Dziennik Przedsiebiorcy

Publikacja 17.06.2018

KW_TAGS

Ksiegowość online - faktury.pl

Wystawianie faktur online zjednuje sobie coraz więcej przedsiębiorców. Dzięki dostępnym w Internecie programom oferującym fakturowanie online mamy możliwość szybkiego i bezpiecznego wystawiania faktur elektronicznych z dowolnego miejsca na świecie. Przesłanie gotowego dokumentu do opłacenia zajmuje dosłownie kilka chwil oraz pozwala nam do niezbędnego minimum skrócić czas oczekiwania na przelew. Dlaczego warto zdecydować się na wygodne i nowoczesne fakturowanie online?

Fakturowanie online nie tylko z biura

Jeszcze do niedawna wystawianie faktur i ich wysyłanie do klienta większości przedsiębiorców kojarzyło się ze żmudnym wypełnianiem dokumentów, sprawdzaniem poprawności wpisanych danych oraz traceniu czasu na stanie w kolejkach na poczcie. Dziś to na szczęście już przeszłość, a przynajmniej dla tych osób, które zdecydują się na fakturowanie online.

Wystawianie faktur online możliwe jest bowiem z dowolnego miejsca na świecie. Aby wygenerować fakturę i przesłać ją do opłacenia musimy jedynie posiadać urządzenie z dostępem do Internetu (może być to laptop, tablet, a nawet smartfon) oraz konto w programie do faktur. Faktury możemy szybko i sprawnie wystawiać będąc w domu, na wakacjach, a nawet podczas robienia zakupów. Wystarczy jedynie wpisać potrzebne dane i przesłać fakturę do klienta, także online!

Fakturowanie online jest bezpieczne

Wielu przedsiębiorców przyzwyczajonych do przechowywania tradycyjnych faktur papierowych waha się przed przejściem na fakturowanie online w trosce o bezpieczeństwo danych swoich oraz swoich klientów. Zdecydowanie nie ma się czym martwić, gdyż nowoczesne i sprawdzone programy do fakturowania są wyposażone w odpowiednie zabezpieczenia oraz certyfikaty, które odpowiednio chronią przechowywane na ich serwerach dane.

Stawiając na fakturowanie online nie musimy już więc gromadzić papierowej dokumentacji i zajmować nią miejsca w biurze, a także dbać o regularne wykonywanie backupów danych zgromadzonych na dysku twardym naszego komputera.

W tym wszystkim wyręczy nas bowiem dobry program do faktur online.

Fakturowanie online to oszczędność nie tylko naszego czasu, ale i pieniędzy

Wystawianie faktur online cieszy się tak dużą popularnością wśród przedsiębiorców również ze względu na niewielkie koszty, jakie wiążą się z wystawianiem faktur przez Internet. Decydując się na fakturowanie online nie musimy już bowiem regularnie kupować papieru, tuszu do drukarki, kopert oraz wydawać firmowych pieniędzy na usługi pocztowe.

Co więcej, popularne programy do faktur online dają nam także możliwość bezpłatnego wystawienia określonej liczby faktur. Ta bezpłatna opcja doskonale sprawdzi się zwłaszcza w przypadku przedsiębiorców, którzy miesięcznie wystawiają pojedyncze faktury i nie mają potrzeby korzystania z bardziej rozbudowanej funkcjonalności programu.

Znaleźć możemy zupełnie bezpłatne fakturowanie online na Faktury.pl – rozbudowanym programie do wystawiania faktur elektronicznych. Jeśli natomiast potrzebujemy większej funkcjonalności programu i co miesiąc mamy sporo dokumentów do wystawienia, możemy wykupić płatne konto, którego koszt rozpoczyna się już od 70 zł za cały rok korzystania!

 
Faktury.pl

Dołącz do dyskusji

Kod antyspamowy
Odśwież

FacebookGoogle Bookmarks

Czytaj również

Zawieszenie działalności na czas choroby

Zawieszenie działalności w czasie choroby również jest możliwe.  Czy świadczenia z tytułu niezdolności do pracy wypłacane z ZUS-u nie będą w takiej...

Czy opłaca się połączyć etat z własną firmą?

Etat i własna firma, a gdyby tak spróbować połączyć obie możliwości? Jakie są plusy, a jakie minusy takiego rozwiązania?

Rower, skuter czy motocykl - co korzystniejsze dla przedsiębiorcy?

Choć z firmowym środkiem transportu kojarzy się najczęściej samochód, to warto pamiętać, że przepisy nie zabraniają używania w przedsiębiorstwie także...

Rozliczenie diety zagranicznej przedsiębiorcy

Diety zagraniczne – wyliczenia nastręcza wielu kłopotów – jak ustalić czas podróży, gdzie znaleźć stawki diet i wg jakiego kursu je przeliczyć?

AdWords, a chroniony znak towarowy. Postanowienie sądu w tej...

Część przedsiębiorców wykorzystuje jako słowa kluczowe nazwy, firmy, znaki towarowe swoich konkurentów.

Komputer w firmie - rozliczenie jako środek trwały?

Korzysta się z nich nie tylko w biurach - większość firm prowadzi komputerową ewidencję, przechowywana jest w nich ważna dokumentacja czy elektroniczne...

Reklamy na blogu a powstanie obowiązku podatkowego

Jak należy rozliczać się z przychodów osiąganych z reklamy na blogu? - odpowiedź na często zadawane pytanie o obowiązek podatkowy

Terminy opłacania składek ZUS, kiedy płacić ubezpiecznie?

Opłacenie składek na ZUS 10 dnia miesiąca też może spowodować niedopełnienie terminu, jeśli zrobimy to późnym wieczorem. Dlaczego?