Dziennik Przedsiebiorcy

Publikacja 07.05.2018

KW_TAGS

MFP drukarki

W każdej firmie urządzenia drukujące są zwykle niezbędne. Najrozsądniejszym rozwiązaniem wydaje się inwestycja w wielofunkcyjne urządzenie drukujące, czyli tzw. MFP (Multi-Function Printers). Niesie to za sobą wiele zalet. Jakich? Jak sfinansować zakup sprzętu drukującego? Sprawdźmy!

MFP to urządzenia, które łączą w sobie funkcje drukarek, skanerów, kopiarek czy faksów. Z powodzeniem zastępują więc kilka innych sprzętów. Na tym jednak lista ich zalet się nie kończy. Oto najważniejsze korzyści, płynące z użytkowania MFP:

  • Zwiększenie oszczędności  – MFP są zwykle wydajne, dzięki czemu koszt wydruku 1 strony jest niski. Ponadto urządzenia te są szybkie i pozwalają na korzystanie z wielu funkcji, które skracają czas pracy.
  • Komfort użytkowania – MFP wyposażone są często m.in. w panele sterowania, które umożliwiają personalizację ustawień dla każdego użytkownika, pojemne dyski czy Wi-Fi, a także dają możliwość drukowania i skanowania bezpośrednio z/do urządzeń przenośnych.
  • Bezpieczeństwo i kontrola – dostęp do MFP może być szyfrowany, co zmniejsza ryzyko wycieku ważnych dokumentów. Istnieje też możliwość kontroli wydruków wykonywanych przez każdego pracownika.

Sprawdźmy zatem, jak można sfinansować zakup MFP.

Fundusze europejskie

Pozyskanie wsparcia z UE wiąże się z koniecznością wyszukania odpowiedniego programu oraz z dopełnieniem szeregu formalności. Programów można szukać samodzielnie, np.:

  • na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl;
  • po konsultacjach z pracownikami podmiotów, które zajmują się obsługą funduszy;

lub za pośrednictwem wyspecjalizowanych firm, które trudnią się pisaniem i obsługą wniosków.

Warto podkreślić, że w latach 2014-2020 duży nacisk ma być kładziony na projekty innowacyjne, związane z wdrażaniem nowych technologii, zakupem nowoczesnych maszyn czy z automatyzacją.

Wsparcie Urzędu Pracy

Dofinansowanie z Urzędu Pracy na rozpoczęcie pierwszej działalności może wynieść maksymalnie 24 000 zł. Aby otrzymać wsparcie, należy spełnić szereg warunków, np. nie prowadzić wcześniej żadnej działalności oraz być zarejestrowanym jako osoba bezrobotna. Wiele zależy od indywidualnych przepisów, obowiązujących w danych placówkach.

Sprzęt drukujący można z powodzeniem zawrzeć w kosztorysie dołączonym do wniosku – należy dobrze uargumentować konieczność takiego zakupu.

Urzędowe dotacje są bezzwrotne przy dotrzymaniu odpowiednich warunków (np. istnieje konieczność utrzymania działalności przez minimum 12 miesięcy oraz zakaz wchodzenia w tym czasie w spółki).

Wynajem lub leasing

Długoterminowy wynajem lub leasing sprzętu drukującego nie są jeszcze w Polsce najbardziej popularne, choć mają kilka sporych zalet. W porównaniu do innych europejskich krajów, w Polsce dzierżawa lub leasing są stosunkowo tanie. Ponadto znajomość miesięcznych opłat za wynajem sprzętu daje możliwość dokładnego planowania budżetu. Takie rozwiązanie pozwala też ograniczyć straty w przypadku niepowodzenia firmy.

Więcej informacji na temat dzierżawy oraz leasingu i tego, kiedy jest to najbardziej opłacalne rozwiązanie, znajdziesz w artykule na stronie polskiego dystrybutora urządzeń drukujących, firmy Kserkop. Artykuł dostępny pod adresem http://www.kserkop.com/blog/kupic-wydzierzawic-wziac-leasing/

Kredyt w banku

Aby sfinansować zakup urządzeń drukujących, możesz skorzystać z oferty bankowej. Coraz częściej banki wychodzą naprzeciw potrzebom przedsiębiorców (także młodych stażem) i oferują dogodne warunki oraz zmniejszają wymagania, które należy spełnić, aby otrzymać kredyt.

Istnieje też specjalny program Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej – Wsparcie w Starcie. Maksymalna kwota wsparcia dla danej działalności gospodarczej to 70 000 zł.

Warto wspomnieć, że opisane wyżej środki finansowania zakupu urządzeń drukujących, mogą dotyczyć zarówno tzw. kombajnów klasy biznesowej, jak i najprostszych urządzeń MFP czy zwykłych drukarek. Przed zakupem lub wynajmem sprzętu należy przede wszystkim dokładnie określić swoje potrzeby i oczekiwania.

Dołącz do dyskusji

Kod antyspamowy
Odśwież

FacebookGoogle Bookmarks

Czytaj również

Sposoby na optymalizację kosztów w mikroprzedsiębiorstwie

Prowadzisz niewielkie biuro handlowe albo inne mikroprzedsiębiorstwo? Możesz oszczędzić sporo pieniędzy na działalności, jeżeli odpowiednio wcześnie...

Czy program MdM to europejskie kuriozum?

Wszystko wskazuje na to, że dotacje w ramach Mieszkania dla Młodych będą kontynuowane przez trzy kolejne lata. Program MdM podobnie jak wcześniejsza...

Badanie cen robót i obiektów drogowych oraz mostowych

W badaniu cen robót i obiektów drogowych oraz mostowych uczestniczy około 250 podmiotów,  specjalizujących się w budownictwie drogowym i mostowym,...

PR-imo

Wielkopolska fabryka sushi podwaja moce i zwiększa zatrudnienie

Na ponad 10 mln zł szacowana jest wartość fabryki dań gotowych Sushi Factory z podpoznańskiego Robakowa. Przedsiębiorstwo właśnie zainwestowało kolejne...

Regulaminowe rewolucje - czy RODO unieważni stare zgody marketingowe?

Nowe unijne przepisy dotyczą każdego podmiotu działającego na terenie UE, począwszy od jednoosobowych działalności gospodarczych po duże międzynarodowe...

Innowacyjne metody płatności przelewy 24

Innowacyjne metody płatności – dlaczego warto z nich korzystać?

Dylemat polegający na odwiecznym pytaniu – „gotówka, czy karta?” już niebawem odejdzie do lamusa. Współczesna ekspansja innowacyjnych technologii...

PR-imo

Ruszają darmowe webinaria dla przyszłych testerek oprogramowania

Fundacja Mamo Pracuj wspólnie z zespołem Testuj.pl już po raz drugi organizują bezpłatne webinaria kierowane do kobiet, szczególnie matek, chcących...

PR-imo

Pierwszy w Polsce darmowy live streaming z programistami gigantów IT

Ruszył pierwszy w Polsce cykl darmowych live streamów z polskimi programistami pracującymi za granicą dla światowych gigantów i przy innowacyjnych...