Dziennik Przedsiebiorcy

Publikacja 26.07.2018

KW_TAGS

Zakup auta dostawczego do firmy

Na rynku znajduje się wiele samochodów dostawczych dla biznesu. Jak jednak znaleźć taki model, który będzie mógł spełnić wszystkie nasze wymagania?

Dla wielu przedsiębiorców samochód dostawczy jest podstawą prowadzenia działalności. Służy do przewozu różnego rodzaju mienia oraz pracowników, więc powinien zapewniać niezawodność i oszczędność, a także powinien być bezpieczny oraz komfortowy.

Do dyspozycji mamy wiele pojazdów dostawczych, które różnią się pomiędzy sobą swoimi gabarytami, zastosowanymi technologiami, a także kosztami. Na co warto patrzeć przy poszukiwaniach?

Gabaryty auta

Każda firma ma nieco inne wymagania pod tym właśnie względem. Dla niektórych najlepszym wyborem będzie spory pojazd, na przykład Ford Transit Custom, dla innych z kolei mniejszy model, który pozwoli na przewiezienie większej liczby osób jak Ford Tourneo Custom.

Zastosowane technologie

Duże znaczenie mają również technologie zastosowane w danym modelu. Zwróćmy w szczególności uwagę na silnik oraz na jego moc i na spalanie. Mniejsze zużycie paliwa będzie oznaczało niższe koszty związane z utrzymaniem samochodu.

W nowoczesnych pojazdach dostawczych stosuje się też technologie wspomagające bezpieczeństwo – z nimi codzienne dojazdy będą jeszcze wygodniejsze.

Koszty utrzymania

Oprócz paliwa kosztami utrzymania samochodu są również wszelkie wydatki związane z zakupem części samochodowych oraz przeglądami. Wybierajmy takie modele, których utrzymanie nie będzie wymagało od nas ponoszenia sporych wydatków.

Wartość rezydualna – RV

Wartość rezydualna, która określana jest też mianem wartości resztowej, to wartość przedmiotu w momencie jego odsprzedaży. Gdy będzie wysoka, wtedy uzyskamy więcej z odsprzedaży samochodu.

Finansowanie

Warto także przemyśleć finansowanie zakupu samochodu dostawczego dla firmy. Najczęściej wybór pada na leasing, który jest dla przedsiębiorców najkorzystniejszy. W wielu salonach dealerskich możemy skorzystać z leasingu na miejscu – nie tylko wtedy, gdy nabywamy nowy, ale też używany samochód dostawczy.

Dołącz do dyskusji

FacebookGoogle Bookmarks

Czytaj również

Gdzie przeprowadzamy się najczęściej?

Krajowe media sporo uwagi poświęcają tematowi emigracji zarobkowej. Znacznie rzadziej poruszana jest kwestia migracji w obrębie kraju. Ten interesujący...

PR-imo

Polskie szkoły nieprzygotowane do nauki programowania?

Analizując rynek pracy i rosnące zapotrzebowanie na specjalistów IT, wielu z entuzjazmem przyjęło nowe rozporządzenie MEN, zakładające naukę elementów...

Skanska-wiadomosc-mdm

Gotówkowcy i millenialsi napędzają rynek

Bardzo dobre półrocze na rynku pierwotnym za nami i jeśli tendencje się utrzymają - będzie tak do samego końca 2017 roku. Padł kolejny rekord w...

Cyberprzestępstwo - okup wart 325 mln USD?

Przychody z okupów w ramach jednej kampanii cyberprzestępców sięgnęły 325 mln USD. Nowy raport McAfee Labs

Jak korzystać z zielonych budynków? Ekoedukacja pilnie potrzebna

W ciągu ostatnich lat Polska poczyniła znaczne postępy w rozwoju zielonego budownictwa. Według badań przeprowadzonych przez Colliers, tylko w latach...

Używane jak nowe

Używane auto na kredyt – także u dealera!

Po używany samochód można udać się również do salonu dealerskiego. Na miejscu można także wziąć szybki kredyt na jego zakup!

Najpopularniejsze domeny dla przedsiębiorców - .PL [NASK za II...

Po znacznych wzrostach w pierwszych trzech miesiącach bieżącego roku, rynek domen stabilizuje się -  wynika z raportu NASK podsumowującego II kwartał 2016.

Głowne kierunki emigracji i imigracji w latach 1966-2014

Zestawienie prezentuje dane historyczne o głównych kierunkach emigracji z Polski oraz imigracji do Polski na pobyt stały w latach 1966-2014.