Dziennik Przedsiebiorcy

Publikacja 16.01.2017

KW_TAGS

sap-cotojest

Nowy rok sprzyja tworzeniu planów rozwojowych. Każdy właściciel firmy wcześniej, czy później zderza się z sytuacją, kiedy pojawia się konieczność poprawy zarządzania firmą, redukcji kosztów, szybszego reagowania na działania konkurencji. Bez odpowiednich narzędzi nawet najlepsi pracownicy nie są w stanie spełnić takich wymagań. By sprawniej, szybciej i efektywniej działać na rynku warto pomyśleć o wprowadzeniu oprogramowania ułatwiającego zarządzanie przedsiębiorstwem, czyli systemu ERP (enterprsie resource planning).

SAP – co to jest?

Jednym z wiodących producentów systemów ERP jest firma SAP AG. System SAP jest systemem uniwersalnym i może obsługiwać złożone procesy wielu branż. Program SAP z powodzeniem wykorzystują firmy farmaceutyczne, produkcyjne, metalurgiczne, usługowe oraz zajmujące się sprzedażą i dystrybucją. Tu trzeba nadmienić, że z systemów informatycznych wspierających zarządzanie firmą korzysta już nie tylko największe firmy, ale również co raz więcej średnich i małych.

– W obecnych czasach trudno wyobrazić sobie efektywne zarządzanie firmą bez danych dostarczanych na bieżąco z systemu i uporządkowanych procesów. Systemy ERP pozwalają nie tylko zoptymalizować bieżącą działalność, a także efektywnie planować zakupy, produkcję, dostawy, stany magazynowe, zatrudnienie, monitorować wpływy, wydatki i koszty. – mówi Mirosław Kapustka, dyrektor sprzedaży z firmy itelligence.

W Polsce program SAP należy do jednych z najczęściej wykorzystywanych programów wspierających zarządzanie.

Jak działa system SAP?

System SAP jest systemem modułowym, co oznacza, że jego wprowadzenie można zaplanować etapami, a także wybrać te, które są kluczowe dla działalności naszego przedsiębiorstwa, np. te związane z procesami logistycznymi lub zarządzaniem kapitałem ludzkim. Takie rozwiązanie cenią sobie zwłaszcza firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, które wdrożenie rozpoczynają od kilku najbardziej potrzebnych modułów, które mogą funkcjonować wspólnie lub niezależnie. Wdrożenie systemu poprzedza wnikliwa analiza funkcjonowania firmy. Dysponując szeroką wiedzą dotyczącą samego programu SAP, ale również posiadając know-how biznesowy konsultanci SAP nierzadko proponują wprowadzenie rozwiązań, które zmieniają dotychczasowe procesy i organizację firmy.

Zalety programu SAP

– Wdrożenie systemu SAP pozwala na optymalizację procesów biznesowych, ułatwia współpracę pomiędzy różnymi pionami firmy. Automatyczna aktualizacja danych eliminuje pojawianie się powtarzalnych błędów, przyspiesza raportowanie. Poprawia to wyniki przedsiębiorstwa, ułatwia pracę zatrudnionym, , a także podnosi poziom obsługi klienta. – dodaje Mirosław Kapustka, dyrektor sprzedaży z itelligence.

Wielu pracowników uznaje możliwość udziału we wdrożeniu SAP za milowy krok na swojej ścieżce kariery, choć udział w projekcie oznacza dla nich nowe obowiązki, które trzeba realizować niezależnie od swoich codziennych zadań.

Wdrożenie systemu SAP jest często strategiczną decyzją wpływająca na sposób działania firmy, a także znacznie zwiększającą jej wartość . Realizacja projektu wdrożeniowego wymaga współpracy z doświadczonym i zaufanym partnerem, który będzie wspierał proces począwszy od wyboru odpowiedniego rozwiązania czy konfiguracji systemu po wsparcie i serwis po uruchomieniu po jego uruchomieniu, tak aby stał się . orężem pozwalającym z sukcesem zawalczyć o przywództwo na rynku.

 
Itelligence

Komentarze  

Katrice
@ Katrice 10.06.2019 16:55
Hej, osobiście całkowicie zgadzam się z Twoim wpisem !


my homepage :: Iga: http://sp12.katowice.pl/
Kandice
@ Kandice 01.06.2019 03:50
Hej, osobiście absolutnie zgadzam się z Twoim tekstem !


My weblog ... Iza: http://apator.katowice.pl/

Dołącz do dyskusji

FacebookGoogle Bookmarks

Czytaj również

Wynajem oprogramowania - czy to się opłaca?

Umiejętność wprowadzania innowacji i szybka adaptacja do zmian często decydują o konkurencyjności firm i ich przyszłych sukcesach.

Czy dane finansowe Twojej firmy będą bezpieczne w chmurze?

Mimo że o cloud computing napisano już chyba wszystko, temat przetwarzania danych w chmurze nadal budzi wiele kontrowersji.

Problem z przeniesieniem strony? Rozwiązany!

Instalacja samego wordrpessa jest dziecinnie prosta, większość hostingów dodatkowo posiada funkcje „one click installation”, dzięki którym za dosłownym...

Wirtualny faks - rozwiązanie na miarę XXI wieku

Brak ciężkich i zajmujących miejsce urządzeń i szybki, łatwy dostęp do nagranych wiadomości z każdego miejsca na świecie - to zalety wirtualnego faxu. 

Ranking aplikacji appstore

Ranking najczęściej pobieranych aplikacji w AppStore

Firma badająca ilość pobrań aplikacji oraz zachowaniem użytkowników SensorTower, udostępniła raport prezentujący najczęściej pobierane aplikacje w...

Bezpieczeństwo danych technologicznych

Bezpieczeństwo danych w firmach: jak ochronić dane w formie...

Zgodnie z art. 32 RODO każda organizacja powinna oszacowywać ryzyko naruszenia praw lub wolności osób fizycznych o różnym prawdopodobieństwie...

Słuchawki AKG K240 Studio - recenzja

Słuchawki AKG K240 Studio - półotwarte słuchawki, mieszczące się w przedziale cenowym 200-400zł. Testujemy, jak “profesjonalne słuchawki studyjne”...

Jak zarobić na aplikacjach mobilnych?

Dynamiczny rozwój rynku aplikacji mobilnych powoduje, że przybywa deweloperów decydujących się na stworzenie własnego projektu. Przybywa też startupów