Dziennik Przedsiebiorcy

Publikacja 22.02.2015

KW_TAGS

Smartfon, pendrive lub laptop odmówił posłuszeństwa? Straciłeś ważne dane, kontakty, filmy, zdjęcia? Jest sposób, by łatwo je odzyskać. Wystarczy jeden sprytny gadżet lub szybka i profesjonalna pomoc.

Do niedawna odzyskanie usuniętych danych wymagało nie lada cierpliwości. Poszukiwania odpowiedniego specjalisty, żmudny proces przywracania i brak gwarancji skuteczności to tylko niektóre z napotykanych przeszkód. Na szczęście to już przeszłość.

Zrób to sam

Właściciele smartfonów mogą skorzystać z bardzo przydatnego narzędzia o nazwie SmartPhone Recovery Pro. To nowoczesne oprogramowanie dostępne na nośniku pamięci flash. Podłączone do komputera i smartfona umożliwia szybkie przywrócenie utraconych danych, a przy tym nie wymaga żadnych specjalistycznych umiejętności.

Produkt firmy Enigma Recovery współpracuje z systemami Android oraz iOS. Sprawdzi się więc w większości smartfonów dostępnych na rynku. Automatycznie nawiązuje połączenie z urządzeniem, odzyskuje dane, a dodatkowo tworzy kopie zapasowe plików na dysku komputera – mówi Krzysztof Rydlak, ekspert ds. produktów w firmie Spy Shop.

Aplikacja przywraca m.in. wiadomości SMS, książkę adresową, listę połączeń, kalendarz, notatki, historię przeglądarki oraz zdjęcia i filmy. Prócz kompatybilności z popularnymi systemami obsługującymi smartfony, obsługuje też oprogramowanie Windows XP, Vista i 7 (ale tylko wersje 32-bitowe).

Bliźniacze rozwiązanie o nazwie SIM Recovery Pro przywraca dane zapisane na kartach SIM zwykłych telefonów komórkowych. Jego działanie również oparto na zasadzie oprogramowania uruchamianego z pamięci flash. Różnicą jest jednak konieczność stosowania dodatkowego programu do zarządzania danymi.

Skorzystaj z usługi

Jeżeli jednak potrzebujemy odzyskać informacje zapisane na dysku komputera lub pamięci flash, możemy skorzystać z pomocy profesjonalistów.

Wystarczy wypełnić formularz, w którym opisujemy problem oraz rodzaj nośnika pamięci. Następnie przywracaniem danych zajmie się zespół ekspertów w dziedzinie data recovery, dysponujący profesjonalnym zapleczem technicznym – mówi Krzysztof Rydlak.

To skuteczne i bezpieczne rozwiązanie. Próba przywrócenia danych z dysku na własną rękę, może pogorszyć sytuację i ostatecznie całkowicie uniemożliwić ich odzyskanie. Najważniejsze, by w przypadku skasowania potrzebnych plików zachować spokój i nie działać pochopnie.

 

Przemysław Jagoda

 

Dołącz do dyskusji

FacebookGoogle Bookmarks

Czytaj również

Sygnały, które mogą świadczyć o naruszeniu bezpieczeństwa firmy

Analizy pokazują, że w większości organizacji brakuje przekonania o skuteczności posiadanych rozwiązań pozwalających wykrywać i zapobiegać działaniom...

Wykorzystanie kodów QR w firmie

Fotokody znane są od ponad 20 lat, ale na dobre rozpowszechniły się dopiero kilka lat temu wraz ze wzrostem popularności smartfonów.

Potencjał rynku m-commerce w Polsce, jakie perspektywy?

Polski rynek m-commerce szybko się rozwija – w ubiegłym roku jego wartość wyniosła pół miliarda złotych, a w tym roku ma się podwoić .

Jak zaoszczędzić na biznesie w e-biznesie?

Oszczędzamy niemal na wszystkim, jak nie pogubić się w tym gąszczu i wybrać to, co dla początkującego biznesu będzie najlepsze?

Roboty-przemyslowe

Roboty przemysłowe – wprowadzenie

Poszukując rozwijających się kierunków w światowej gospodarce, natkniemy się na coraz częstsze wykorzystywanie robotów przemysłowych.

Ich liczba sukcesywnie rośnie, ale czy warto mieć domenę .eu ?

Europejska domena .eu ma już niespełna dziesięć lat. Liczba adresów z rozszerzeniem .eu sukcesywnie rośnie, zbliżając się do 4 mln. Dla niektórych firm...

Bezpieczeństwo danych technologicznych

Bezpieczeństwo danych w firmach: jak ochronić dane w formie...

Zgodnie z art. 32 RODO każda organizacja powinna oszacowywać ryzyko naruszenia praw lub wolności osób fizycznych o różnym prawdopodobieństwie...

"Darmowe oprogramowanie" dla firmy? Czytanie licencji to konieczność

Pakiet aplikacji biurowych za tysiąc złotych? Program do tworzenia grafiki dwukrotnie droższy? Nie każdą firmę stać na takie wydatki