Dziennik Przedsiebiorcy

Publikacja 20.05.2018

KW_TAGS

Allegro zmiana zasad miniatur

Miniaturka, czyli zdjęcie promujące produkt na stronie kategorii otrzymało szereg nowych wytycznych do których wystawiający powinni się dostosować. Głównym celem allegro było „wyczyszczenie” stron kategorii z napisów, logotypów oraz ominięcie dodawania sztucznych ramek do zdjęć, za co allegro pobiera opłaty. Czy zmiana jest ważna? Jak podaje samo allegro – odpowiednie zdjęcie na miniaturce zwiększa szansę sprzedaży o ponad 10%

Dobrym krokiem ze strony serwisu aukcyjnego jest zwiększona rozdzielczość zdjęcia, aż do formatu 2560x2560 pikseli.

Możliwość zmiany zdjęcia podczas trwania aukcji, zwiększy możliwość testowania zdjęć, nie trzeba już będzie czekać do końca aukcji lub przerywać licytacji, aby można było zmienić zdjęcie i sprawdzić czy zwiększy nam się sprzedaż.

Tło sprzedawanych produktów na allegro.pl

Sprzedawany produkt umieszczamy w centralnym miejscu zdjęcia na białym tle (RGB 255.255.255). bez żadnych dodatkowych elementów graficznych, gradientów, smug czy cieniowań. Możesz pokazać więcej rzeczy niż jeden produkt, ale tylko jeśli sprzedajesz je w jednej aukcji jako zestaw. Dozwolone jest również przedstawienie produktu wraz z modelem lub modelką oraz fotografia na której produkt umiejscowiony jest obok oryginalnego opakowania.

Allegro - zmiana zasad - tło

Logotypy w sprzedawanych produktach

Ponieważ zdarzało się, że wystawiający dodatkowo w rogu zdjęcia umiejscawiali logotyp podkreślając markowość produktu, nowe zasady allegro zabraniają tego działania. Logotyp marki może być widoczny tylko i wyłącznie na sprzedawanym przedmiocie (wyjątek stanowi Strefa marek allegro)

Allegro.pl zmiana zasad - logo na miniaturze

Dodawanie dodatkowych informacji na zdjęciu

Nowe zasady Allegro zabraniają również dodawania tekstów, ikon, grafik, znaków wodnych na zdjęciach. Nie wolno również dodawać tekstów reklamowych, czy zachęcających do kupna produktu. Jeżeli wystawiasz produkt sprzedając w zestawie kilka sztuk, pokaż wszystkie sztuki na zdjęciu, ale nie używaj informacji tekstowej czy graficznej.

Allegro.pl zmiana zasad miniatur - tekstura na miniaturze

Wraz z nowymi zasadami Allegro zaczęło zabezpieczać zdjęcia cyfrowo, sprzedawcy nie muszą już sami nakładać znak towarowy.

Prezentacja okładek produktów

Okładki książek, filmów, gier komputerowych czy płyt muzycznych można prezentować na białym tle lub bez żadnego tła jeśli produkt wypełnia całą miniaturę okładką. Produkt powinien być przedstawiony w całości, zabronione jest pokazywanie jedynie części przedmiotu.  

Zalecenia i porady od serwisu allegro.pl:

  • Wgrywaj zdjęcia na serwer Allegro; będą łatwiej wyświetlane w aplikacji Allegro na telefon
  • Wprowadź podobne zasady na zdjęciach wewnątrz ofert - to podniesie atrakcyjność twojej oferty
  • Używaj zdjęć jak najlepszej rozdzielczości. Kupujący lubią oglądać szczegóły. Od lipca maksymalny rozmiar zdjecia Allegro to 2560 x 2560 pikseli
  • Na Allegro możesz wgrać zdjęcia o maksymalnej rozdzielczości 26 Mpix. Zdjęcia o boku dłuższym niż 2560 pikseli proporcjonalnie przeskalujemy, aby mieściły się w rozmiarze 2560x2560.
  • Wewnątrz oferty pokazuj przedmiot w atrakcyjnych aranżacjach. Kupujący potrzebują wyobrazić sobie przedmiot w naturalnym otoczeniu
  • Rozmiar miniaturki na listingu to 128x96 pikseli. Po najechaniu myszką i powiększeniu w okienku, a także na stronie oferty prezentuje się w rozdzielczości 400x300 pikseli. Pracujemy nad prezentowaniem zdjęć w wyższej rozdzielczości, dlatego już teraz dodawaj zdjęcia wysokiej jakości.

Komentarze  

Anka
@ Anka 02.08.2018 14:13
Witam prowadzę sklep na Allegro z używanymi częściami samochodowymi czy mnie także obowiązuje białe tło przy wystawianiu zdjęć na aukcji,proszę o info .
Jacek
@ Jacek 08.08.2018 13:53
Nie, nie obowiązuje

Dołącz do dyskusji

FacebookGoogle Bookmarks

Czytaj również

Kaizen, czyli jak zaangażować pracowników w usprawnianie...

Czy zastanawialiście się kiedykolwiek jak przezwyciężyć opór pracowników przed zmianami w firmie?

Wirtualne biuro

Dodatkowe przychody w firmie dzięki pakietowaniu usług

Wypracowanie dochód z działalności wiąże się z dwoma oczywistymi zadaniami jakie ma przed sobą przedsiębiorca: pozyskanie nowych klientów i utrzymanie...

Sprzedaż firmy - kilka rzeczy o których trzeba wiedzieć!

Pomysł sprzedaży przedsiębiorstwa może być korzystnym rozwiązaniem, gdy przedsiębiorca nie chce lub nie może już go prowadzić – 8 zagadnień

Landing page - case study

Przykłady wykorzystania landing page-a, które możesz zastosować w promocji Twojego biznesu. Czy wiesz wszystko o planowaniu kampanii reklamowej online?

porada-jak-pisa-seo-copywriter

Jak pracować efektywnie – porada od SEO copywritera

Sukces twórców tekstów SEO-wych zależy nie tylko od ich umiejętności i wiedzy, ale również dyscypliny i planowania pracy.

Rebranding-brand

Co to jest brand i na czym polega rebranding?

Brand to coś więcej niż logo, slogan czy znaczek na środka witryny sklepowej. Rebranding obejmuje...  

7 popularnych mitów o prowadzeniu firmy

Ryczałt jest zawsze lepszy od zasad ogólnych, najpierw trzeba założyć firmę, a później zacząć ponosić koszty? Sprawdź, co wiesz o prowadzeniu firmy

5 MITÓW szkoleń integracyjnych

Zastanawialiście się czym naprawdę jest szkolenie integracyjne? Odpowiedź wydaje się z pozoru oczywista, ale po bliższym przyjrzeniu się „zaczynają się...