Dziennik Przedsiebiorcy

Publikacja 26.07.2018

KW_TAGS

Zakup auta dostawczego do firmy

Na rynku znajduje się wiele samochodów dostawczych dla biznesu. Jak jednak znaleźć taki model, który będzie mógł spełnić wszystkie nasze wymagania?

Dla wielu przedsiębiorców samochód dostawczy jest podstawą prowadzenia działalności. Służy do przewozu różnego rodzaju mienia oraz pracowników, więc powinien zapewniać niezawodność i oszczędność, a także powinien być bezpieczny oraz komfortowy.

Do dyspozycji mamy wiele pojazdów dostawczych, które różnią się pomiędzy sobą swoimi gabarytami, zastosowanymi technologiami, a także kosztami. Na co warto patrzeć przy poszukiwaniach?

Gabaryty auta

Każda firma ma nieco inne wymagania pod tym właśnie względem. Dla niektórych najlepszym wyborem będzie spory pojazd, na przykład Ford Transit Custom, dla innych z kolei mniejszy model, który pozwoli na przewiezienie większej liczby osób jak Ford Tourneo Custom.

Zastosowane technologie

Duże znaczenie mają również technologie zastosowane w danym modelu. Zwróćmy w szczególności uwagę na silnik oraz na jego moc i na spalanie. Mniejsze zużycie paliwa będzie oznaczało niższe koszty związane z utrzymaniem samochodu.

W nowoczesnych pojazdach dostawczych stosuje się też technologie wspomagające bezpieczeństwo – z nimi codzienne dojazdy będą jeszcze wygodniejsze.

Koszty utrzymania

Oprócz paliwa kosztami utrzymania samochodu są również wszelkie wydatki związane z zakupem części samochodowych oraz przeglądami. Wybierajmy takie modele, których utrzymanie nie będzie wymagało od nas ponoszenia sporych wydatków.

Wartość rezydualna – RV

Wartość rezydualna, która określana jest też mianem wartości resztowej, to wartość przedmiotu w momencie jego odsprzedaży. Gdy będzie wysoka, wtedy uzyskamy więcej z odsprzedaży samochodu.

Finansowanie

Warto także przemyśleć finansowanie zakupu samochodu dostawczego dla firmy. Najczęściej wybór pada na leasing, który jest dla przedsiębiorców najkorzystniejszy. W wielu salonach dealerskich możemy skorzystać z leasingu na miejscu – nie tylko wtedy, gdy nabywamy nowy, ale też używany samochód dostawczy.

Dołącz do dyskusji

Kod antyspamowy
Odśwież

FacebookGoogle Bookmarks

Czytaj również

Powiadomienia przedsiębiorców o produktach niebezpiecznych [UOKiK]

UOKiK opublikował informację związaną z samochodami marki OPEL ASTRA J/GTC, VIVARO B i marki Honda, modele: Civic, CR-V, FR-V, Jazz i Legend

dotPR

Kiedy Ci się marzy efektywna promocja sprzedaży…

    Promocja sprzedaży to niezwykle istotny element działań marketingowych. Może nie tylko dostarczyć szybkich i mierzalnych wyników, ale również...

PR-imo

Tego nie mówi się o backupie strony i poczty – aż 1400 proc. różnicy...

Ponad 80 proc. polskich firm doświadczyło przynajmniej jednego cyberataku w 2017 roku. Mimo tego nadal rzadko porusza się kwestie związane z backupem...

Trendy w online marketingu kierowanym do kobiet

Dziś w Polsce jest 24,82 mln użytkowników sieci, z czego 10,98 mln to kobiety, jak wynika z badania internetu Megapanel PBI/Gemius z 2015 r.

PR-imo

60 proc. e-sklepów podatnych na atak hakerski

Wyniki najnowszych badań nie pozostawiają suchej nitki na polskich e-sklepach. Choć 80 proc. z nich padło ofiarą cyberataku, tylko 40 proc. przeprowadza...

„Miesiąc wiedzy na temat autyzmu” - wspieraja rynek nieruchomości

W pierwszych dwóch dniach kwietnia dla osób z autyzmem zaświeciło ponad 100 budynków w całej Polsce.

Program „500+” sposobem na lokum?

Ograniczenia dochodowe w rządowym programie „Rodzina 500 plus”, dotyczą jedynie pierwszego dziecka, które spełnia ustawowe kryteria.

Porady_RODO

Umowa powierzenia przetwarzania danych dla małżonka pomagającego w...

Niejednokrotnie zdarza się, że w prowadzeniu działalności gospodarczej pomaga małżonek przedsiębiorcy, który nie ma zawartej z przedsiębiorcą umowy o...