawodawcę do wyraźnego wskazania, kto jest administratorem danych osobowych w wielu instytucjach państwowych.