Dziennik Przedsiebiorcy

Publikacja 17.06.2018

KW_TAGS

Ksiegowość online - faktury.pl

Wystawianie faktur online zjednuje sobie coraz więcej przedsiębiorców. Dzięki dostępnym w Internecie programom oferującym fakturowanie online mamy możliwość szybkiego i bezpiecznego wystawiania faktur elektronicznych z dowolnego miejsca na świecie. Przesłanie gotowego dokumentu do opłacenia zajmuje dosłownie kilka chwil oraz pozwala nam do niezbędnego minimum skrócić czas oczekiwania na przelew. Dlaczego warto zdecydować się na wygodne i nowoczesne fakturowanie online?

Fakturowanie online nie tylko z biura

Jeszcze do niedawna wystawianie faktur i ich wysyłanie do klienta większości przedsiębiorców kojarzyło się ze żmudnym wypełnianiem dokumentów, sprawdzaniem poprawności wpisanych danych oraz traceniu czasu na stanie w kolejkach na poczcie. Dziś to na szczęście już przeszłość, a przynajmniej dla tych osób, które zdecydują się na fakturowanie online.

Wystawianie faktur online możliwe jest bowiem z dowolnego miejsca na świecie. Aby wygenerować fakturę i przesłać ją do opłacenia musimy jedynie posiadać urządzenie z dostępem do Internetu (może być to laptop, tablet, a nawet smartfon) oraz konto w programie do faktur. Faktury możemy szybko i sprawnie wystawiać będąc w domu, na wakacjach, a nawet podczas robienia zakupów. Wystarczy jedynie wpisać potrzebne dane i przesłać fakturę do klienta, także online!

Fakturowanie online jest bezpieczne

Wielu przedsiębiorców przyzwyczajonych do przechowywania tradycyjnych faktur papierowych waha się przed przejściem na fakturowanie online w trosce o bezpieczeństwo danych swoich oraz swoich klientów. Zdecydowanie nie ma się czym martwić, gdyż nowoczesne i sprawdzone programy do fakturowania są wyposażone w odpowiednie zabezpieczenia oraz certyfikaty, które odpowiednio chronią przechowywane na ich serwerach dane.

Stawiając na fakturowanie online nie musimy już więc gromadzić papierowej dokumentacji i zajmować nią miejsca w biurze, a także dbać o regularne wykonywanie backupów danych zgromadzonych na dysku twardym naszego komputera.

W tym wszystkim wyręczy nas bowiem dobry program do faktur online.

Fakturowanie online to oszczędność nie tylko naszego czasu, ale i pieniędzy

Wystawianie faktur online cieszy się tak dużą popularnością wśród przedsiębiorców również ze względu na niewielkie koszty, jakie wiążą się z wystawianiem faktur przez Internet. Decydując się na fakturowanie online nie musimy już bowiem regularnie kupować papieru, tuszu do drukarki, kopert oraz wydawać firmowych pieniędzy na usługi pocztowe.

Co więcej, popularne programy do faktur online dają nam także możliwość bezpłatnego wystawienia określonej liczby faktur. Ta bezpłatna opcja doskonale sprawdzi się zwłaszcza w przypadku przedsiębiorców, którzy miesięcznie wystawiają pojedyncze faktury i nie mają potrzeby korzystania z bardziej rozbudowanej funkcjonalności programu.

Znaleźć możemy zupełnie bezpłatne fakturowanie online na Faktury.pl – rozbudowanym programie do wystawiania faktur elektronicznych. Jeśli natomiast potrzebujemy większej funkcjonalności programu i co miesiąc mamy sporo dokumentów do wystawienia, możemy wykupić płatne konto, którego koszt rozpoczyna się już od 70 zł za cały rok korzystania!

 
Faktury.pl

Dołącz do dyskusji

FacebookGoogle Bookmarks

Czytaj również

AdWords, a chroniony znak towarowy. Postanowienie sądu w tej...

Część przedsiębiorców wykorzystuje jako słowa kluczowe nazwy, firmy, znaki towarowe swoich konkurentów.

zawiedzenie działalności

Na czym polega zawieszenie działalności gospodarczej?

Każdy przedsiębiorca dochodzi w pewnym momencie do granic swoich możliwości i po dłuższym czasie nieustającej walki, musi naładować akumulatory.

Kasy fiskalne dla lekarzy, prawników, samochodów i kosmetyczek

Od początku 2015 r. zmniejszy się liczba przedsiębiorców, którzy będą mogli skorzystać ze zwolnienia z obowiązku stosowania kasy fiskalnej.

GIODO - Przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych

W każdej firmie prowadzone są różnorodne działania marketingowe. Sprawdź, jak powinno wyglądać przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych

Rozliczenie diety zagranicznej przedsiębiorcy

Diety zagraniczne – wyliczenia nastręcza wielu kłopotów – jak ustalić czas podróży, gdzie znaleźć stawki diet i wg jakiego kursu je przeliczyć?

Co trzeba wiedzieć wybierając Biuro rachunkowe

Pomimo wielu zapowiedzi i prób uproszczenia przepisów prawno-podatkowych związanych z prowadzeniem działalności, sektor ten dalej kryje wiele pułapek.

Dobrowolne ubezpieczenie chorobowe przedsiębiorcy

Ubezpieczenie chorobowe jest dla osób prowadzących działalność gospodarczą (również dla zleceniobiorców m.in) dobrowolne.

Działalność w czasie choroby

Zawieszenie działalności w czasie choroby

Przedsiębiorcy z różnych względów decydują się na przerwę w prowadzeniu własnej firmy. Nie wszyscy jednak wiedzą, że zawieszenie działalności w czasie...