Dziennik Przedsiebiorcy

Publikacja 05.06.2019

KW_TAGS

Gdzie kupić tanią książkę

Po wielu latach skupiania uwagi na ekranach telewizorów i telefonów, książki powoli wracają do naszych łask. Pojawia się coraz to więcej świetnych autorów współczesnych, którzy popularyzują rodzaj sztuki, jaką jest literatura. Ceny lektur, są jednak często dość wysokie. Gdzie więc kupować książki, aby nie pochłonęły naszego miesięcznego budżetu?

Księgarnie internetowe

W sieci można znaleźć wiele księgarni. Często są to po prostu odpowiedniki znanych sieci stacjonarnych, jednak ich ceny w sklepach online, są zdecydowanie bardziej przyjazne dla naszego portfela. W popularnych księgarniach musimy liczyć się z wydatkiem kilkudziesięciu złotych za jedną lekturę. Może wydawać się, że nie jest to dużo, jednak czytając pięć, czy sześć książek miesięcznie, wydamy na nie dwieście złotych, często nawet więcej. Sklepy internetowe, posiadają w swej ofercie te same produkty, jednak proponują ceny nawet o połowę niższe. Dzięki temu możemy pozwolić sobie na zaoszczędzenie sporej sumy lub po prostu wyposażyć się w więcej dzieł literackich.

Kupując w księgarniach online, możemy często spotkać się również z licznymi rabatami i pakietami promocyjnymi. Na wyprzedaży, mamy możliwość upolować książki nawet za pięć, czy dziesięć złotych, prócz tego, oferty pozwalają raz na jakiś czas na zakup dwóch, a nawet trzech lektur w cenie jednej. Warto więc śledzić promocje internetowe, ponieważ możemy dzięki temu sporo zaoszczędzić.

Antykwariaty internetowe

W internecie kupimy wszystko, czego tylko chcemy. Niedawno jednak pojawiły się nowe formy sprzedaży online. Antykwariat kojarzył się chyba wszystkim do tej pory z pomieszczeniem, które wypełniają rozmaite książki wszystkich możliwych gatunków. Ułożone według odpowiedniego systemu, często zakurzone. Chcąc kupić określoną książkę, zazwyczaj trzeba spędzić w takim miejscu dużo czasu, by znaleźć tą określoną. Dla osób, które nie mają czasu na wielogodzinne buszowanie po regałach świetną opcją będzie więc internetowy antykwariat.

W antykwariacie online, znajdziemy wiele znanych pozycji literackich. Możemy również liczyć, że natrafimy na ciekawe okazy, których nie kupimy już w zwykłych księgarniach. Dzięki szybkiemu systemowi wyszukiwania, mamy możliwość błyskawicznego sprawdzenia, czy książka, którą chcemy kupić, jest dostępna. To bardzo duża zaleta w porównaniu z klasycznymi antykwariatami.

Z internetowego antykwariatu, można korzystać zarówno jako kupiec, jak i sprzedawca, ponieważ strony te zajmują się też skupem książek. Jeśli mamy więc na swej półce tytuły już przeczytane, po które już nie sięgniemy, to w łatwy sposób możemy je sprzedać.

Tanie księgarnie

Prócz dużych sieci księgarni, na rynku jest też wiele, niewielkich i bardzo tanich sklepów z książkami. Możemy znaleźć w nich pożądane tytuły w naprawdę świetnych cenach. Jedynym minusem jest to, że znalezienie takiej księgarni, może zająć nam dużo czasu, ponieważ nie mają one zazwyczaj swych stron internetowych. Warto więc, przechadzając się po naszym mieście, wstępować do małych sklepików, bo może się okazać, że znajdziemy tam lektury w świetnych cenach.

Dołącz do dyskusji

FacebookGoogle Bookmarks

Czytaj również

Biznesplan

Nagradzaj swoich pracowników! - systemy motywacyjne

Różnorodność i ilość nagród zależy przede wszystkim od możliwości firmy i od przyjętego przez nią systemu motywowania pracowników.

dla kogo praca programisty

Kto może zostać programistą?

Przedstawiciele tych 6 grup społecznych poradzą sobie jako programiści! Jesteś w jednej z nich?

Budowanie zaangażowania pracowników - porady dla managerów

Wiele organizacji poszukuje drogi do jej zwiększenia, wierząc, że jest to dobry kierunek do realizacji strategii biznesowej i budowania lojalności...

Kursy i szkolenia jako formy motywacji pracowników

Choć wydaje się, że to pieniądze dają największą satysfakcję z pracy, a tym samym i motywację do działania, zagłębiając się dalej w temat okazuje się,...

Gdzie warto odpoczywać? – naturalnie w Manor House SPA!

ikogo nie trzeba przekonywać jak ważny dla naszego samopoczucia jest odpoczynek, regenerujący sen, zdrowa dieta, codzienny ruch i zdrowe, zadbane ciało.

Elastyczne techniki zarządzania: SCRUM, GTD

Elastyczne techniki zarządzania, to metody pracy uwzględniające konieczność zmienności otoczenia w wyznaczaniu strategii firmy

Kapitał intelektualny i edukacja - konferencja

Akademia Finansów i Biznesu Vistula oraz ALI Polska zapraszają do udziału w międzynarodowej konferencji poświęconej współpracy nauki i biznesu.

Biznesplan

Gesty na wagę złota - motywowanie pracowników

Żadna firma nie osiągnie sukcesu bez silnie zmotywowanych pracowników, gotowych poświęcić jej swój czas, zaangażowanie i wysiłek nawet w trudnych czasach