Dziennik Przedsiebiorcy

Publikacja 23.01.2015

KW_TAGS

Fakturowanie online jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, które docenia coraz więcej przedsiębiorców w Polsce. Wystarczy dobry program do wystawiania faktur lub system księgowości online i za pomocą kilku kliknięć, w ciągu paru minut faktura trafia do klienta. Dla tych, którzy nie są przekonani do wystawiania faktur elektronicznych przedstawiamy trzy podstawowe plusy fakturowania online.

Plus dla fakturowania online za liberalne przepisy

Przede wszystkim należy wspomnieć o tym, że od początku 2013 roku zliberalizowane zostały przepisy regulujące fakturowanie online. Od tego czasu faktury elektroniczne są traktowane na równi z ich papierowymi odpowiednikami. Oznacza to, że po otrzymaniu takiego dokumentu, u przedsiębiorcy powstają takie same prawa i obowiązki, jak w przypadku tradycyjnego fakturowania.

Nowe przepisy dotyczące e-faktur umożliwiają również zastosowanie dorozumianej zgody na otrzymywanie faktur w wersji elektronicznej (akceptacja jest nadal wymagana). Oznacza to, że jeżeli przedsiębiorca wyśle do nabywcy taki dokument i nie dostanie w odpowiedzi informacji, że ten nie zgadza się na taką formę fakturowania, wówczas może uznać, że klient wyraził zgodę na otrzymywanie e-faktur.

Plus dla fakturowania online za oszczędności

Dużą zaletą fakturowania online są oszczędności w zakresie czasu oraz pieniędzy - i to zarówno po stronie sprzedawcy, jak i jego klientów. Oszczędności powoduje brak konieczności ponoszenia opłat związanych z wysyłką faktur w tradycyjny sposób - zakupem znaczków pocztowych oraz kopert.
Przesłanie faktury elektronicznej na maila nabywcy sprawia, że może on od razu dokonać zapłaty. Ponadto, dzięki wygodnym aplikacjom możliwe staje się automatyczne zaksięgowanie transakcji w systemie księgowym.

Plus dla fakturowania online za ekologię

Decydując się na fakturowanie online, przedsiębiorca kształtuje również pozytywny wizerunek swojej firmy. Dlaczego? Przede wszystkim stosuje nowoczesne rozwiązania, które usprawniają codzienną pracę. Po drugie - jego firma dba o środowisko. Jak pokazują dostępne dane, w Polsce wystawia się około 1,5 mld faktur rocznie, co przekłada się na wycięcie 255 tys. drzew!

Andrzej Lazarowicz
WFirma.pl
www.wfirma.pl

Komentarze  

fakturzysta
@ fakturzysta 14.02.2015 21:56
Dla usług abonamentowych czy innych faktur powtarzalnych idealnym rozwiązaniem jest automatyczne fakturowanie online
http://[cenzura]automatycznafaktura.pl/

Dołącz do dyskusji

FacebookGoogle Bookmarks

Czytaj również

Zasiłek chorobowy, a prawo do zasiłku

Utrata prawa do zasiłku chorobowego następuje w kilku przypadkach, warto znać przepisy, gdyż mają charakter bezwzględny.

okiem prawnika

Spółka cywilna - zalety i wady, okiem prawnika

Spółka cywilna ciągle pozostaje najpopularniejszą formą współpracy dwu i więcej przedsiębiorców. Jej zaletą jest łatwość i niskie koszty utworzenia... ...

Samozatrudnienie - jaką umowę wybrać i jak obniżyć koszty?

W porównaniu do stosunku pracy, współpraca z jednoosobowym przedsiębiorcą umożliwia pracodawcy znaczne obniżenie kosztów.

Czy opłaca się połączyć etat z własną firmą?

Etat i własna firma, a gdyby tak spróbować połączyć obie możliwości? Jakie są plusy, a jakie minusy takiego rozwiązania?

RODO-Privacy-by-design

RODO i privacy by design - ważne zmiany w przepisach o ochronie...

Nowe przepisy o ochronie danych osobowych będą obowiązywać w pełni od maja 2018 roku. Przygotowań nie warto odkładać na ostatnią chwilę.

Rejestr GIODO a regulamin sklepu www

Po powszechnej modzie na „przyjazne ostrzeżenia”, pochodzące od wszelakich stowarzyszeń pro-konsumenckich...

Kapitał zakładowy - charakterystyka pojęcia

Kapitał zakładowy składa się z wkładów wspólników, które mogą przybrać postać zarówno pieniężną, jak i niepieniężną (tzn. aportu, np. wierzytelności,...

Urlop wypoczynkowy

Urlop wypoczynkowy - komu przysługuje i w jakim wymiarze

Jak pracownik nabywa prawa do urlopu, kiedy on przysługuje i w jakim wymiarze. Co się dzieje z niewykorzystanym i kiedy można pracownika odwołać z urlopu?