Dziennik Przedsiebiorcy

Publikacja 26.07.2018

KW_TAGS

serwis kas fiskalnych

Skoro czytacie ten artykuł, to zapewne kasy fiskalne nie są wam obce. Zasady otaczające te niepozorne urządzenia są bardzo surowe i nawet drobne niedopatrzenia mogą skutkować niesamowicie poważnymi konsekwencjami. Jedną z czynności, jaka na nas ciąży jest, chociażby obowiązkowy przegląd kasy. Jak to wygląda w praktyce? Przekonajmy się!

Przegląd?

Słysząc „przegląd kasy fiskalnej”, laik mógłby pomyśleć, że chodzi tu o prostą konserwację tego urządzenia, którą może wykonać każdy. Nic bardziej mylnego! Przede wszystkim, jest to obowiązek nałożony na przedsiębiorców odgórnie, poprzez odpowiednią ustawę. Jeżeli w naszej firmie znajduje się przynajmniej jedno urządzenie fiskalne, to musimy dokonać obowiązkowego przeglądu ! Najczęściej przyjmowanym okresem są dwa lata, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby było to częściej!

Potencjalne zagrożenie

Co czeka nas, jeżeli jednak nie dopilnujemy tych terminów? Zgodnie z obowiązującymi ustawami ustawodawca, za brak zgłoszenia się do serwisu, który dokona takowego przeglądu, może nałożyć grzywnę w wysokości 500 złotych. Próby ukrycia tego faktu są z góry skazane na porażkę. Dlaczego? Otóż absolutnie każda czynność dokonana na naszej kasie jest odnotowywana w dedykowanej książce serwisowej! Wystarczy jedno spojrzenie, a wszystko będzie jasne!

Nigdy samemu

Nigdy, przenigdy nie próbujcie dokonywać żadnych modyfikacji kasy fiskalnej samodzielnie! Jest to zabronione i jedyną osobą, która może się tym zajmować, jest serwisant wpisany do wyżej wspomnianej książki serwisowej. Takie działanie ma swoje cele. Przede wszystkim, chodzi tutaj o uniemożliwienie jakiejkolwiek ingerencji w poszczególne komponenty, a zwłaszcza moduł fiskalny, który jest bezapelacyjnie najważniejszym elementem urządzenia. Nie możemy także zapomnieć o tym, po co jest on wykonywany – ma on zapewnić poprawne działanie naszej kasy. Przecież zależy nam na tym, aby wszystkie operacje zostały zewidencjonowane w odpowiedni sposób!

Podsumowanie

Jak więc widzicie, przegląd kasy fiskalnej to poważniejsza kwestia niż mogłoby się nam wydawać! Cały ten proces jest uregulowany przez odpowiednie ustawy! Dopilnujcie wszystkich terminów i formalności, a wasze kieszenie wam za to podziękują!

 
www.mojanowoczesnafirma.pl

Dołącz do dyskusji

FacebookGoogle Bookmarks

Czytaj również

Głowne kierunki emigracji i imigracji w latach 1966-2014

Zestawienie prezentuje dane historyczne o głównych kierunkach emigracji z Polski oraz imigracji do Polski na pobyt stały w latach 1966-2014.

Nauka angielskiego dla firmy

Nauka angielskiego rozwiązaniem dla firm

Prowadzisz własną firmę i chcesz, aby z każdym dniem rozwijała się na różnych płaszczyznach, a tym samym przynosił zamierzone efekty?

Kobieta aktywna zawodowo - Infografika, [GUS]

Aktywność zawodowa kobiet dynamicznie zmieniała się na przestrzeni lat. Na podstawie Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności Główny Urząd Statystyczny...

Innowacyjne metody płatności przelewy 24

Innowacyjne metody płatności – dlaczego warto z nich korzystać?

Dylemat polegający na odwiecznym pytaniu – „gotówka, czy karta?” już niebawem odejdzie do lamusa. Współczesna ekspansja innowacyjnych technologii...

Najpopularniejsze domeny dla przedsiębiorców - .PL [NASK za II...

Po znacznych wzrostach w pierwszych trzech miesiącach bieżącego roku, rynek domen stabilizuje się -  wynika z raportu NASK podsumowującego II kwartał 2016.

PR-imo

Tak się tworzy programistów. Wrocławski startup podbija rynek usług...

700 proc. wzrost przychodów, 2. miejsce w rankingu najlepiej zarabiających firm informatycznych w Polsce i zagraniczna ekspansja. Szkoła programowania...

Rośnie rynek wypożyczalni miejsc pracy

Według prognoz do 2020 r. ponad połowa osób zatrudnionych na etat w Stanach Zjednoczonych i Europie będzie pracowała jako freelancerzy czy start-upowi...

Kiosk Polis

Prowadzisz własną firmę? Sprawdź, czy opłaca Ci się skorzystać z...

Brak środków na zakup firmowego auta to problem, który może nieco pokrzyżować plany przedsiębiorcy – zwłaszcza takiego, który dopiero zaczyna rozkręcać...