Dziennik Przedsiebiorcy

Publikacja 12.06.2019

KW_TAGS

Trendy w wyjazdach wakacyjnych

Analizując trendy wyszukiwań w google można zauważyć istotne zmiany w sposobie wyszukiwania wakacyjnych lokalizacji.

Zgodne z danymi z Google Trends, wakacyjne podróże zaczynamy planować już w styczniu – lutym, a okresy wakacyjnych wyjazdów to połowa czerwca i lipiec.

Jest to istotna informacja dla działań promocyjnych, przy planowaniu kampanii należy uwzględnić długofalową promocję rozpoczynającą się od połowy stycznia oraz działania promocyjne na początku największego boomu – od początku czerwca.

Wyszukiwania z okresu pierwszego kwartału 2019 roku, pokazują że najczęściej poszukiwane są wczasy w obszarach wiejskich. Mówimy tutaj nie tylko o agroturystyce, ale również campingach (wersja premium, z udogodnieniami), czy wycieczkach na łono przyrody. Często wyszukiwane są również wczasy dla seniorów oraz miejsca wypoczynku z elementem edukacyjnym (np. wczasy w siodle lub nauka języka obcego na wakacjach).

Duża ilość dodatkowych i szczegółowych zapytań wygenerowanych w google, pokazuje również w jaki sposób wczasowicze decydują o miejscu gdzie spędzą wakacje. Często na równi ze standardem zakwaterowania decyduje infrastruktura turystyczna okolicy, odległość od dodatkowych atrakcji, czy tak jak w tym roku – bliskość natury.

Istotne jest, aby właściciele ośrodków wypoczynkowych na swoich stronach www udostępniali dodatkowe informacje, nie tylko o samym hotelu czy pensjonacie, ale również o atrakcjach znajdujących się pobliżu.

W trendach widać również wzrost zainteresowania wyjazdami weekendowymi, zarówno na łono natury jak i plany związane ze zwiedzaniem miasta, czy weekendowy wypad do SPA. Częściej również pojawiają się wyszukiwania związane z wydarzeniami kulturalnymi w konkretnych miastach.

 
Marcin Madej
Dziennik Przedsiębiorcy
www.dziennikprzedsiebiorcy.pl

 

Dołącz do dyskusji

FacebookGoogle Bookmarks

Czytaj również

Wirtualna centrala telefoniczna

Wirtualna centrala telefoniczna w biurze – skuteczne narzędzie...

Prowadzenie własnego biura to nie tylko konieczność wynajmu odpowiedniego lokalu, w dogodnej lokalizacji, ale przede wszystkim właściwy dobór jego...

Eden ekspres do kawy i woda na spotaknia

Spotkanie biznesowe – zasady przyjmowania klientów w biurze, dzięki...

Dobrze zorganizowanie spotkanie biznesowe może w dużym stopniu zadecydować o jego rezultacie. Jak wiadomo, najważniejsza jest...

Jak zredukować koszty domowego biura? Porady dla freelancera!

Kilka słów o rozwiązaniach pasywnych, które raz wdrożone przynoszą oszczędności stale, długofalowo i bez konieczności podejmowania dodatkowych działań.

Staż w firmie - jak ubiegać się o stażystę? Jaki wniosek złożyć?

Staż w firmie jest w równym stopniu korzyścią dla kandydata, jak i dla pracodawcy. Od czego zacząć? Sprawdzić  jak zorganizować staż w swojej firmie?

Oczami Klienta - Zrozumienie mechanizmów pozwoli dopasować ofertę

Nietrafne oceny dokonywane przez klientów wynikają najczęściej z presji czasu bądź stopnia komplikacji oferty

Koszty energii zależne od grupy taryfowej

Jak obniżyć koszty energii? Z danych Energii dla firm wynika, że aż 30% przedsiębiorców może mieć nieprawidłowo dobraną energetyczną grupę taryfową!

Jak wprowadzić Kaizen w życie? - wykorzystujemy potencjał filozofii

Praktycznych metod pozwalających wykorzystać potencjał filozofii Kaizen do poprawy sytuacji Waszych firm jest sporo

Kody PKD - pytania czytelników [Poradnik]

Kto nadaje kody PKD i kiedy są potrzebne, oraz czy można zmienić PKD przy zmianie profilu działalności [FAQ]