Dziennik Przedsiebiorcy

Publikacja 02.01.2018

KW_TAGS

Dlaczego chcemy żebyś był bogaty

Wydana ponad 10 lat temu książka pod znamiennym tytułem ”Dlaczego chcemy żebyś był bogaty” jest swoistą encyklopedią współczesnej ekonomii przeznaczonej dla mas.

W uświadamianie konieczności rozwijania inteligencji finansowej zaangażowało się wiele autorytetów światowej sławy. Jednak dwaj miliarderzy Donald J. TRUMP i Robert T. Kiyosaki (choć każdy z osobna, we własnym imieniu zajmował się edukacją finansową mając w tym względzie ogromne osiągnięcia) dostrzegli powszechnie groźny problem niewiedzy i braku umiejętności poruszania się w skomplikowanych procesach gospodarczych. Swoją pasją, wiedzą i doświadczeniem postanowili podzielić się tworząc wspólne, wyjątkowe dzieło z jednym ważnym przesłaniem zawartym już na wstępie w tytule książki. Autorzy stworzyli autentyczny alfabet finansowy niezbędny w procesie aktywizacji zawodowej oraz budowaniu wolnej przedsiębiorczości.

Pomimo, że książkę napisali dwaj tytani światowego biznesu, to prosty i czytelny język sprawia, że książkę „pożeramy” jednym tchem. Treści zawarte w tym wspólnym dziele nie są teoretyczną rozprawką jakich wiele na rynku, lecz odzwierciedleniem praktycznej wiedzy, bogactwa doświadczeń i imponujących osobistych dokonań każdego z autorów. W książce znajdziemy analizę rynku gospodarczego i finansowego głównie na przykładach Stanów Zjednoczonych Ameryki, ale nie tylko.

Pamiętajmy, że książkę wydano jeszcze przed kryzysem 2007 roku. Dzisiaj już wiemy, że ocena sytuacji polityki gospodarczej opisana w książce była niezwykle trafna, bo znalazła swe potwierdzenie w kryzysowej tragedii tych lat.Wartością niedocenianą są pokazane kierunki dokonujących się przemian, aktualne trendy, i co ważne sposoby rozwiązań. Każdy czytelnik pozna możliwości i znajdzie konkretne wskazówki, praktyczne rady oraz skuteczne przedsięwzięcia, które może wykorzystać dla siebie na miarę własnych potrzeb i oczekiwań.

Dzieło polecam z uwagi na celne diagnozy gospodarcze zawarte w książce, na pokazanie dróg jakimi warto podążać dla poprawienia własnego bytu i swojej egzystencji ku temu, by żyć lepiej, mądrzej i bezpieczniej.

Wartością dodaną jest fakt, że dzisiaj jeden z autorów tej książki jest Prezydentem Stanów Zjednoczonych Ameryki. Warto więc skonfrontować ocenę polityki gospodarczej USA i merytoryczne wskazówki zawarte w książce napisanej w ubiegłym dziesięcioleciu z możliwościami realizowania tychże w dzisiejszych czasach. Dlatego, że Donald J. Trump będąc jedynie czołową postacią świata biznesu, w roli autora książki oceniał politykę gospodarczą USA, a obecnie jako Prezydent ma realne szanse i możliwości tworzenia polityki gospodarczej mając już bezpośredni wpływ na realizowanie prezentowanych wizji przynajmniej w swoim kraju.

 

O autorach Dlaczego chcemy żebyś był bogaty:

Donald John Trump – amerykański przedsiębiorca, osobowość telewizyjna oraz polityk. 45. prezydent Stanów Zjednoczonych od 20 stycznia 2017. Urodzony i wychowany w nowojorskim Queens, w 1968 otrzymał dyplom z ekonomii na Wharton School of Business.

Robert Toru Kiyosaki - Urodził się i wychował na Hawajach, uczęszczał do Amerykańskiej Akademii Morskiej i służył w oddziałach marines jako pilot śmigłowca podczas wojny wietnamskiej. Po opuszczeniu oddziałów marines pracował jako sprzedawca kopiarek dla firmy Xerox, zanim rozpoczął karierę jako inwestor i pisarz. Kiyosaki jest najlepiej znany jako autor książek o inwestowaniu pieniędzy

 
Marian Polok
VIST Ośrodek Szkolenia i Innowacji
Dołącz do grupy świadomie inwestujących

Dołącz do dyskusji