Dziennik Przedsiebiorcy

Publikacja 18.09.2019

KW_TAGS

Usługi informatyczne dla MSP

Stworzenie działu IT w małej lub średniej firmie nie jest opłacalne. Warto zatem pomyśleć o korzystaniu z usług informatycznych jako outsourcing!

Dzisiaj praktycznie każdy przedsiębiorca korzysta z komputera oraz z internetu. Właśnie dlatego w ciągu ostatnich lat pojawiło się tak duże zapotrzebowanie na profesjonalne usługi informatyczne, w tym także skierowane do firm działających w sektorze MŚP, czyli małych i średnich przedsiębiorstw.

Aby firma mogła korzystać z profesjonalnego wsparcia IT przez cały czas, nie musi jednak wcale decydować się na tworzenie własnego działu IT i zatrudnianie informatyków. Alternatywne rozwiązanie to obsługa informatyczna prowadzona jako outsourcing.

Na czym dokładnie polegają usługi informatyczne świadczone jako outsourcing? Jakie są główne korzyści wynikające z ich zastosowania? W końcu, z jakimi kosztami należy się wówczas liczyć? Sprawdź i zadbaj o bezpieczeństwo IT w swojej firmie!

Usługi informatyczne jako outsourcing – pełne wsparcie IT

Outside Resource Using, czyli inaczej w skrócie outsourcing to forma współpracy B2B, czyli pomiędzy dwoma przedsiębiorstwami, która polega na zleceniu przez jedno z nich konkretnych usług drugiemu.

Aktualnie outsourcing jest bardzo popularny w sektorze MŚP i korzysta z niego wiele firm. Dotyczy on między innymi obszarów takich jak rachunkowość i księgowość, usługi porządkowe, transport czy magazynowanie.

Również jako outsourcing prowadzone są usługi informatyczne, czyli IT, które powinny być dopięte na ostatni guzik w każdej nowoczesnej firmie. W tym właśnie przypadku firma może otrzymać kompleksowe wsparcie związane właśnie z IT – bez konieczności zatrudniania własnych specjalistów w tym zakresie.

Dla firmy takie rozwiązanie to przede wszystkim szansa na zmniejszenie kosztów, które ustalane są z góry i opłacane najczęściej jako abonament. W jego ramach można skorzystać z pełnej gamy usług IT, które pozwalają na uzyskanie optymalnej funkcjonalności i bezpieczeństwa działania przedsiębiorstwa. To przekłada się także na jej mniejsze ryzyko oraz zwiększenie konkurencyjności w swojej branży.

Przykładowe usługi dostępne w ramach obsługi informatycznej prowadzonej w outsourcingu:

 • stała kontrola nad prawidłowością działania IT w firmie
 • konfiguracja i administracja serwerów w firmie
 • projektowanie i tworzenie sieci informatycznych różnych typów
 • instalacja systemów operacyjnych
 • wdrożenia oprogramowania firmowego, w tym systemów informatycznych, na przykład ERP
 • integracja oprogramowania firmowego z innymi rozwiązaniami
 • zarządzanie bezpieczeństwem sieci komputerowych
 • bezpieczeństwo danych – backup, czyli tworzenie kopii zapasowych, odzyskiwanie utraconych danych, zabezpieczenie przed wyciekiem danych i inne usługi
 • projektowanie i reklama stron internetowych
 • tworzenie, konfiguracja oraz obsługa poczty elektronicznej firmy
 • serwis komputerów, stacji roboczych, serwerów, urządzeń peryferyjnych
 • szkolenia pracowników w ramach obsługi komputerów oraz oprogramowania
 • doradztwo związane z IT, w tym między innymi z zakupieniem sprzętu, zawieraniem umów

Ile kosztują usługi informatyczne dla firmy?

Jeśli firma chce zdecydować się na profesjonalne usługi informatyczne prowadzone jako outsourcing, nie musi przygotowywać się na bardzo wysokie koszty.

Cena za usługi informatyczne w tym przypadku kalkulowana jest przede wszystkim na podstawie wybranego zakresu usług, liczby osób korzystających w firmie z komputerów, liczby serwerów, liczby wymaganych godzin wsparcia, a także czasu reakcji na zgłoszenie.

Taka obsługa informatyczna w sektorze Małych i Średnich Przedsiębiorstw najczęściej rozpoczyna się od około 500-600 złotych miesięcznie w przypadku mniejszych firm, natomiast w przypadku tych większych może dochodzić do około 3000 złotych na miesiąc.

Dokładne informacje dotyczące kosztów obsługi firmy można otrzymać bezpośrednio u usługodawców. Zapytania ofertowe można przesłać również przez internet.

ITCenter – skorzystaj z profesjonalnych usług informatycznych dla MŚP w Warszawie

Chcesz skorzystać z profesjonalnego wsparcia IT dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw w mieście Warszawa? Wybierz usługi informatyczne oferowane przez firmę ITCenter!

ITCenter to firma posiadająca już ponad 22 lata doświadczenia w dostarczaniu rozwiązań informatycznych przeznaczonych dla sektora MŚP w Warszawie. Jej oferta obejmuje między innymi obsługę informatyczną prowadzoną jako outsourcing, wdrożenia i integracje systemów informatycznych dla firm, tworzenie dedykowanego oprogramowania firmowego, dostarczanie rozwiązań w chmurze, a także tworzenie kompleksowej infrastruktury systemowej.

Reasumując, profesjonalne usługi informatyczne, które świadczone są jako outsourcing, to doskonały wybór dla każdego przedsiębiorstwa w sektorze MŚP, które chciałoby mieć pewność bezpieczeństwa i funkcjonalności IT. Przystępne ceny, szeroka gama usług do wyboru, a także błyskawiczne wsparcie dostępne również 24 godziny na dobę powodują, że na takie usługi decyduje się dzisiaj tak wielu przedsiębiorców!

Dołącz do dyskusji

FacebookGoogle Bookmarks

Czytaj również

Czy stać Cię na utratę danych? Sprawdź jak się zabezpieczyć

Możemy sami w pewnym stopniu zabezpieczyć się przed skutkami takich awarii, a co najmniej mamy możliwość zmniejszenia negatywnych oddźwięków utraty danych

Tech Week

Tygodniowy przegląd technologiczny - Tech Week

Tech Week #1 Seria 9 | Sponsoring na YouTube, targi w Las Vegas i odwrót od 4K

Czego nie ujawniać w internecie - bezpieczeństwo w sieci

Bezpieczeństwo w internecie nigdy nie jest całkowite – zarówno zagrożenia, jak i korzyści z nim związane, zmieniają się praktycznie z dnia na dzień

Drukarka

Kupujesz drukarkę? Sprawdź, na co koniecznie zwrócić uwagę!

Najnowsze drukarki oferują wiele różnych funkcji. Ich użytkownicy często nie zdają sobie nawet sprawy z tego, jak bardzo mogą im one ułatwić wykonywanie...

Rozwój technologii IVR, czyli jak uporządkować ruch na infolinii?

IVR, czyli z angielskiego interactive voice response to powszechnie znane automatyczne menu głosowe w telefonie. Choć korzysta dziś z niego wiele firm...

Odporny koputer

Idealny laptop dla budowlańca? Pancerny laptop!

Podczas pracy na budowie potrzebujemy wytrzymałych narzędzi. Na co zwrócić szczególną uwagę, wybierając laptop do pracy w terenie?

Samsung-galaxy-note-8

Galaxy Note 8 od Samsunga zapowiedzinay na sierpień 2017

Samsung zapowiedział premierę Galaxy Note 8 na sierpień 2017, jest prawdopodobna data, która wyprzedzi premierę iPhona 8.

Bezpieczeństwo danych technologicznych

Bezpieczeństwo danych w firmach: jak ochronić dane w formie...

Zgodnie z art. 32 RODO każda organizacja powinna oszacowywać ryzyko naruszenia praw lub wolności osób fizycznych o różnym prawdopodobieństwie...