Dziennik Przedsiebiorcy

Volkswagen samochody elektryczne

Szef strategii Volkswagena, Michael Jost, podczas konferencji motoryzacyjnej w Handelsblatt powiedział uczestnikom, że w roku 2026 zostanie uruchomiona ostatnia generacja samochodów z silnikiem na tradycyjne paliwo. Następnie cała produkcja zostanie przekierowana na samochody z napędem elektrycznym.

Volkswagen, nie pierwszy raz stara się promować swoją markę jako przyjazną środowisku. Ponad rok temu (listopad 2017), ogłosił, że planuje wydać ponad 40 miliardów dolarów na pojazdy elektryczne i hybrydowe.

Firma liczy że uda jej się do 2025 roku uzyskać statut lidera w dziedzinie pojazdów elektrycznych.

Warto przypomnieć, że VW na chwilę obecną sprzedaje tylko jeden samochód w pełni elektryczny „e-Golf”, a problemy związane z oszustwem, polegającym na zafałszowaniu wyników testów emisji oleju napędowego, przyczyniły się do gigantycznych kar finansowych oraz złego PRu.

Czy zapowiedzi zmiany strategii i próby uzyskania statutu lidera samochodów elektrycznych są częścią strategii PR w związku z poprzednimi błędami firmy? Czy jest to może zapowiedzieć prawdziwej zmiany rynku motoryzacyjnego?

Dołącz do dyskusji

FacebookGoogle Bookmarks

Czytaj również

pożyczyć leasingowy samochód

Czy można komuś pożyczyć leasingowany samochód?

Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na wzięcie samochodu w leasing, ponieważ uznaje, że jest to rozwiązanie bardziej opłacalne.

Diesel czy benzyna - Co się bardziej opłaca?

Kupując samochód musimy rozwikłać wiele dylematów, które pozwolą nam podjąć ostateczną decyzję. Jest ich naprawdę sporo. Mowa tu między innymi o wyborze...

Jak sprawdzić stan opon zimowych? - porada eksperta

Wielu kierowców miesiącami jeździ na zimowych oponach. Jak sprawdzić czy opony w naszym aucie nie są starte bądź zużyte?

Aktualny taryfikator punktów karnych 2019 r. - skrzyżowania

Nieprzestrzeganie przepisów obowiązujących na skrzyżowaniach lub w innych miejscach przecinania się kierunków ruchu lub toru jazdy pojazdów -...

Przedłużenie życia samochodu

5 sposobów na przedłużenie żywotności służbowego samochodu

Bez względu czy samochód jest leasingowany czy własnością firmy można zmniejszyć koszty jego eksploatacji. Poniżej kilka przykładów jak w prosty sposób...

Taryfikator punktow karnych - światła

Aktualny taryfikator punktów karnych 2019 r. - używanie świateł...

Naruszenie przepisów dotyczących używania świateł zewnętrznych - aktualny taryfikator punktów karnych 2019 roku z segregacją od najciężysz wykroczeń.

Ubezpieczenie assistance - pułapki w umowach

Assistance przyda się w przypadku awarii, kiedy dojdzie do wypadku czy kradzieży. Sprawdź, za co nie warto przepłacać.

Serwisowe granice oszczędności - ciąć koszty przez inwestycje?

Oszczędzanie to obecnie jedno z najpopularniejszych słów, także w działach flotowych. Szukający sposobów na zmniejszenie wydatków menedżer floty ima się...