Dziennik Przedsiebiorcy

Publikacja 30.05.2019

KW_TAGS

Hale stalowe

Tradycyjne metody budownicze tracą na znaczeniu w dzisiejszych czasach. Inwestorzy kierują swoją uwagę na hale stalowe i ich liczne zalety. Tłumaczymy, co stoi za popularnością konstrukcji stalowych oraz dlaczego warto w nie zainwestować niezależnie od rodzaju biznesu.

Hala może stanąć nawet w miesiąc

Czas jest istotny dla każdego przedsiębiorcy. Wiąże się bowiem z faktem, że każdy dzień inwestycji bez zwrotu oznacza jakąś wysokość strat. Dlatego to bardzo ważne, aby hala powstała relatywnie szybko. Dzięki temu zacznie na siebie szybciej zarabiać.

Jeszcze do niedawna budowano głównie hale murowane, rzadziej żelbetowe. W obu tych przypadkach proste konstrukcje potrzebują od kilku do kilkunastu miesięcy na powstanie. Oczywiście bardzo dużo zależy od projektu i innych czynników (np. lokalizacja), jednak jest to dużo czasu.

Proste konstrukcje stalowe powstają nawet w 3 tygodnie. Inwestor ma więc duże szanse na to, że po miesiącu jego hala zacznie funkcjonować. To ogromna oszczędność czasu i pieniędzy.

Tania w utrzymaniu

Niektórzy przedsiębiorcy kierują się głównie ceną inwestycji. Należy jednak podkreślić, że całkowity koszt budowy hali to nie tylko pieniądze włożone w budowę. Wszystko można w pełni oszacować dopiero po kilku lub nawet po kilkunastu latach, gdy zachodzi potrzeba konserwacji.

Koszty eksploatacyjne i konserwacyjne budynków opartych na tradycyjnych rozwiązaniach budowlanych są duże. Ponadto wykonanie niektórych napraw jest często niemożliwe, gdy mowa o poważnych wadach np. konstrukcyjnych. W przypadku hal stalowych sprawa wygląda zupełnie inaczej. Nawet naprawy ingerujące w konstrukcję są łatwe do przeprowadzenia. Nie generują też dodatkowych kosztów.

Daje wiele możliwości

Ze względu na swoją innowacyjną budowę hale o konstrukcji stalowej dają o wiele więcej możliwości od innych obiektów. Modułowa technologia sprawia bowiem, że taki budynek można naprawdę łatwo rozbudować, zmodyfikować lub nawet zdemontować i wykorzystać w innym przedsiębiorstwie.

Należy jednak zdawać sobie sprawę, że wykorzystanie tego typu możliwości jest możliwe tylko przy podjęciu współpracy z dobrą firmą wykonawczą. Zwróć uwagę przede wszystkim na ofertę usług - najlepiej, aby firma świadczyła usługi kompleksowe jak Commercecon. Dzięki temu inwestycja jest pewniejsza, a ewentualna reakcja na problemy szybsza.

Sprawdza się w wielu branżach

Wbrew pozorom hale ze stali nie są dedykowane jedynie przemysłowi czy logistyce. Chętnie budują je rolnicy, wykorzystując jako obiekty hodowlane i warsztaty. Coraz częściej wznosi się na konstrukcjach stalowych też galerie handlowe oraz hale rozrywkowe i sportowe.

Dołącz do dyskusji

FacebookGoogle Bookmarks

Czytaj również

social media - dane - infografika

Social media w Polsce - dane statystyczne [infografika]

Liczba użytkowników serwisów społecznościowych to 18 mln, stanowi to 47% całej populacji. Aż 16 mln użytkowników korzysta z serwisów społecznościowych...

Turystyka biznesowa - nie całkiem nowa, ale i nie do końca poznana

Spotkania grupowe, podróże motywacyjne, szkolenia i kursy, imprezy integracyjne i motywacyjne. Turystyką biznesową nazwiemy więc wszelkie wyjazdy w...

Oferty na tańszą energię dla firm

Na co zwrócić uwagę przy zmianie sprzedawcy energii elektrycznej? Standardem już jest możliwość zmiany sprzedawcy online – czy to bezpieczne?

8 przyczyn upadku przedsiębiorstw - ryzyko dla start-upów

Najczęściej popełniane biznesowe błędy, które doprowadzają średnio 8 na 10 przedsiębiorstw do upadku w trakcie pierwszego roku ich istnienia.

Pani Swojego Czasu. Biznesu ucz się od najlepszych

Przedsiębiorcy, zwłaszcza ci, którzy prowadzą biznes w Internecie, zaczynają rozumieć, że aby przyciągnąć klientów, nie wystarczy informować, że produkt...

OCEAN-typy_osobowsci

Co to jest skala OCEAN

Co to jest skala OCEAN, o której marketingowcy coraz częściej mówią, a niektórzy wykorzystują już w kampaniach reklamowych? Skuteczność jej działania...

dobra-konferencja

6 błędów organizacyjnych, które decydują o odbiorze konferencji

Organizacja wydarzeń jest ściśle związana z pojawiającymi się przeszkodami i komplikacjami. Niektórych z nich da się uniknąć, a na inne nie mamy wpływu...

Jak zredukować koszty domowego biura? Porady dla freelancera!

Kilka słów o rozwiązaniach pasywnych, które raz wdrożone przynoszą oszczędności stale, długofalowo i bez konieczności podejmowania dodatkowych działań.