Dziennik Przedsiebiorcy

Publikacja 07.05.2018

KW_TAGS

MFP drukarki

W każdej firmie urządzenia drukujące są zwykle niezbędne. Najrozsądniejszym rozwiązaniem wydaje się inwestycja w wielofunkcyjne urządzenie drukujące, czyli tzw. MFP (Multi-Function Printers). Niesie to za sobą wiele zalet. Jakich? Jak sfinansować zakup sprzętu drukującego? Sprawdźmy!

MFP to urządzenia, które łączą w sobie funkcje drukarek, skanerów, kopiarek czy faksów. Z powodzeniem zastępują więc kilka innych sprzętów. Na tym jednak lista ich zalet się nie kończy. Oto najważniejsze korzyści, płynące z użytkowania MFP:

  • Zwiększenie oszczędności  – MFP są zwykle wydajne, dzięki czemu koszt wydruku 1 strony jest niski. Ponadto urządzenia te są szybkie i pozwalają na korzystanie z wielu funkcji, które skracają czas pracy.
  • Komfort użytkowania – MFP wyposażone są często m.in. w panele sterowania, które umożliwiają personalizację ustawień dla każdego użytkownika, pojemne dyski czy Wi-Fi, a także dają możliwość drukowania i skanowania bezpośrednio z/do urządzeń przenośnych.
  • Bezpieczeństwo i kontrola – dostęp do MFP może być szyfrowany, co zmniejsza ryzyko wycieku ważnych dokumentów. Istnieje też możliwość kontroli wydruków wykonywanych przez każdego pracownika.

Sprawdźmy zatem, jak można sfinansować zakup MFP.

Fundusze europejskie

Pozyskanie wsparcia z UE wiąże się z koniecznością wyszukania odpowiedniego programu oraz z dopełnieniem szeregu formalności. Programów można szukać samodzielnie, np.:

  • na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl;
  • po konsultacjach z pracownikami podmiotów, które zajmują się obsługą funduszy;

lub za pośrednictwem wyspecjalizowanych firm, które trudnią się pisaniem i obsługą wniosków.

Warto podkreślić, że w latach 2014-2020 duży nacisk ma być kładziony na projekty innowacyjne, związane z wdrażaniem nowych technologii, zakupem nowoczesnych maszyn czy z automatyzacją.

Wsparcie Urzędu Pracy

Dofinansowanie z Urzędu Pracy na rozpoczęcie pierwszej działalności może wynieść maksymalnie 24 000 zł. Aby otrzymać wsparcie, należy spełnić szereg warunków, np. nie prowadzić wcześniej żadnej działalności oraz być zarejestrowanym jako osoba bezrobotna. Wiele zależy od indywidualnych przepisów, obowiązujących w danych placówkach.

Sprzęt drukujący można z powodzeniem zawrzeć w kosztorysie dołączonym do wniosku – należy dobrze uargumentować konieczność takiego zakupu.

Urzędowe dotacje są bezzwrotne przy dotrzymaniu odpowiednich warunków (np. istnieje konieczność utrzymania działalności przez minimum 12 miesięcy oraz zakaz wchodzenia w tym czasie w spółki).

Wynajem lub leasing

Długoterminowy wynajem lub leasing sprzętu drukującego nie są jeszcze w Polsce najbardziej popularne, choć mają kilka sporych zalet. W porównaniu do innych europejskich krajów, w Polsce dzierżawa lub leasing są stosunkowo tanie. Ponadto znajomość miesięcznych opłat za wynajem sprzętu daje możliwość dokładnego planowania budżetu. Takie rozwiązanie pozwala też ograniczyć straty w przypadku niepowodzenia firmy.

Więcej informacji na temat dzierżawy oraz leasingu i tego, kiedy jest to najbardziej opłacalne rozwiązanie, znajdziesz w artykule na stronie polskiego dystrybutora urządzeń drukujących, firmy Kserkop. Artykuł dostępny pod adresem http://www.kserkop.com/blog/kupic-wydzierzawic-wziac-leasing/

Kredyt w banku

Aby sfinansować zakup urządzeń drukujących, możesz skorzystać z oferty bankowej. Coraz częściej banki wychodzą naprzeciw potrzebom przedsiębiorców (także młodych stażem) i oferują dogodne warunki oraz zmniejszają wymagania, które należy spełnić, aby otrzymać kredyt.

Istnieje też specjalny program Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej – Wsparcie w Starcie. Maksymalna kwota wsparcia dla danej działalności gospodarczej to 70 000 zł.

Warto wspomnieć, że opisane wyżej środki finansowania zakupu urządzeń drukujących, mogą dotyczyć zarówno tzw. kombajnów klasy biznesowej, jak i najprostszych urządzeń MFP czy zwykłych drukarek. Przed zakupem lub wynajmem sprzętu należy przede wszystkim dokładnie określić swoje potrzeby i oczekiwania.

Dołącz do dyskusji

Kod antyspamowy
Odśwież

FacebookGoogle Bookmarks

Czytaj również

Przesył-pieniedzy-darmowy

Wykonujesz przelewy z Niemiec do Polski regularnie? Zobacz jak...

Jak wynika z badań przeprowadzonych w czerwcu 2017  na zlecenie TransferGo, prawie połowa Polaków mieszkających w Niemczech wykonuje przelewy pieniężne...

PR-imo

Jak dobrać certyfikat SSL do potrzeb strony www?

Certyfikat SSL powinna mieć każda strona www, na której dokonuje się płatności lub która obliguje do pozostawienia danych osobowych. Ponieważ istnieją...

PR-imo

Tego nie mówi się o backupie strony i poczty – aż 1400 proc. różnicy...

Ponad 80 proc. polskich firm doświadczyło przynajmniej jednego cyberataku w 2017 roku. Mimo tego nadal rzadko porusza się kwestie związane z backupem...

KRD-wezwanie-emailem

E-mailem wezwiesz dłużnika do zapłaty

Będzie szybciej i prościej. Łatwiej dla wierzycieli i trudniej dla dłużników. Już 13 listopada br. wchodzi w życie znowelizowana Ustawa o udostępnianiu...

CPV-klient-zamawiajacy

CPV - aby zamawiający mógł porozumieć się z wykonawcą

Wspólny Słownik Zamówień (Common Procurement Vocabulary, CPV) to ujednolicona klasyfikacja zamówień publicznych. Jej podstawowym zadaniem jest...

14 lutego – święto zakochanych i cyberprzestępców

Badania przeprowadzone przez Intel Security pokazały, że w czasie około walentynkowym ludzie dużo intensywniej dzielą się w sieci swoimi danymi osobowymi

indahash-barbara-soltysinska

Barbara Sołtysińska zwyciężczynią rankingu

“50 najbardziej kreatywnych w biznesie”

PR-imo

Polacy wymyślili intuicyjny generator nazw domenowych

Pierwsze, typowo polskie narzędzie do intuicyjnego podpowiadania atrakcyjnych nazw domen generycznych w oparciu o korzyści dostarczane przez planowaną...