Dziennik Przedsiebiorcy

Publikacja 14.07.2019

KW_TAGS

Pierwszy raz Gary’ego usłyszałam dekadę temu i od razu mi przypadł do gustu. Był niepokorny, zabawny i mówił wprost, że aby rozwinąć biznes trzeba ostro zasuwać.
Sami zobaczcie: to Gary Vaynerchuk na Web 2.0 Expo New York 2008.

Gary Vaynerchuk zaczynał od prowadzenia wraz z ojcem sklepu z alkoholem. Od początku miał wyczucie trendów oraz rynku i szybko z biznesu wartego 3 miliony, stworzył 60-milionowy biznes.
Inwestował w Google Adwords, gdy prawie nikt o tym nie myślał, stworzył Wine Library TV, internetowy show, w którym codziennie opowiadał o winach, ale zawsze myślał przede wszystkim o klientach i o tym, jak dostarczyć im to, czego potrzebują.

W 2009 roku wraz z bratem założył VaynerMedia, obecnie jedną z najbardziej popularnych agencji marketingowych.
W tej chwili Gary Vaynerchuk doradza wielu gigantom biznesu, takim jak Uber, Facebook czy Twitter, inwestuje w innowacje i przemawia na globalnych konferencjach związanych z przedsiębiorczością i technologią.
Jest też autorem czterech bestsellerowych książek dotyczących biznesu. Polecam je szczególnie pod postacią czytanych przez autora audiobooków – słucha się tego rewelacyjnie, zwłaszcza że Gary dodaje sporo od siebie i świetnie interpretuje to, co przedstawia.

Równocześnie, mimo nieustannych podróży i codziennej wielogodzinnej pracy, Gary na bieżąco śledzi social media i reaguje.
Ponieważ wyznaje zasady przedstawiane w jego książce „Ekonomia wdzięczności”, stara się dostarczać odbiorcom możliwie przydatne treści. Nagrywa codzienne vlogi, często w samolocie lub samochodzie, chwilę przed wejściem na scenę lub w trakcie spotkań z przedstawicielami firm, którym doradza.

Jeśli jakimś cudem nie znacie Gary’ego, odwiedźcie kanał GaryVee. Można się sporo nauczyć.

 
Elżbieta Zdanowska
Dziennik Przedsiębiorcy
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dołącz do dyskusji

FacebookGoogle Bookmarks

Czytaj również

Zwolnienia z Cła i VAT - kto i kiedy może zostać zwolniony?

Kiedy i na jakich warunkach przedsiębiorca ma szansę na zwolnienie z opłaty Cła oraz czy te same przepisy dotyczą zwolnienia przedsiębiorcy z płacenia...

Pasja kontra sprzedaż i marketing

Stare powiedzenie mówi ‘wybieraj mądrze swoich przyjaciół’, to samo tyczy się klientów. Taka rada wydaje się sprzeczna z intuicją i logicznym myśleniem

UP-selling, definicja pojęcia marketingowego

Upselling, czyli technika sprzedaży polegająca na nakłonieniu klienta do zakupu droższego produktu lub usługi. Termin również dotyczy nakłonienia do...

Wirtualna centrala telefoniczna

Wirtualna centrala telefoniczna w biurze – skuteczne narzędzie...

Prowadzenie własnego biura to nie tylko konieczność wynajmu odpowiedniego lokalu, w dogodnej lokalizacji, ale przede wszystkim właściwy dobór jego...

Zaskocz swojego Klienta! - czyli o dekorowaniu witryn

Dlaczego dużych miastach dekoracje zmienia się najczęściej w nocy, a nie w dzień w toku normalnej pracy w sklepie?

Zakładanie firmy - podsawowe informację jak założyć przedsiębiorstwo

Niezbędna wiedza dla przyszłych przedsiębiorców - 10 kwestii, o których należy pomyśleć zanim otworzymy firmę

Marketing szeptany - skuteczna forma promocji dla Twojej firmy?

„Nieważne co o nas mówią, ważne aby mówili” - czy to hasło jest dalej aktualne? Gdzie kończy się marketing, a zaczyna wprowadzanie klienta w błąd?

Turystyka biznesowa - nie całkiem nowa, ale i nie do końca poznana

Spotkania grupowe, podróże motywacyjne, szkolenia i kursy, imprezy integracyjne i motywacyjne. Turystyką biznesową nazwiemy więc wszelkie wyjazdy w...