Dziennik Przedsiebiorcy

Publikacja 07.05.2018

KW_TAGS

MFP drukarki

W każdej firmie urządzenia drukujące są zwykle niezbędne. Najrozsądniejszym rozwiązaniem wydaje się inwestycja w wielofunkcyjne urządzenie drukujące, czyli tzw. MFP (Multi-Function Printers). Niesie to za sobą wiele zalet. Jakich? Jak sfinansować zakup sprzętu drukującego? Sprawdźmy!

MFP to urządzenia, które łączą w sobie funkcje drukarek, skanerów, kopiarek czy faksów. Z powodzeniem zastępują więc kilka innych sprzętów. Na tym jednak lista ich zalet się nie kończy. Oto najważniejsze korzyści, płynące z użytkowania MFP:

  • Zwiększenie oszczędności  – MFP są zwykle wydajne, dzięki czemu koszt wydruku 1 strony jest niski. Ponadto urządzenia te są szybkie i pozwalają na korzystanie z wielu funkcji, które skracają czas pracy.
  • Komfort użytkowania – MFP wyposażone są często m.in. w panele sterowania, które umożliwiają personalizację ustawień dla każdego użytkownika, pojemne dyski czy Wi-Fi, a także dają możliwość drukowania i skanowania bezpośrednio z/do urządzeń przenośnych.
  • Bezpieczeństwo i kontrola – dostęp do MFP może być szyfrowany, co zmniejsza ryzyko wycieku ważnych dokumentów. Istnieje też możliwość kontroli wydruków wykonywanych przez każdego pracownika.

Sprawdźmy zatem, jak można sfinansować zakup MFP.

Fundusze europejskie

Pozyskanie wsparcia z UE wiąże się z koniecznością wyszukania odpowiedniego programu oraz z dopełnieniem szeregu formalności. Programów można szukać samodzielnie, np.:

  • na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl;
  • po konsultacjach z pracownikami podmiotów, które zajmują się obsługą funduszy;

lub za pośrednictwem wyspecjalizowanych firm, które trudnią się pisaniem i obsługą wniosków.

Warto podkreślić, że w latach 2014-2020 duży nacisk ma być kładziony na projekty innowacyjne, związane z wdrażaniem nowych technologii, zakupem nowoczesnych maszyn czy z automatyzacją.

Wsparcie Urzędu Pracy

Dofinansowanie z Urzędu Pracy na rozpoczęcie pierwszej działalności może wynieść maksymalnie 24 000 zł. Aby otrzymać wsparcie, należy spełnić szereg warunków, np. nie prowadzić wcześniej żadnej działalności oraz być zarejestrowanym jako osoba bezrobotna. Wiele zależy od indywidualnych przepisów, obowiązujących w danych placówkach.

Sprzęt drukujący można z powodzeniem zawrzeć w kosztorysie dołączonym do wniosku – należy dobrze uargumentować konieczność takiego zakupu.

Urzędowe dotacje są bezzwrotne przy dotrzymaniu odpowiednich warunków (np. istnieje konieczność utrzymania działalności przez minimum 12 miesięcy oraz zakaz wchodzenia w tym czasie w spółki).

Wynajem lub leasing

Długoterminowy wynajem lub leasing sprzętu drukującego nie są jeszcze w Polsce najbardziej popularne, choć mają kilka sporych zalet. W porównaniu do innych europejskich krajów, w Polsce dzierżawa lub leasing są stosunkowo tanie. Ponadto znajomość miesięcznych opłat za wynajem sprzętu daje możliwość dokładnego planowania budżetu. Takie rozwiązanie pozwala też ograniczyć straty w przypadku niepowodzenia firmy.

Więcej informacji na temat dzierżawy oraz leasingu i tego, kiedy jest to najbardziej opłacalne rozwiązanie, znajdziesz w artykule na stronie polskiego dystrybutora urządzeń drukujących, firmy Kserkop. Artykuł dostępny pod adresem http://www.kserkop.com/blog/kupic-wydzierzawic-wziac-leasing/

Kredyt w banku

Aby sfinansować zakup urządzeń drukujących, możesz skorzystać z oferty bankowej. Coraz częściej banki wychodzą naprzeciw potrzebom przedsiębiorców (także młodych stażem) i oferują dogodne warunki oraz zmniejszają wymagania, które należy spełnić, aby otrzymać kredyt.

Istnieje też specjalny program Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej – Wsparcie w Starcie. Maksymalna kwota wsparcia dla danej działalności gospodarczej to 70 000 zł.

Warto wspomnieć, że opisane wyżej środki finansowania zakupu urządzeń drukujących, mogą dotyczyć zarówno tzw. kombajnów klasy biznesowej, jak i najprostszych urządzeń MFP czy zwykłych drukarek. Przed zakupem lub wynajmem sprzętu należy przede wszystkim dokładnie określić swoje potrzeby i oczekiwania.

Dołącz do dyskusji

Kod antyspamowy
Odśwież

FacebookGoogle Bookmarks

Czytaj również

Zyski deweloperów zgodnie z prognozą, czyli mocno w górę

Zakończony w tych dniach sezon publikacji rocznych wyników finansowych spółek notowanych na GPW przyniósł dobre wieści dla akcjonariuszy spółek...

Rodo-zmiany-w-instytucjach-panstowych

RODO wprowadza zmiany w ustawach istotnych dla instytucji państwowych

Przepisy RODO w dużej mierze zmusiły Ustawodawcę do wyraźnego wskazania, kto jest administratorem danych osobowych w wielu instytucjach państwowych.

Brakuje specjalistów do spraw cyberbezpieczeństwa! Nowy raport Intel...

Jak pokazują najnowsze badania Intel Security i CSIS, specjaliści ds. bezpieczeństwa w sieci to aktualnie najbardziej poszukiwani eksperci w branży IT.

Indywidualne konto emerytalne

Czy warto założyć Indywidualne Konto Emerytalne?

Indywidualne Konto Emerytalne jest kontem, na którym można dodatkowo oszczędzać lub inwestować w przyszłą emeryturę, w ramach tak zwanego trzeciego...

Polacy wysyłają o 88 proc. więcej paczek za granicę

Rok 2015 okazał się przełomowym dla usług KEP, obejmujących przesyłki kurierskie, ekspresowe i paczkowe.

Głowne kierunki emigracji i imigracji w latach 1966-2014

Zestawienie prezentuje dane historyczne o głównych kierunkach emigracji z Polski oraz imigracji do Polski na pobyt stały w latach 1966-2014.

PR-imo

Najgroźniejsze cyberprzestępstwa przeciw domenom w 2017 roku

Cybersquatting, typosquatting, phishing i… napad z bronią w ręku – Hekko.pl wskazuje na najpopularniejsze taktyki przestępców działających przeciw...

Sektor finansowy inwestuje w big data, chmurę i rozwiązania mobilne

Według najnowszych danych IDC, globalne instytucje finansowe wydały w 2015 r. 114 miliardów dolarów na big data, chmurę i rozwiązania mobilne.