Dziennik Przedsiebiorcy

Publikacja 08.06.2016

KW_TAGS

Polskie firmy coraz bardziej stawiają na intensywny rozwój. Objawia się on nie tylko inwestycjami w nowe produkty poszerzające ofertę, czy zatrudnianiu nowych pracowników, ale także budową własnego wizerunku. Przedsiębiorcy stawiają także na przeprowadzkę do nowych biur. Te zaś stają się coraz bardziej imponujące.

W dzisiejszych czasach biuro jest wizytówką firmy. Podejmując współpracę z nowymi klientami czy angażując do kooperacji nowych kontrahentów negocjujemy umowy oraz ustalamy warunki właśnie we własnych pomieszczeniach biurowych. Funkcjonowanie biura ma więc dla każdego, mniejszego czy większego przedsiębiorcy znaczenie absolutnie podstawowe.

Gdy myślimy o rozwoju firmy, prędzej czy później dochodzi do momentu, w którym trzeba przystąpić do wynajęcia większego biura. Jest to związane z rozwojem firmy, zatrudnianiem nowych pracowników. Przeprowadzka jest dla przedsiębiorcy ogromnym wyzwaniem logistycznym, które często związane jest z dużymi kosztami, które objawiają się nie tylko aspektem finansowym. Co zrobić, aby przeprowadzka biura była w miarę płynna i nie zakłóciła normalnej pracy przedsiębiorstwa? Warto się trzymać kilku prostych zasad.

Planuj wcześniej, czyli odpowiednia logistyka

Jeżeli faktycznie chcemy, aby przez przeprowadzkę praca w firmie nie była całkowicie zdezorganizowana, warto to zmiany lokalizacji przystąpić odpowiednio wcześniej, najlepiej tuż po podpisaniu umowy wynajmu. Wtedy będzie szansa, że będzie wystarczająca ilość czasu na organizowanie przeprowadzki - radzi Adam Chodziński z Taxi-Bagaż. Przy tego rodzaju kwestiach nie jest wskazany pośpiech. Praca pod presją czasu może okazać się dla firmy bardzo kosztowna.

Co daje wcześniejsze przygotowanie przeprowadzki? Zalet wynikających z dobrego postępowania jest kilka:

 • czas na znalezienie profesjonalnej firmy od przeprowadzek,
 • możliwość zapoznania się z ofertami kilku firm i wybór najlepszej,
 • szansa na przeprowadzenie ewentualnego remontu nowej siedziby,
 • czas na odpowiednie spakowanie mebli, dokumentacji, sprzętu komputerowego i pozostałego,
 • czas na rozplanowanie przeprowadzki, tj.: w przypadku większej firmy można przeprowadzać
 • pojedyncze działy, dzięki czemu praca firmy nie będzie zakłócona,
 • zachowanie ciągłości pracy,
 • brak powstawania zaległości w pracy,
 • mniejsze koszty,
 • mniejszy stres dla właścicieli oraz pracowników,
 • brak strat w postaci uszkodzonego sprzętu lub zaginięcia dokumentacji.

Wybierz doświadczoną firmę od przeprowadzek

Musimy pamiętać, że nawet najlepiej zaplanowana przeprowadzka nie dojdzie do skutku, gdy wykonawcą usługi będzie firma, która legitymuje się brakiem doświadczenia oraz nie trzyma się podstawowych zasad, które obowiązują w branży. Bez dobrego wykonawcy przeprowadzka nie przebiegnie płynnie, a firma będzie narażona na dezorganizację. Dobre firmy od przeprowadzek, np. z Warszawy potrafią sprawnie poradzić sobie nawet z większym zleceniem, które trzeba wykonać dla klientów korporacyjnych.

Musimy pamiętać, że wynajmując firmę świadczącą usługi przeprowadzkowe musimy brać pod uwagę:

 • wielkość firmy,
 • wyposażenie pracowników oraz ich doświadczenie,
 • wyposażenie techniczne (auta o różnej ładowności, narzędzia do transportu, materiały pakujące),
 • terminy realizacji zleceń,
 • gotowość firmy do pracy pod presją czasu,
 • posiadane certyfikaty oraz ubezpieczenie.

Warto podejmować współpracę z firmami, które działają legalnie oraz dysponują wszystkimi wymaganymi ubezpieczeniami. Zagwarantuje nam to, że w razie jakiegokolwiek wypadku otrzymamy należące się nam odszkodowanie.

Rozłóż przeprowadzkę w czasie

Gdy zdecydujemy się na przeprowadzkę do większego/nowego biura, systematycznie realizujmy swoje plany. Jeżeli mamy kłopoty z organizacją, notujmy wszystkie pomysły, poprośmy o pomoc kogoś, kto ma doświadczenie. Pomocą może służyć takie firma przeprowadzkowa (o ile wybierzemy odpowiednią).

Rozłożenie przeprowadzki w czasie da nam szansę na to, że cała operacja się powiedzie. Będziemy mieli czas na uporządkowanie dokumentów, demontaż sprzętu komputerowego, mebli i ostatecznie relokację pracowników. Praktycznym rozwiązaniem (jeśli to możliwe) jest organizowanie przeprowadzki w dni wolne od pracy lub tak zwane długie weekendy. Jest to czas, gdy większość pracowników ma wolne, nie ma więc potrzeby wstrzymywania wykonywania obowiązków.

Bądź w kontakcie z wykonawcą

Dobry kontakt z wykonawcą przeprowadzki to bardzo ważna rzecz. Współpracując (zwłaszcza pierwszy raz) poprzez systematyczny kontakt budujemy pozytywne relacje, które przyniosą efekt w przyszłości.

Gdy jesteśmy w trakcie przeprowadzki dzięki stałej łączności z wykonawcą możemy wiedzieć, na jakim etapie realizacji jest zlecenie. Jest to ważne zwłaszcza w tedy, przeprowadzka nie jest w obrębie jednego miasta, a znacznie dalej.

 
 
taxi-bagaz.com.pl
 

Dołącz do dyskusji

Kod antyspamowy
Odśwież

FacebookGoogle Bookmarks

Czytaj również

Wirtualna centrala telefoniczna

Wirtualna centrala telefoniczna w biurze – skuteczne narzędzie...

Prowadzenie własnego biura to nie tylko konieczność wynajmu odpowiedniego lokalu, w dogodnej lokalizacji, ale przede wszystkim właściwy dobór jego...

Rebranding-brand

Co to jest brand i na czym polega rebranding?

Brand to coś więcej niż logo, slogan czy znaczek na środka witryny sklepowej. Rebranding obejmuje...  

Jak wprowadzić Kaizen w życie? - wykorzystujemy potencjał filozofii

Praktycznych metod pozwalających wykorzystać potencjał filozofii Kaizen do poprawy sytuacji Waszych firm jest sporo

Telepraca – ważne wyzwanie menedżerskie

Praca na odległość to bardzo ciekawe i uczące wyzwanie dla obu stron umowy. Przede wszystkim jednak bardzo cenne doświadczenie dla zatrudniających.

Obowiązki e-sklepów i telemarketerów – poznaj swoje prawa i obowiązki

Za nieprzestrzeganie przepisów przedsiębiorca musi liczyć się z karą grzywny do 5 000 zł, alby jej uniknąć wystarczy zastosować się do nowych przepisów

Wirtualne biuro

Dodatkowe przychody w firmie dzięki pakietowaniu usług

Wypracowanie dochód z działalności wiąże się z dwoma oczywistymi zadaniami jakie ma przed sobą przedsiębiorca: pozyskanie nowych klientów i utrzymanie...

Wprowadzenie produktu na rynek - jak zrobić to najlepiej?

W dzisiejszych czasach jednym z kluczy do stabilnego i zrównoważonego rozwoju przedsiębiorstw jest ciągłe rozszerzanie oferty

Koszty energii zależne od grupy taryfowej

Jak obniżyć koszty energii? Z danych Energii dla firm wynika, że aż 30% przedsiębiorców może mieć nieprawidłowo dobraną energetyczną grupę taryfową!