Dziennik Przedsiebiorcy

Publikacja 31.05.2019

KW_TAGS

Podróż biznesowa

Podróżowanie w sprawach biznesowych jest często zadaniem skomplikowanym logistycznie. Nie zawsze mamy możliwość zarezerwowania podróży i noclegu z wyprzedzeniem, przez co przytrafiają się różne niedogodności - długie oczekiwanie, hotel z dala od centrum, czy niewygodna podróż. Jak zaplanować wyjazd służbowy, aby był dobrze zaplanowany i cieszył zamiast męczyć?

Przede wszystkim podróż

Wybierając się w interesach do innego miasta można rozważyć kilka różnych środków transportu. Jeśli mamy taką możliwość, skorzystajmy ze służbowego auta - daje to możliwość panowania całkowicie nad czasem wyjazdu, przystanków, a także świetnie sprawdza się już na miejscu po przyjeździe. Jazda samochodem dla wielu osób jest wygodna także ze względu na możliwość podróżowania w pojedynkę, bez osób towarzyszących, które mogą rozpraszać przed ważnym wystąpieniem czy szkoleniem. Podróż autem ma jednak także swoje wady. Długa jazda jest męcząca, także dla doświadczonych kierowców, zatem jeśli mamy do pokonania kilkaset kilometrów warto zrezygnować z wielogodzinnej trasy po polskich drogach. Wówczas lepiej sprawdzi się pociąg ekspresowy, który ma wszelkie niezbędne wygody potrzebne do pracy. W tej chwili dostępny jest bezprzewodowy internet, smaczne posiłki oraz wygodne przedziały. Jeśli jednak zależy nam na czasie, możemy się też zdecydować na krajowe loty, które od niedawna mają korzystne ceny oraz godziny podróży.

Po drugie - hotel

Ważny jest także wybór odpowiedniego hotelu. Jest kilka elementów na które należy zwrócić uwagę podczas rezerwacji. Przede wszystkim warto sprawdzić lokalizację obiektu, który powinien być stosunkowo bliski nie tylko naszego miejsca docelowego, ale także środka transportu. Wiele biznesowych hoteli znajduje się przy autostradach czy lotniskach, a to niestety zmusza do długich dojazdów do centrum. Dlatego najlepiej wybrać obiekt w centrum, gdzie dostępna jest komunikacja miejska oraz taksówki. Oprócz lokalizacji ważne są także same pokoje, które powinny być wygodne i zaciszne, a także umożliwiać pracę. Stolik z wygodnym fotelem do pracy i stanowiskiem na laptopa to konieczność w podróży biznesowej! Oczywiście dodatkową zaletą są także śniadania w hotelowej restauracji.

W Polsce jest wiele ciekawych hoteli biznesowych, jednak spośród nich wyróżnia się wyraźnie sieć Q Hotel, która ma swoje obiekty w Gdańsku, Wrocławiu, Krakowie oraz Katowicach. Charakteryzują się świetną lokalizacją oraz komfortowymi warunkami dla podróżujących służbowo.

Organizacja wydarzeń

Jeśli jesteśmy osobą stojącą po stronie organizacji wydarzenia biznesowego, wybierzmy opcję najbardziej komfortową dla zaproszonych gości. Dla dużych wydarzeń oczywiście najlepiej sprawdzą się przestrzenie targowe i konferencyjne, które pomieszczą nawet kilka tysięcy osób. Jednak na spotkania oraz mniejsze spotkania firmowe warto wybrać właśnie hotel biznesowy, który pozwoli uczestnikom także na nocleg w tym samym obiekcie.

Dołącz do dyskusji

FacebookGoogle Bookmarks

Czytaj również

Kanały i treści edukacyjne w internecie

Wraz z wyczerpaniem środków unijnych na szkolenia i przekwalifikowanie pracowników rynek szkoleń stracił swój impet, ale czy trend ten może powrócić?

Wirtualne biuro

Dodatkowe przychody w firmie dzięki pakietowaniu usług

Wypracowanie dochód z działalności wiąże się z dwoma oczywistymi zadaniami jakie ma przed sobą przedsiębiorca: pozyskanie nowych klientów i utrzymanie...

Cross-selling, definicja pojęcia marketingowego

Cross-selling czyli technika sprzedaży produktów uzupełniających. Często nazywana jest sprzedażą krzyżową lub sprzedażą komplementarną.

Pokaż swój biznes! - czyli wszystko o wystawie sklepowej

Wystawa sklepowa to jedna z najskuteczniejszych metod reklamy produktów. Jej fenomen polega nie tylko na dużej sile oddziaływania i niskich kosztach

Pasja kontra sprzedaż i marketing

Stare powiedzenie mówi ‘wybieraj mądrze swoich przyjaciół’, to samo tyczy się klientów. Taka rada wydaje się sprzeczna z intuicją i logicznym myśleniem

Oczami Klienta - Zrozumienie mechanizmów pozwoli dopasować ofertę

Nietrafne oceny dokonywane przez klientów wynikają najczęściej z presji czasu bądź stopnia komplikacji oferty

kreator-stron-online

Szablon graficzny dla Twojego sklepu internetowego

Jak w prosty i niedrogi sposób stworzyć unikatową oprawę wizualną? W tym celu możesz wykorzystać nowatorski kreator szablonu sklepu...

Koszty energii zależne od grupy taryfowej

Jak obniżyć koszty energii? Z danych Energii dla firm wynika, że aż 30% przedsiębiorców może mieć nieprawidłowo dobraną energetyczną grupę taryfową!