Dziennik Przedsiebiorcy

Publikacja 06.06.2019

KW_TAGS

1. Ukwiał

Trochę już przyrósł do biurka, skupia się na dobrze znanych obowiązkach. Niechętny do nauki. Pacyfikujący każdy twórczy ferment. Zadowolony, że płacą i za dużo nie wymagają, wychodzi z założenia, że jakoś doczeka do emerytury.

2. Pragmatyk

Uważa, że praca to tylko źródło utrzymania i nie trzeba jej kochać. Przychodzi punktualnie, robi swoje, wychodzi o czasie. Rzeczy, które go interesują, robi po godzinach.
Jak ognia unika imprez firmowych i wyjazdów integracyjnych.

3. Entuzjasta

Przychodzi do biura w dobrym humorze i energicznie zabiera się do pracy.
Każdą propozycję traktuje jak szansę do zrobienia czegoś fajnego. Kreatywny i pracowity, gotowy dużo z siebie dać, póki jakieś trzydzieści razy nie trafi na ścianę pt. „u nas się tak nie robi”.

4. Szczebiotek

Prowadzi w pracy bogate życie towarzyskie. Nawet jeśli nie jesteście specjalnie blisko, zadaje pytania o sprawy domowe, osobiste i intymne – wszystko, co przedłuży korytarzową pogawędkę, jest cenne. Głośno i ze swadą opowiada o swoich sprawach, co, jak wiadomo, bardzo cię interesuje. I wszystkich w promieniu 20 metrów.

5. Zrzęda

W tej firmie wszystko źle działa. Klienci są straszni, szef głupi jak but. Zanim zabierze się do wykonywania obowiązków, przez pół godziny złorzeczy. Zabije swoim marudzeniem nawet najdrobniejsze przejawy optymizmu wokół. Co najmniej raz w tygodniu straszy, że się zwolni, co nigdy nie dochodzi do skutku. W stosunku do przełożonych udaje, że wszystko jest w porządku, za to swoim jęczeniem zadręcza współpracowników.

6. Karierowicz

Przyjdzie wcześniej, gdy trzeba i zostanie po godzinach, ale tylko wtedy, gdy szef to widzi. Od czasu do czasu wysyła służbowego maila koło północy, koniecznie z kopią do dyrekcji, żeby pokazać jak dużo pracuje. Od progu opowiada jak długo wczoraj siedział i ile ma na głowie. Wpisuje sobie w grafik nieistniejące spotkania, a potem krąży z telefonem przy uchu po budynku, symulując zapracowanie. Pomoże ci tylko wtedy, gdy zwierzchnik widzi i w taki sposób, by nie było wątpliwości, kto w tym układzie jest tym mądrym i doświadczonym.

Podobno jest jeszcze typ siódmy – pracownik idealny, stwór w zasadzie mityczny, choć podobno czasem spotykany.

 
Redakcja
Dziennik Przedsiębiorcy
www.dziennikprzedsiebiorcy.pl

 

Dołącz do dyskusji

FacebookGoogle Bookmarks

Czytaj również

Coaching - co widzisz, gdy patrzysz?

„Tak długo, jak koncentrujesz się na tym, czego nie masz, czego ci brakuje, będziesz nieszczęśliwy” – tak mi w uszach i sercu wybrzmiało.

Jak w krótkim czasie nauczyć się angielskiego

Zastanawiasz się, czy jesteś w stanie opanować angielski bez uczestniczenia w drogich kursach? Niektóre z nich mogą być naprawdę skuteczne, jeśli tylko...

dla kogo praca programisty

Kto może zostać programistą?

Przedstawiciele tych 6 grup społecznych poradzą sobie jako programiści! Jesteś w jednej z nich?

Gdzie warto odpoczywać? – naturalnie w Manor House SPA!

ikogo nie trzeba przekonywać jak ważny dla naszego samopoczucia jest odpoczynek, regenerujący sen, zdrowa dieta, codzienny ruch i zdrowe, zadbane ciało.

Ucieczka z korporacji – najlepszy sposób na frustrację w pracy?

Praca w korporacji często rodzi różnego rodzaju negatywne emocje. Czy można znaleźć na nie dobre rozwiązanie?

5 podcastów biznesowych po angielsku, które warto znać

Jeśli chcesz poznać nowe sposoby na rozwój biznesu, zastanawiasz się, co mógłbyś poprawić lub po prostu szukasz inspiracji, powinieneś poznać...

Dlaczego niektórzy ludzie są skuteczniejsi od innych

Zastanawiałeś się czasem dlaczego niektórzy ludzie są skuteczniejsi od innych? Skąd bierze się ich siła i determinacja? Bardzo często chodzi o poczucie...

top-6-zawodow-przyszlosci

TOP 6 zawodów przyszłości - prognoza na najbliższe… 12 miesięcy!

Programista stron internetowych, robotyk, projektant interfejsów, project manager, serwisant sprzętu elektronicznego i trener personalny to zawody, w...