Dziennik Przedsiebiorcy

Publikacja 17.06.2018

KW_TAGS

Ksiegowość online - faktury.pl

Wystawianie faktur online zjednuje sobie coraz więcej przedsiębiorców. Dzięki dostępnym w Internecie programom oferującym fakturowanie online mamy możliwość szybkiego i bezpiecznego wystawiania faktur elektronicznych z dowolnego miejsca na świecie. Przesłanie gotowego dokumentu do opłacenia zajmuje dosłownie kilka chwil oraz pozwala nam do niezbędnego minimum skrócić czas oczekiwania na przelew. Dlaczego warto zdecydować się na wygodne i nowoczesne fakturowanie online?

Fakturowanie online nie tylko z biura

Jeszcze do niedawna wystawianie faktur i ich wysyłanie do klienta większości przedsiębiorców kojarzyło się ze żmudnym wypełnianiem dokumentów, sprawdzaniem poprawności wpisanych danych oraz traceniu czasu na stanie w kolejkach na poczcie. Dziś to na szczęście już przeszłość, a przynajmniej dla tych osób, które zdecydują się na fakturowanie online.

Wystawianie faktur online możliwe jest bowiem z dowolnego miejsca na świecie. Aby wygenerować fakturę i przesłać ją do opłacenia musimy jedynie posiadać urządzenie z dostępem do Internetu (może być to laptop, tablet, a nawet smartfon) oraz konto w programie do faktur. Faktury możemy szybko i sprawnie wystawiać będąc w domu, na wakacjach, a nawet podczas robienia zakupów. Wystarczy jedynie wpisać potrzebne dane i przesłać fakturę do klienta, także online!

Fakturowanie online jest bezpieczne

Wielu przedsiębiorców przyzwyczajonych do przechowywania tradycyjnych faktur papierowych waha się przed przejściem na fakturowanie online w trosce o bezpieczeństwo danych swoich oraz swoich klientów. Zdecydowanie nie ma się czym martwić, gdyż nowoczesne i sprawdzone programy do fakturowania są wyposażone w odpowiednie zabezpieczenia oraz certyfikaty, które odpowiednio chronią przechowywane na ich serwerach dane.

Stawiając na fakturowanie online nie musimy już więc gromadzić papierowej dokumentacji i zajmować nią miejsca w biurze, a także dbać o regularne wykonywanie backupów danych zgromadzonych na dysku twardym naszego komputera.

W tym wszystkim wyręczy nas bowiem dobry program do faktur online.

Fakturowanie online to oszczędność nie tylko naszego czasu, ale i pieniędzy

Wystawianie faktur online cieszy się tak dużą popularnością wśród przedsiębiorców również ze względu na niewielkie koszty, jakie wiążą się z wystawianiem faktur przez Internet. Decydując się na fakturowanie online nie musimy już bowiem regularnie kupować papieru, tuszu do drukarki, kopert oraz wydawać firmowych pieniędzy na usługi pocztowe.

Co więcej, popularne programy do faktur online dają nam także możliwość bezpłatnego wystawienia określonej liczby faktur. Ta bezpłatna opcja doskonale sprawdzi się zwłaszcza w przypadku przedsiębiorców, którzy miesięcznie wystawiają pojedyncze faktury i nie mają potrzeby korzystania z bardziej rozbudowanej funkcjonalności programu.

Znaleźć możemy zupełnie bezpłatne fakturowanie online na Faktury.pl – rozbudowanym programie do wystawiania faktur elektronicznych. Jeśli natomiast potrzebujemy większej funkcjonalności programu i co miesiąc mamy sporo dokumentów do wystawienia, możemy wykupić płatne konto, którego koszt rozpoczyna się już od 70 zł za cały rok korzystania!

 
Faktury.pl

Dołącz do dyskusji

FacebookGoogle Bookmarks

Czytaj również

Jakie koszty może odliczyć grafik i programista komputerowy?

Ujmowanie w kosztach wydatków związanych z działalnością gospodarczą to korzystna opcja pozwalająca na obniżenie podatku dochodowego. Oto 6 wydatków…

Czy pracodawca może odmówić udzielenia urlopu na żądanie

W ramach urlopu wypoczynkowego, każdemu pracownikowi przysługują cztery dni tak zwanego urlopu na żądanie.

Przedawnienie składek ZUS. Czy na pewno musisz opłacić zaległe...

Masz zaległości z tytułu płatności składek w ZUS? Przeczytaj co zrobić w sytuacji, gdy ZUS domaga się zwrotu składek za okres kilku lat wstecz?

Rejestr GIODO a regulamin sklepu www

Po powszechnej modzie na „przyjazne ostrzeżenia”, pochodzące od wszelakich stowarzyszeń pro-konsumenckich...

kruczki w umowach

Kruczki w umowach leasingowych - czego należy się wytrzegać?

Leasing należy do najpopularniejszych form zewnętrznego finansowania inwestycji w biznesie. Rynek rośnie w dynamicznym tempie.

Deklaracja-PCC3

PCC-3(5) - Deklaracja w sprawie podatku od czynności cywilnoprawnych

Formularz PCC-3(5) - Deklaracja w sprawie podatku od czynności cywilnoprawnych w formacie PDF.

Rower, skuter czy motocykl - co korzystniejsze dla przedsiębiorcy?

Choć z firmowym środkiem transportu kojarzy się najczęściej samochód, to warto pamiętać, że przepisy nie zabraniają używania w przedsiębiorstwie także...

Jakie plusy ma fakturowanie online i czy jest opłacalne?

Fakturowanie online jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, które docenia coraz więcej przedsiębiorców w Polsce.