Dziennik Przedsiebiorcy

Publikacja 26.07.2018

KW_TAGS

Zakup auta dostawczego do firmy

Na rynku znajduje się wiele samochodów dostawczych dla biznesu. Jak jednak znaleźć taki model, który będzie mógł spełnić wszystkie nasze wymagania?

Dla wielu przedsiębiorców samochód dostawczy jest podstawą prowadzenia działalności. Służy do przewozu różnego rodzaju mienia oraz pracowników, więc powinien zapewniać niezawodność i oszczędność, a także powinien być bezpieczny oraz komfortowy.

Do dyspozycji mamy wiele pojazdów dostawczych, które różnią się pomiędzy sobą swoimi gabarytami, zastosowanymi technologiami, a także kosztami. Na co warto patrzeć przy poszukiwaniach?

Gabaryty auta

Każda firma ma nieco inne wymagania pod tym właśnie względem. Dla niektórych najlepszym wyborem będzie spory pojazd, na przykład Ford Transit Custom, dla innych z kolei mniejszy model, który pozwoli na przewiezienie większej liczby osób jak Ford Tourneo Custom.

Zastosowane technologie

Duże znaczenie mają również technologie zastosowane w danym modelu. Zwróćmy w szczególności uwagę na silnik oraz na jego moc i na spalanie. Mniejsze zużycie paliwa będzie oznaczało niższe koszty związane z utrzymaniem samochodu.

W nowoczesnych pojazdach dostawczych stosuje się też technologie wspomagające bezpieczeństwo – z nimi codzienne dojazdy będą jeszcze wygodniejsze.

Koszty utrzymania

Oprócz paliwa kosztami utrzymania samochodu są również wszelkie wydatki związane z zakupem części samochodowych oraz przeglądami. Wybierajmy takie modele, których utrzymanie nie będzie wymagało od nas ponoszenia sporych wydatków.

Wartość rezydualna – RV

Wartość rezydualna, która określana jest też mianem wartości resztowej, to wartość przedmiotu w momencie jego odsprzedaży. Gdy będzie wysoka, wtedy uzyskamy więcej z odsprzedaży samochodu.

Finansowanie

Warto także przemyśleć finansowanie zakupu samochodu dostawczego dla firmy. Najczęściej wybór pada na leasing, który jest dla przedsiębiorców najkorzystniejszy. W wielu salonach dealerskich możemy skorzystać z leasingu na miejscu – nie tylko wtedy, gdy nabywamy nowy, ale też używany samochód dostawczy.

Dołącz do dyskusji

Kod antyspamowy
Odśwież

FacebookGoogle Bookmarks

Czytaj również

Cyberprzestępstwo - okup wart 325 mln USD?

Przychody z okupów w ramach jednej kampanii cyberprzestępców sięgnęły 325 mln USD. Nowy raport McAfee Labs

KRD-wezwanie-emailem

E-mailem wezwiesz dłużnika do zapłaty

Będzie szybciej i prościej. Łatwiej dla wierzycieli i trudniej dla dłużników. Już 13 listopada br. wchodzi w życie znowelizowana Ustawa o udostępnianiu...

Sto tysięcy mieszkań lepsze od „500 plus”?

Na początku kwietnia b.r. oficjalnie wystartował rządowy program „Rodzina 500 plus”. Jego koszt jest duży nawet w skali całego budżetu.

Consulting and more

6 porad, jak dział IT może efektywniej wpłynąć na rozwój firmy

Działy IT powinny pełnić funkcję źródła nowych inspiracji w polskich firmach – mówił Daniel Kierdal na tegorocznej konferencji OSEC Forum. Wdrażając...

dotPR

Niech wnętrze mieszkania zaskakuje

Łazienka w sypialni, akwarium nad łóżkiem czy w umywalce, schowane w szafie biurko lub warsztat czy efektowne malunki na ścianie – to tylko niektóre...

Wymiana walut przez internet? Ile można oszczędzić?

Kupujesz w zagranicznych sklepach internetowych? A może wyruszasz w podróż? Sprawdź, ile możesz zaoszczędzić, wymieniając pieniądze w sieci.

dotPR

SMS połączony z Excelem

Microsoft Excel, najpopularniejszy na świecie arkusz kalkulacyjny, został właśnie zintegrowany z Platformą SerwerSMS.pl. Excel to pomocne narzędzie w...

bitcoin moneta kryptowaluta

Gorączka złota XXI wieku, czyli do czego może prowadzić pogoń za...

Wartość rynku kryptowalut przekroczyła 750 miliardów dolarów . Zainteresowanie technologią i samym systemem wirtualnych walut nie słabnie, a wręcz...