Dziennik Przedsiebiorcy

Publikacja 05.06.2019

KW_TAGS

Gdzie kupić tanią książkę

Po wielu latach skupiania uwagi na ekranach telewizorów i telefonów, książki powoli wracają do naszych łask. Pojawia się coraz to więcej świetnych autorów współczesnych, którzy popularyzują rodzaj sztuki, jaką jest literatura. Ceny lektur, są jednak często dość wysokie. Gdzie więc kupować książki, aby nie pochłonęły naszego miesięcznego budżetu?

Księgarnie internetowe

W sieci można znaleźć wiele księgarni. Często są to po prostu odpowiedniki znanych sieci stacjonarnych, jednak ich ceny w sklepach online, są zdecydowanie bardziej przyjazne dla naszego portfela. W popularnych księgarniach musimy liczyć się z wydatkiem kilkudziesięciu złotych za jedną lekturę. Może wydawać się, że nie jest to dużo, jednak czytając pięć, czy sześć książek miesięcznie, wydamy na nie dwieście złotych, często nawet więcej. Sklepy internetowe, posiadają w swej ofercie te same produkty, jednak proponują ceny nawet o połowę niższe. Dzięki temu możemy pozwolić sobie na zaoszczędzenie sporej sumy lub po prostu wyposażyć się w więcej dzieł literackich.

Kupując w księgarniach online, możemy często spotkać się również z licznymi rabatami i pakietami promocyjnymi. Na wyprzedaży, mamy możliwość upolować książki nawet za pięć, czy dziesięć złotych, prócz tego, oferty pozwalają raz na jakiś czas na zakup dwóch, a nawet trzech lektur w cenie jednej. Warto więc śledzić promocje internetowe, ponieważ możemy dzięki temu sporo zaoszczędzić.

Antykwariaty internetowe

W internecie kupimy wszystko, czego tylko chcemy. Niedawno jednak pojawiły się nowe formy sprzedaży online. Antykwariat kojarzył się chyba wszystkim do tej pory z pomieszczeniem, które wypełniają rozmaite książki wszystkich możliwych gatunków. Ułożone według odpowiedniego systemu, często zakurzone. Chcąc kupić określoną książkę, zazwyczaj trzeba spędzić w takim miejscu dużo czasu, by znaleźć tą określoną. Dla osób, które nie mają czasu na wielogodzinne buszowanie po regałach świetną opcją będzie więc internetowy antykwariat.

W antykwariacie online, znajdziemy wiele znanych pozycji literackich. Możemy również liczyć, że natrafimy na ciekawe okazy, których nie kupimy już w zwykłych księgarniach. Dzięki szybkiemu systemowi wyszukiwania, mamy możliwość błyskawicznego sprawdzenia, czy książka, którą chcemy kupić, jest dostępna. To bardzo duża zaleta w porównaniu z klasycznymi antykwariatami.

Z internetowego antykwariatu, można korzystać zarówno jako kupiec, jak i sprzedawca, ponieważ strony te zajmują się też skupem książek. Jeśli mamy więc na swej półce tytuły już przeczytane, po które już nie sięgniemy, to w łatwy sposób możemy je sprzedać.

Tanie księgarnie

Prócz dużych sieci księgarni, na rynku jest też wiele, niewielkich i bardzo tanich sklepów z książkami. Możemy znaleźć w nich pożądane tytuły w naprawdę świetnych cenach. Jedynym minusem jest to, że znalezienie takiej księgarni, może zająć nam dużo czasu, ponieważ nie mają one zazwyczaj swych stron internetowych. Warto więc, przechadzając się po naszym mieście, wstępować do małych sklepików, bo może się okazać, że znajdziemy tam lektury w świetnych cenach.

Dołącz do dyskusji

FacebookGoogle Bookmarks

Czytaj również

Budowa własnego domu, pogodzenie własnych potrzeb z ekologią

Dzięki wielu dostępnym na rynku technologiom budowy domów jesteśmy w stanie stworzyć dom ciepły i jednocześnie energooszczędny.

Catering dietetyczny – wady i zalety

Co więcej, specjalistyczna dieta zalecana jest przecież nierzadko osobom, które borykają się z różnymi rodzajami chorób. Do tych zaliczyć można nie...

Etat czy samozatrunienie - kto marzy o umowie o pracę?

Osoby pracujące na podstawie umowy cywilnoprawnej oraz samozatrudnione wybierają tę formę tylko dlatego, że nie mogą liczyć na etat?

Siła coachingu. Uwalnianie potencjału do rozwoju

Wielu ludzi chce rozwoju. Osobistego i zawodowego. Poszukując sposobów na jak najskuteczniejsze wsparcie ich w tym procesie, natrafiłam m.in. na coaching.

Sklepy internetowe versus tradycyjne – które z nich wolisz?

Sklepy internetowe cieszą się coraz większą popularnością. Robienie w nich zakupów jest niezwykle wygodne i szybkie, dlatego wciąż zyskuje nowych...

Wygląd i prezencja biura - jaki ma wpływ na pracownika?

Zastanawiając się nad komfortem pracy zadajemy sobie pytanie - jaki wpływ na pracownika ma wygląd i prezencja biura?

Czy siła światła lampy LED mierzona jest tak jak w tradycyjnej...

Czy każda lampa LED jest bezpieczna dla użytkownika? Jakie oznaczenia musi zamieścić producent na opakowaniu? Odpowiedzi znajdziemy w poradniku...

Sok czy smoothies

Sok vs smoothie. Czym się różnią? Co jest zdrowsze?

Picie soków lub smoothies to jeden z najłatwiejszych i najbardziej efektywnych sposobów wzbogacenia swojego jadłospisu w dobroczynne związki odżywcze...