Dziennik Przedsiebiorcy

Publikacja 22.02.2015

KW_TAGS

Smartfon, pendrive lub laptop odmówił posłuszeństwa? Straciłeś ważne dane, kontakty, filmy, zdjęcia? Jest sposób, by łatwo je odzyskać. Wystarczy jeden sprytny gadżet lub szybka i profesjonalna pomoc.

Do niedawna odzyskanie usuniętych danych wymagało nie lada cierpliwości. Poszukiwania odpowiedniego specjalisty, żmudny proces przywracania i brak gwarancji skuteczności to tylko niektóre z napotykanych przeszkód. Na szczęście to już przeszłość.

Zrób to sam

Właściciele smartfonów mogą skorzystać z bardzo przydatnego narzędzia o nazwie SmartPhone Recovery Pro. To nowoczesne oprogramowanie dostępne na nośniku pamięci flash. Podłączone do komputera i smartfona umożliwia szybkie przywrócenie utraconych danych, a przy tym nie wymaga żadnych specjalistycznych umiejętności.

Produkt firmy Enigma Recovery współpracuje z systemami Android oraz iOS. Sprawdzi się więc w większości smartfonów dostępnych na rynku. Automatycznie nawiązuje połączenie z urządzeniem, odzyskuje dane, a dodatkowo tworzy kopie zapasowe plików na dysku komputera – mówi Krzysztof Rydlak, ekspert ds. produktów w firmie Spy Shop.

Aplikacja przywraca m.in. wiadomości SMS, książkę adresową, listę połączeń, kalendarz, notatki, historię przeglądarki oraz zdjęcia i filmy. Prócz kompatybilności z popularnymi systemami obsługującymi smartfony, obsługuje też oprogramowanie Windows XP, Vista i 7 (ale tylko wersje 32-bitowe).

Bliźniacze rozwiązanie o nazwie SIM Recovery Pro przywraca dane zapisane na kartach SIM zwykłych telefonów komórkowych. Jego działanie również oparto na zasadzie oprogramowania uruchamianego z pamięci flash. Różnicą jest jednak konieczność stosowania dodatkowego programu do zarządzania danymi.

Skorzystaj z usługi

Jeżeli jednak potrzebujemy odzyskać informacje zapisane na dysku komputera lub pamięci flash, możemy skorzystać z pomocy profesjonalistów.

Wystarczy wypełnić formularz, w którym opisujemy problem oraz rodzaj nośnika pamięci. Następnie przywracaniem danych zajmie się zespół ekspertów w dziedzinie data recovery, dysponujący profesjonalnym zapleczem technicznym – mówi Krzysztof Rydlak.

To skuteczne i bezpieczne rozwiązanie. Próba przywrócenia danych z dysku na własną rękę, może pogorszyć sytuację i ostatecznie całkowicie uniemożliwić ich odzyskanie. Najważniejsze, by w przypadku skasowania potrzebnych plików zachować spokój i nie działać pochopnie.

 

Przemysław Jagoda

 

Dołącz do dyskusji

FacebookGoogle Bookmarks

Czytaj również

Jak zabezpieczyć firmową stronę www przed atakiem hakerów

Istnieje jednak kilka podstawowych rzeczy, które można i należy wykonać, aby zabezpieczyć firmową stronę internetową przed nieautoryzowanym dostępem i...

Odporny koputer

Idealny laptop dla budowlańca? Pancerny laptop!

Podczas pracy na budowie potrzebujemy wytrzymałych narzędzi. Na co zwrócić szczególną uwagę, wybierając laptop do pracy w terenie?

Wynajem oprogramowania - czy to się opłaca?

Umiejętność wprowadzania innowacji i szybka adaptacja do zmian często decydują o konkurencyjności firm i ich przyszłych sukcesach.

mobile trendy

Przyszłość aplikacji mobilnych

Zdaje się, że nic nie może zaszkodzić wyjątkowej popularności urządzeń mobilnych. Jak zatem wygląda przyszłość aplikacji?

Zmiany w administracji danych osobowych

Już niedługo czekają nas nowości w ochronie danych osobowych. Czy administratorzy danych osobowych muszą się ich obawiać?

Bezpłatne aplikacje dla biznesu wsparciem dla przedsiębiorcy

Biznesowi użytkownicy systemu Windows 8.x mają do wyboru coraz więcej aplikacji dostosowanych do ich potrzeb i profilu.

Płatności w e-commerce - jak będzie wyglądał rynek w 2016 roku

Płatności ratalne wpisały się w obraz sprzedaży online. Dodatkowym udogodnieniem, o którym szeroko pisano w minionym roku, były płatności odroczone.

bezpieczenstwo danych w firmie

Jak mądrze przygotować wdrożenie ochrony danych osobowych w firmie?

Przetwarzający dane osobowe muszą zastosować odpowiednie środki w celu ochrony danych osobowych. Stosując się do poniższych wskazówek, nie będzie to...