Dziennik Przedsiebiorcy

Publikacja 17.06.2018

KW_TAGS

Ksiegowość online - faktury.pl

Wystawianie faktur online zjednuje sobie coraz więcej przedsiębiorców. Dzięki dostępnym w Internecie programom oferującym fakturowanie online mamy możliwość szybkiego i bezpiecznego wystawiania faktur elektronicznych z dowolnego miejsca na świecie. Przesłanie gotowego dokumentu do opłacenia zajmuje dosłownie kilka chwil oraz pozwala nam do niezbędnego minimum skrócić czas oczekiwania na przelew. Dlaczego warto zdecydować się na wygodne i nowoczesne fakturowanie online?

Fakturowanie online nie tylko z biura

Jeszcze do niedawna wystawianie faktur i ich wysyłanie do klienta większości przedsiębiorców kojarzyło się ze żmudnym wypełnianiem dokumentów, sprawdzaniem poprawności wpisanych danych oraz traceniu czasu na stanie w kolejkach na poczcie. Dziś to na szczęście już przeszłość, a przynajmniej dla tych osób, które zdecydują się na fakturowanie online.

Wystawianie faktur online możliwe jest bowiem z dowolnego miejsca na świecie. Aby wygenerować fakturę i przesłać ją do opłacenia musimy jedynie posiadać urządzenie z dostępem do Internetu (może być to laptop, tablet, a nawet smartfon) oraz konto w programie do faktur. Faktury możemy szybko i sprawnie wystawiać będąc w domu, na wakacjach, a nawet podczas robienia zakupów. Wystarczy jedynie wpisać potrzebne dane i przesłać fakturę do klienta, także online!

Fakturowanie online jest bezpieczne

Wielu przedsiębiorców przyzwyczajonych do przechowywania tradycyjnych faktur papierowych waha się przed przejściem na fakturowanie online w trosce o bezpieczeństwo danych swoich oraz swoich klientów. Zdecydowanie nie ma się czym martwić, gdyż nowoczesne i sprawdzone programy do fakturowania są wyposażone w odpowiednie zabezpieczenia oraz certyfikaty, które odpowiednio chronią przechowywane na ich serwerach dane.

Stawiając na fakturowanie online nie musimy już więc gromadzić papierowej dokumentacji i zajmować nią miejsca w biurze, a także dbać o regularne wykonywanie backupów danych zgromadzonych na dysku twardym naszego komputera.

W tym wszystkim wyręczy nas bowiem dobry program do faktur online.

Fakturowanie online to oszczędność nie tylko naszego czasu, ale i pieniędzy

Wystawianie faktur online cieszy się tak dużą popularnością wśród przedsiębiorców również ze względu na niewielkie koszty, jakie wiążą się z wystawianiem faktur przez Internet. Decydując się na fakturowanie online nie musimy już bowiem regularnie kupować papieru, tuszu do drukarki, kopert oraz wydawać firmowych pieniędzy na usługi pocztowe.

Co więcej, popularne programy do faktur online dają nam także możliwość bezpłatnego wystawienia określonej liczby faktur. Ta bezpłatna opcja doskonale sprawdzi się zwłaszcza w przypadku przedsiębiorców, którzy miesięcznie wystawiają pojedyncze faktury i nie mają potrzeby korzystania z bardziej rozbudowanej funkcjonalności programu.

Znaleźć możemy zupełnie bezpłatne fakturowanie online na Faktury.pl – rozbudowanym programie do wystawiania faktur elektronicznych. Jeśli natomiast potrzebujemy większej funkcjonalności programu i co miesiąc mamy sporo dokumentów do wystawienia, możemy wykupić płatne konto, którego koszt rozpoczyna się już od 70 zł za cały rok korzystania!

 
Faktury.pl

Dołącz do dyskusji

Kod antyspamowy
Odśwież

FacebookGoogle Bookmarks

Czytaj również

Rejestr GIODO a regulamin sklepu www

Po powszechnej modzie na „przyjazne ostrzeżenia”, pochodzące od wszelakich stowarzyszeń pro-konsumenckich...

Czy opłaca się połączyć etat z własną firmą?

Etat i własna firma, a gdyby tak spróbować połączyć obie możliwości? Jakie są plusy, a jakie minusy takiego rozwiązania?

zasiłek

Zasiłek macierzyński dla przedsiębiorców

Kiedy przysługuje im zasiłek macierzyński, pod jakimi warunkami, jak długo trzeba opłacać składki i jakich formalności należy dopełnić?

Dlaczego warto składać odwołanie od decyzji ZUSu?

Postępowanie w sprawach odwołań od decyzji ZUS jest wolne od kosztów i opłat sądowych, ale nie tylko dlatego warto się odwoływać!

Kapitał zakładowy - charakterystyka pojęcia

Kapitał zakładowy składa się z wkładów wspólników, które mogą przybrać postać zarówno pieniężną, jak i niepieniężną (tzn. aportu, np. wierzytelności,...

Rodo-zmiany-w-ustawach

RODO wymusza zmiany w 133 ustawach

Ministerstwo Cyfryzacji opublikowało we wrześniu br. projekt nowej ustawy o ochronie danych.  Liczy on ponad 170 stron, na których wskazane zostały...

Telefon służbowy - jak pracownik powinien go używać na urlopie czy...

Telefon służbowy  jest  narzędziem pracy, którego pracownik używa w trakcie wykonywania czynności służbowych.

intercyza

Czy intercyza pomoże uchronić majątek?

Jest to jeden z największych mitów, jakie funkcjonują w świadomości milionów ludzi. Przyjrzyjmy się intercyzie trochę bliżej…