Dziennik Przedsiebiorcy

Publikacja 05.06.2019

KW_TAGS

Gdzie kupić tanią książkę

Po wielu latach skupiania uwagi na ekranach telewizorów i telefonów, książki powoli wracają do naszych łask. Pojawia się coraz to więcej świetnych autorów współczesnych, którzy popularyzują rodzaj sztuki, jaką jest literatura. Ceny lektur, są jednak często dość wysokie. Gdzie więc kupować książki, aby nie pochłonęły naszego miesięcznego budżetu?

Księgarnie internetowe

W sieci można znaleźć wiele księgarni. Często są to po prostu odpowiedniki znanych sieci stacjonarnych, jednak ich ceny w sklepach online, są zdecydowanie bardziej przyjazne dla naszego portfela. W popularnych księgarniach musimy liczyć się z wydatkiem kilkudziesięciu złotych za jedną lekturę. Może wydawać się, że nie jest to dużo, jednak czytając pięć, czy sześć książek miesięcznie, wydamy na nie dwieście złotych, często nawet więcej. Sklepy internetowe, posiadają w swej ofercie te same produkty, jednak proponują ceny nawet o połowę niższe. Dzięki temu możemy pozwolić sobie na zaoszczędzenie sporej sumy lub po prostu wyposażyć się w więcej dzieł literackich.

Kupując w księgarniach online, możemy często spotkać się również z licznymi rabatami i pakietami promocyjnymi. Na wyprzedaży, mamy możliwość upolować książki nawet za pięć, czy dziesięć złotych, prócz tego, oferty pozwalają raz na jakiś czas na zakup dwóch, a nawet trzech lektur w cenie jednej. Warto więc śledzić promocje internetowe, ponieważ możemy dzięki temu sporo zaoszczędzić.

Antykwariaty internetowe

W internecie kupimy wszystko, czego tylko chcemy. Niedawno jednak pojawiły się nowe formy sprzedaży online. Antykwariat kojarzył się chyba wszystkim do tej pory z pomieszczeniem, które wypełniają rozmaite książki wszystkich możliwych gatunków. Ułożone według odpowiedniego systemu, często zakurzone. Chcąc kupić określoną książkę, zazwyczaj trzeba spędzić w takim miejscu dużo czasu, by znaleźć tą określoną. Dla osób, które nie mają czasu na wielogodzinne buszowanie po regałach świetną opcją będzie więc internetowy antykwariat.

W antykwariacie online, znajdziemy wiele znanych pozycji literackich. Możemy również liczyć, że natrafimy na ciekawe okazy, których nie kupimy już w zwykłych księgarniach. Dzięki szybkiemu systemowi wyszukiwania, mamy możliwość błyskawicznego sprawdzenia, czy książka, którą chcemy kupić, jest dostępna. To bardzo duża zaleta w porównaniu z klasycznymi antykwariatami.

Z internetowego antykwariatu, można korzystać zarówno jako kupiec, jak i sprzedawca, ponieważ strony te zajmują się też skupem książek. Jeśli mamy więc na swej półce tytuły już przeczytane, po które już nie sięgniemy, to w łatwy sposób możemy je sprzedać.

Tanie księgarnie

Prócz dużych sieci księgarni, na rynku jest też wiele, niewielkich i bardzo tanich sklepów z książkami. Możemy znaleźć w nich pożądane tytuły w naprawdę świetnych cenach. Jedynym minusem jest to, że znalezienie takiej księgarni, może zająć nam dużo czasu, ponieważ nie mają one zazwyczaj swych stron internetowych. Warto więc, przechadzając się po naszym mieście, wstępować do małych sklepików, bo może się okazać, że znajdziemy tam lektury w świetnych cenach.

Dołącz do dyskusji

FacebookGoogle Bookmarks

Czytaj również

Moda na historię - rozmowa ze Zbigniewem Nojszewskim

Prezes Stowarzyszenia Hoteli Historycznych opowiada co sprawia, że hotele funkcjonujące w obiektach historycznych cieszą się rosnącą popularnością

Gdzie kupić tanią książkę

Gdzie kupić książki najtaniej?

Po wielu latach skupiania uwagi na ekranach telewizorów i telefonów, książki powoli wracają do naszych łask. Pojawia się coraz to więcej świetnych...

Ucieczka z korporacji – najlepszy sposób na frustrację w pracy?

Praca w korporacji często rodzi różnego rodzaju negatywne emocje. Czy można znaleźć na nie dobre rozwiązanie?

Lider w zespole - czy każdy może być przywódcą?

Dobry lider związany jest nierozłącznie z ludźmi. Osiąganie celów ma zupełnie inny wymiar, kiedy współpracuje się z grupą ludzi.

Jak poprawić swoją atrakcyjność interpersonalną i zwiększyć szanse...

Czy bycie atrakcyjnym jest najważniejsze? Co zwiększy nasze szanse na pozytywne załatwienie każdej sprawy? Jak poprawić swoją atrakcyjność...

Gdzie warto odpoczywać? – naturalnie w Manor House SPA!

ikogo nie trzeba przekonywać jak ważny dla naszego samopoczucia jest odpoczynek, regenerujący sen, zdrowa dieta, codzienny ruch i zdrowe, zadbane ciało.

Mediacja - najlepszy sposób rozwiązywania spornych sytuacji?

Polubowne rozwiązanie sporów stało się w ostatnich latach modne, głównie przy okazji wprowadzenia do polskiego porządku prawnego instytucji mediacji

Czy siła światła lampy LED mierzona jest tak jak w tradycyjnej...

Czy każda lampa LED jest bezpieczna dla użytkownika? Jakie oznaczenia musi zamieścić producent na opakowaniu? Odpowiedzi znajdziemy w poradniku...