Dziennik Przedsiebiorcy

Publikacja 06.06.2019

KW_TAGS

1. Ukwiał

Trochę już przyrósł do biurka, skupia się na dobrze znanych obowiązkach. Niechętny do nauki. Pacyfikujący każdy twórczy ferment. Zadowolony, że płacą i za dużo nie wymagają, wychodzi z założenia, że jakoś doczeka do emerytury.

2. Pragmatyk

Uważa, że praca to tylko źródło utrzymania i nie trzeba jej kochać. Przychodzi punktualnie, robi swoje, wychodzi o czasie. Rzeczy, które go interesują, robi po godzinach.
Jak ognia unika imprez firmowych i wyjazdów integracyjnych.

3. Entuzjasta

Przychodzi do biura w dobrym humorze i energicznie zabiera się do pracy.
Każdą propozycję traktuje jak szansę do zrobienia czegoś fajnego. Kreatywny i pracowity, gotowy dużo z siebie dać, póki jakieś trzydzieści razy nie trafi na ścianę pt. „u nas się tak nie robi”.

4. Szczebiotek

Prowadzi w pracy bogate życie towarzyskie. Nawet jeśli nie jesteście specjalnie blisko, zadaje pytania o sprawy domowe, osobiste i intymne – wszystko, co przedłuży korytarzową pogawędkę, jest cenne. Głośno i ze swadą opowiada o swoich sprawach, co, jak wiadomo, bardzo cię interesuje. I wszystkich w promieniu 20 metrów.

5. Zrzęda

W tej firmie wszystko źle działa. Klienci są straszni, szef głupi jak but. Zanim zabierze się do wykonywania obowiązków, przez pół godziny złorzeczy. Zabije swoim marudzeniem nawet najdrobniejsze przejawy optymizmu wokół. Co najmniej raz w tygodniu straszy, że się zwolni, co nigdy nie dochodzi do skutku. W stosunku do przełożonych udaje, że wszystko jest w porządku, za to swoim jęczeniem zadręcza współpracowników.

6. Karierowicz

Przyjdzie wcześniej, gdy trzeba i zostanie po godzinach, ale tylko wtedy, gdy szef to widzi. Od czasu do czasu wysyła służbowego maila koło północy, koniecznie z kopią do dyrekcji, żeby pokazać jak dużo pracuje. Od progu opowiada jak długo wczoraj siedział i ile ma na głowie. Wpisuje sobie w grafik nieistniejące spotkania, a potem krąży z telefonem przy uchu po budynku, symulując zapracowanie. Pomoże ci tylko wtedy, gdy zwierzchnik widzi i w taki sposób, by nie było wątpliwości, kto w tym układzie jest tym mądrym i doświadczonym.

Podobno jest jeszcze typ siódmy – pracownik idealny, stwór w zasadzie mityczny, choć podobno czasem spotykany.

 
Redakcja
Dziennik Przedsiębiorcy
www.dziennikprzedsiebiorcy.pl

 

Dołącz do dyskusji

FacebookGoogle Bookmarks

Czytaj również

Jak ważny jest kontakt wzrokowy w relacjach międzyludzkich?

To właśnie dzięki niemu rozmówca odbiera pozytywnie nas i to co mówimy. Pozwala także stwierdzić czy rozmówca jest szczery w tym co mówi i jak mówi.

Dni wolne od pracy w 2017 roku

W 2017 roku wypada 13 dni wolnych od pracy ustawowo. Sprawdź, który dzień pracodawca musi oddać pracownikowi w innym terminie.

Olej kokosowy zdrowy

Olej kokosowy. Bezsensowna Eko moda, czy przepis na zdrowie?

Olej kokosowy zyskał ostatnio ogromną popularność. Zwolennicy zdrowego stylu życia są przekonani o jego cudownych właściwościach.

Dress code

Dress code w pracy - moda czy przymus?

Zasady ubioru służbowego to żadne novum. Choć obco brzmiące określenie dress code przywędrowało do nas z zachodu, to tak naprawdę, obowiązywało od zawsze.

zdrowie w ziemie

Jak utrzymać dobrą formę przez zimę

Zima to nie jest dobry czas na odchudzanie. Mróz za oknem, długie wieczory i ciepłe kaloryfery skłaniają do tego, żeby docenić smak chipsów, popijanych...

Bizneswoman ma pod górkę na etacie i samozatrudnieniu

Dlaczego kobietom tak ciężko się przebić i czy biznes faktycznie skorzystałby na daniu im szansy? Ponadczasowe pytanie - niestety aktualne

Po jakich studiach znajdziesz pracę?

Żadne studia nie dają stuprocentowej gwarancji na znalezienie pracy. Ukończenie niektórych kierunków może jednak znacznie zwiększyć prawdopodobieństwo...

Jak ubrać się na siłownie

W co ubrać się na siłownie - pytanie ważniejsze od "jak ćwiczyć"?

Siłownia już dawno temu przestała być tylko „salą ćwiczeń”, gromadzącą specjalistyczne sprzęty. To styl życia, forma spędzania czasu i silny (rosnący)...