Dziennik Przedsiebiorcy

Publikacja 15.06.2020

KW_TAGS

Poradnik ERP

Z roku na rok coraz więcej organizacji decyduje się na wdrożenie systemu ERP w chmurze. Dlaczego warto rozważyć zastosowanie tego typu rozwiązania?

Zalety systemu ERP w chmurze

Analizując rynkowe trendy i weryfikując zmieniające się potrzeby firm z sektora MŚP oraz instytucji, możemy dojść do wniosku, że coraz więcej organizacji zamienia oprogramowanie lokalne na rzecz nowoczesnych, skalowalnych i funkcjonalnych systemów ERP w chmurach obliczeniowych. „Migracja do chmury jest nieunikniona – w tym kierunku zmienią się rozwiązania informatyczne w ciągu kilku kolejnych lat”. Słowa te wypowiedział dyrektor generalny firmy Oracle – Mark Hurd w 2017 roku. Wszystko wskazuje na to, że czas chmury nadszedł szybciej, niż się tego spodziewaliśmy. Dlaczego już dziś warto pomyśleć o migracji systemu ERP do chmury obliczeniowej?

Niewielkie koszty i niski próg wejścia

Jedną z największych zalet systemów w chmurze są ich niewielkie koszty inwestycyjne oraz minimalne koszty utrzymania, które elastycznie dopasowują się do faktycznie wykorzystywanych zasobów. Systemy ERP w chmurze opłacane są w trybie abonamentowym. Dzięki temu, nie zaburzają płynności finansowej przedsiębiorstw oraz pozwalają im zmarginalizować koszty inwestycyjne.


Rozwiązanie chmurowe nie wymaga także zakupu i ponoszenia kosztów utrzymania serwerów. Zazwyczaj inwestycja w niezbędną infrastrukturę serwerową jest kilkukrotnie droższa od zakupu licencji systemu ERP w chmurze. W przypadku systemów ERP w chmurze dane przechowywane są w centrach danych, co eliminuje koszty infrastruktury i pozwala na późniejsze elastyczne zarządzanie przyznanymi zasobami, zależnie od realnych potrzeb organizacji.

Łatwa skalowalność

Kolejną istotną zaletą systemów chmurowych jest możliwość niezwykle łatwej i elastycznej skalowalności systemów zależnie od faktycznie wykorzystywanych zasobów. Systemy te działają w modelu SaaS, co pozwala swobodnie modyfikować dostępy i zasoby wraz z dynamicznie zmieniającymi się potrzebami firm, a zmiany te zazwyczaj nie pociągają za sobą dodatkowych kosztów i nie prowadzą do nakładania kar umownych przez dostawców.

Zawsze najnowsza wersja oprogramowania

Producenci systemów ERP w chmurze dbają o to, aby dostarczane przez nich oprogramowanie było zawsze aktualne. Dzięki temu, usługobiorca może liczyć na automatyczne aktualizacje, co ogranicza konieczność samodzielnej kontroli dostępnych aktualizacji po stronie organizacji.

System ERP w chmurze to nowoczesne, komfortowe w eksploatacji i wyjątkowo atrakcyjne rozwiązanie. Dzięki licznym zaletom coraz więcej organizacji decyduje się na porzucenie dotychczas wykorzystywanego oprogramowania na rzecz systemów chmurowych. Szukasz sprawdzonego systemu ERP w chmurze? Sprawdź systemy ERP Nav24.

Dołącz do dyskusji

FacebookGoogle Bookmarks

Czytaj również

Kody PKD - pytania czytelników [Poradnik]

Kto nadaje kody PKD i kiedy są potrzebne, oraz czy można zmienić PKD przy zmianie profilu działalności [FAQ]

Magia cyfry 9 - czyli jak sprzedawać taniej i zarabiać więcej?

Czy wiecie, że obniżając cenę marginalnie, możecie zarobić nieporównywalnie więcej niż proponując cenę zaokrągloną?

dobra-konferencja

6 błędów organizacyjnych, które decydują o odbiorze konferencji

Organizacja wydarzeń jest ściśle związana z pojawiającymi się przeszkodami i komplikacjami. Niektórych z nich da się uniknąć, a na inne nie mamy wpływu...

Rebranding-brand

Co to jest brand i na czym polega rebranding?

Brand to coś więcej niż logo, slogan czy znaczek na środka witryny sklepowej. Rebranding obejmuje...  

Praca w usługach. Jak stworzyć dobry zespół

Jak często zdarza ci się w urzędach, sklepach czy kawiarniach trafić na pracowników, którzy sprawiają wrażenie, że jeśli mieliby wybrać jeden...

Podróż biznesowa

Podróże biznesowe

Podróżowanie w sprawach biznesowych jest często zadaniem skomplikowanym logistycznie. Nie zawsze mamy możliwość zarezerwowania podróży i noclegu z...

7 popularnych mitów o prowadzeniu firmy

Ryczałt jest zawsze lepszy od zasad ogólnych, najpierw trzeba założyć firmę, a później zacząć ponosić koszty? Sprawdź, co wiesz o prowadzeniu firmy

Zakładanie firmy - podsawowe informację jak założyć przedsiębiorstwo

Niezbędna wiedza dla przyszłych przedsiębiorców - 10 kwestii, o których należy pomyśleć zanim otworzymy firmę