Dziennik Przedsiebiorcy

Publikacja 06.06.2019

KW_TAGS

1. Ukwiał

Trochę już przyrósł do biurka, skupia się na dobrze znanych obowiązkach. Niechętny do nauki. Pacyfikujący każdy twórczy ferment. Zadowolony, że płacą i za dużo nie wymagają, wychodzi z założenia, że jakoś doczeka do emerytury.

2. Pragmatyk

Uważa, że praca to tylko źródło utrzymania i nie trzeba jej kochać. Przychodzi punktualnie, robi swoje, wychodzi o czasie. Rzeczy, które go interesują, robi po godzinach.
Jak ognia unika imprez firmowych i wyjazdów integracyjnych.

3. Entuzjasta

Przychodzi do biura w dobrym humorze i energicznie zabiera się do pracy.
Każdą propozycję traktuje jak szansę do zrobienia czegoś fajnego. Kreatywny i pracowity, gotowy dużo z siebie dać, póki jakieś trzydzieści razy nie trafi na ścianę pt. „u nas się tak nie robi”.

4. Szczebiotek

Prowadzi w pracy bogate życie towarzyskie. Nawet jeśli nie jesteście specjalnie blisko, zadaje pytania o sprawy domowe, osobiste i intymne – wszystko, co przedłuży korytarzową pogawędkę, jest cenne. Głośno i ze swadą opowiada o swoich sprawach, co, jak wiadomo, bardzo cię interesuje. I wszystkich w promieniu 20 metrów.

5. Zrzęda

W tej firmie wszystko źle działa. Klienci są straszni, szef głupi jak but. Zanim zabierze się do wykonywania obowiązków, przez pół godziny złorzeczy. Zabije swoim marudzeniem nawet najdrobniejsze przejawy optymizmu wokół. Co najmniej raz w tygodniu straszy, że się zwolni, co nigdy nie dochodzi do skutku. W stosunku do przełożonych udaje, że wszystko jest w porządku, za to swoim jęczeniem zadręcza współpracowników.

6. Karierowicz

Przyjdzie wcześniej, gdy trzeba i zostanie po godzinach, ale tylko wtedy, gdy szef to widzi. Od czasu do czasu wysyła służbowego maila koło północy, koniecznie z kopią do dyrekcji, żeby pokazać jak dużo pracuje. Od progu opowiada jak długo wczoraj siedział i ile ma na głowie. Wpisuje sobie w grafik nieistniejące spotkania, a potem krąży z telefonem przy uchu po budynku, symulując zapracowanie. Pomoże ci tylko wtedy, gdy zwierzchnik widzi i w taki sposób, by nie było wątpliwości, kto w tym układzie jest tym mądrym i doświadczonym.

Podobno jest jeszcze typ siódmy – pracownik idealny, stwór w zasadzie mityczny, choć podobno czasem spotykany.

 
Redakcja
Dziennik Przedsiębiorcy
www.dziennikprzedsiebiorcy.pl

 

Dołącz do dyskusji

FacebookGoogle Bookmarks

Czytaj również

Czy to już wypalenie zawodowe?

Szacuje się, że na wypalenie zawodowe cierpi prawie co czwarty Polak. Jak się objawia. Kogo dotyka najczęściej. Czy można wziąć na nie L4. W pismach...

Mediacja - najlepszy sposób rozwiązywania spornych sytuacji?

Polubowne rozwiązanie sporów stało się w ostatnich latach modne, głównie przy okazji wprowadzenia do polskiego porządku prawnego instytucji mediacji

Kapitał intelektualny i edukacja - konferencja

Akademia Finansów i Biznesu Vistula oraz ALI Polska zapraszają do udziału w międzynarodowej konferencji poświęconej współpracy nauki i biznesu.

Celiakia - czym jest, jak się objawia i jak leczyć, kilka...

Dieta bezglutenowa, dla jednych moda, jak mleko sojowe do dużego late, dla innych jedyny sposób na "normalne" funkcjonowanie.

Ucieczka z korporacji – najlepszy sposób na frustrację w pracy?

Praca w korporacji często rodzi różnego rodzaju negatywne emocje. Czy można znaleźć na nie dobre rozwiązanie?

O pracoholizmie i entuzjazmie w pracy [część 1]

Praca może służyć nie tylko celom instrumentalnym, jak zdobywanie środków do życia, lecz także może być traktowana jako czynność regulująca emocje.

Ile kosztują i ile trwają najpopularniejsze operacje plastyczne?

Czy zabiegi upiększające to oferta skierowana wyłącznie do bardziej zamożnej części społeczeństwa, czy jednak pozwolić może sobie na nie już prawie każdy?

Moda na historię - rozmowa ze Zbigniewem Nojszewskim

Prezes Stowarzyszenia Hoteli Historycznych opowiada co sprawia, że hotele funkcjonujące w obiektach historycznych cieszą się rosnącą popularnością