Dziennik Przedsiebiorcy

Publikacja 30.05.2019

KW_TAGS

Hale stalowe

Tradycyjne metody budownicze tracą na znaczeniu w dzisiejszych czasach. Inwestorzy kierują swoją uwagę na hale stalowe i ich liczne zalety. Tłumaczymy, co stoi za popularnością konstrukcji stalowych oraz dlaczego warto w nie zainwestować niezależnie od rodzaju biznesu.

Hala może stanąć nawet w miesiąc

Czas jest istotny dla każdego przedsiębiorcy. Wiąże się bowiem z faktem, że każdy dzień inwestycji bez zwrotu oznacza jakąś wysokość strat. Dlatego to bardzo ważne, aby hala powstała relatywnie szybko. Dzięki temu zacznie na siebie szybciej zarabiać.

Jeszcze do niedawna budowano głównie hale murowane, rzadziej żelbetowe. W obu tych przypadkach proste konstrukcje potrzebują od kilku do kilkunastu miesięcy na powstanie. Oczywiście bardzo dużo zależy od projektu i innych czynników (np. lokalizacja), jednak jest to dużo czasu.

Proste konstrukcje stalowe powstają nawet w 3 tygodnie. Inwestor ma więc duże szanse na to, że po miesiącu jego hala zacznie funkcjonować. To ogromna oszczędność czasu i pieniędzy.

Tania w utrzymaniu

Niektórzy przedsiębiorcy kierują się głównie ceną inwestycji. Należy jednak podkreślić, że całkowity koszt budowy hali to nie tylko pieniądze włożone w budowę. Wszystko można w pełni oszacować dopiero po kilku lub nawet po kilkunastu latach, gdy zachodzi potrzeba konserwacji.

Koszty eksploatacyjne i konserwacyjne budynków opartych na tradycyjnych rozwiązaniach budowlanych są duże. Ponadto wykonanie niektórych napraw jest często niemożliwe, gdy mowa o poważnych wadach np. konstrukcyjnych. W przypadku hal stalowych sprawa wygląda zupełnie inaczej. Nawet naprawy ingerujące w konstrukcję są łatwe do przeprowadzenia. Nie generują też dodatkowych kosztów.

Daje wiele możliwości

Ze względu na swoją innowacyjną budowę hale o konstrukcji stalowej dają o wiele więcej możliwości od innych obiektów. Modułowa technologia sprawia bowiem, że taki budynek można naprawdę łatwo rozbudować, zmodyfikować lub nawet zdemontować i wykorzystać w innym przedsiębiorstwie.

Należy jednak zdawać sobie sprawę, że wykorzystanie tego typu możliwości jest możliwe tylko przy podjęciu współpracy z dobrą firmą wykonawczą. Zwróć uwagę przede wszystkim na ofertę usług - najlepiej, aby firma świadczyła usługi kompleksowe jak Commercecon. Dzięki temu inwestycja jest pewniejsza, a ewentualna reakcja na problemy szybsza.

Sprawdza się w wielu branżach

Wbrew pozorom hale ze stali nie są dedykowane jedynie przemysłowi czy logistyce. Chętnie budują je rolnicy, wykorzystując jako obiekty hodowlane i warsztaty. Coraz częściej wznosi się na konstrukcjach stalowych też galerie handlowe oraz hale rozrywkowe i sportowe.

Dołącz do dyskusji

FacebookGoogle Bookmarks

Czytaj również

Hale stalowe

W dobie technologii - hale stalowe i ich zalety

Tradycyjne metody budownicze tracą na znaczeniu w dzisiejszych czasach. Inwestorzy kierują swoją uwagę na hale stalowe i ich liczne zalety. Tłumaczymy,...

Telefon SM - digital marketing

Digital marketing 2019 – gdzie jest klient?

Jak skutecznie dotrzeć do klientów, nie tracąc setek tysięcy na reklamę. Na co warto postawić w roku 2019. Internet się zmienił Jeszcze kilka lat temu...

Staż w firmie - jak ubiegać się o stażystę? Jaki wniosek złożyć?

Staż w firmie jest w równym stopniu korzyścią dla kandydata, jak i dla pracodawcy. Od czego zacząć? Sprawdzić  jak zorganizować staż w swojej firmie?

Kanały i treści edukacyjne w internecie

Wraz z wyczerpaniem środków unijnych na szkolenia i przekwalifikowanie pracowników rynek szkoleń stracił swój impet, ale czy trend ten może powrócić?

Techniki SEO 2017

5 działań SEO, które nie sprawdzą się w 2017 roku

Algorytmy wyszukiwarki Google aktualizowane są nawet kilkaset razy w ciągu roku. Przekonaj się, jakie działania pozycjonujące mają sens.

Podróż biznesowa

Podróże biznesowe

Podróżowanie w sprawach biznesowych jest często zadaniem skomplikowanym logistycznie. Nie zawsze mamy możliwość zarezerwowania podróży i noclegu z...

Jak zostać freelancerem? Freelancing nie jest już słowem-zagadką

Freelancer to osoba nieposiadająca etatu, wykonująca pracę (często wyspecjalizowaną w danej dziedzinie) na podstawie umowy innej niż umowa o pracę.

Praca influencera

Harmonogram pracy influencera – co zrobić, aby odnieść sukces

Wielu influencerów, zarówno blogowych, vlogowych, streamowych czy instagramowych, na pytanie o najważniejszy czynnik sukcesu wymieniają systematyczność...